تحلیل کوتاه درآمد هر سهم “فملی” در سال 93

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
تحلیل سهام

فملی اولین پیش بینی درآمد هر سهم برای سال 93 را به بازار اعلام کرده است که در این گزارش رقم سود پیشنهادی خود برای سال آتی را با 5 درصد کاهش، 481 ریال اعلام نموده است.

از نکات برجسته در این گزارش، پیش بینی افزایش 30 درصدی در فروش نسبت به سال 92 و افزایش 70 درصدی بهای تمام شده کالای فروش رفته است که در مجموع کاهش 6 درصدی در سود ناخالص را برای شرکت رقم زده است عمده دلیل افزایش فروش ناشی از افزایش نرخ دلار در نظر گرفته شده از 2500 تومان به 2950 تومان اعلام شده است، نرخ فروش در نظر گرفته شده برای هر تن کاتد نیز 7000 دلار می باشد.

از نکات قابل توجه در گزارش فملی، پیش بینی کاهش 1.37 درصدی در مقدار تولید کنسانتره مس و کاهش 3.21 درصدی در مقدار کاتد شرکت است. اما نکته قابل توجه اینجاست که شرکت در سال آتی و طبق برآوردها و اعلام قبلی دارای 2 طرح توسعه مهم است که در مجموع 310،000 تن به ظرفیت تولید کنسانتره اصلی مس در سال 93 اضافه خواهد نمود، با در نظر گرفتن فرضی محتاطانه و اضافه شدن رقم 50 درصدی به ظرفیت تولید محصول ذکر شده در سال آتی حداقل 155 هزار تن افزایش ظرفیت تولید خواهد داشت که با در نظر گرفتن نرخ کاتد 7000 دلاری که با رقم 2950 تومان تسعیر می شود و همچنین با درنظر گرفتن اینکه نسبت میزان فروش به تولید  در سال 93 همچون سال های پیش باشد به سودی بیش از 60 تومان دست پیدا خواهد کرد، از این رو رقم 481 ریال اعلام شده توسط شرکت ملی مس رقمی کاملاً محتاطانه است.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب