نگاهی به بازار بورس شنبه 3 اسفند

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

شاخص شروع خوبی در اولین روز از هفته جدید داشت که برای آن دلایل مختلفی را می توان بیان کرد گفتنی است معاملات روز جاری در گروه های مطرح بازار امروز در مجموع بهتر از روزهای گذشته بود نکته جالبی که می توان به آن اشاره کرد این است که آن دسته از گروه هایی که کمتر رد پایی از حقوقی ها در آن ها دیده می شود هم در روزهای گذشته و هم در روز اخیر وضعیت بهتری را تجربه کردند از جمله شاخص ترین این گروه ها می توان به ساختمانی ها اشاره کرد. در این گروه امروز اکثر نمادها با رشد قیمت بکار خود پایان دادند و حتی صف های خرید قابل توجهی نیز در پایان در این نمادها دیده شد.

به گزارش بورسینس به نقل از بورس نیوز، گروه پتروشیمی که این روزها به عنوان مسبب افت بی سابقه شاخص و بازار سرمایه شناخته می شود همانظور که از پیش نیز پیش بینی کرده بودیم بعد از بازگشایی نمادها با حمایت حقوقی های خود نه تنها افت قیمت را تجربه نکردند بلکه شاهد رشد قیمت نیز در آنها بودیم. نمادهای فارس و شازند امروز را نیز در درصد های مثبت سپری کردند.

خبر مهم تر در خصوص این گروه اینکه شنیده می شود شورای نگهبان عقب نشینی دو سنتی مجلسی ها را در خصوص نرخ خوراک پتروشیمی قبول نخواهد کرد که در این حالت چنانچه مجلسی ها بر نظر خود پافشاری کنند حل این اختلاف به عهده مجمع تشخیص مصلحت نظام خواهد بود که برخی اخبار حاکی از این است که مجمعی ها بر نرخ 10 سنت اجماع خواهند کرد. حال باید منتظر ماند و دید تحولات روزهای آینده در خصوص نرخ خوراک چگونه رقم خواهد خورد و آیا پای مجمع تشخیص مصلحت نظام به نرخ خوراک پتروشیمی ها باز خواهد شد یا خیر؟!

در گروه پالایش اما امروز معاملات از رونق خوبی نسبت به سایر گروه ها برخوردار نبود ولی افت چشمگیری هم به ثبت نرسید اگر نگاهی به روند معاملات و خریداران در این گروه داشته باشیم به خوبی در می یابیم که حقوقی ها در این گروه در سمت خریدار طی روز های اخیر فعالیت خود را افزایش داده اند و این مسئله می تواند بیانگر این موضوع باشد که در آینده نه چندان دور روند جدیدی برای این گروه رقم خواهد خورد و بعید نیست در ابتدای سال آینده وضعیت متفاوتی را در گروه پالایشی شاهد باشیم.

در روند معاملات روز جاری خودرویی ها با توقف برخی از نمادها چندان معاملات پرحجمی را شاهد نبودیم اما معدود نمادهای باز این گروه با رشد قیمت مواجه شدند. در گروه بانکی همچنان حجم معاملات بالاست و عمده نمادها نیز با رشد قیمت مواجه شدند دارویی ها و سیمانی ها نیز امروز با رشد دست جمعی قیمت ها بکار خود پایان دادند.

اما در روزهای اخیر حجم گزارش های شرکت های بورسی با موضع پیش بینی سود سال آتی در حال افزایش است نکته مهمی که در فضای تمام این گزارش ها دیده می شود حفظ جانب احتیاط از سوی شرکت ها می باشد که چندان هم دور از انتظار نبود اما با این وضع می توان گفت در سال آینده و در سه ماهه ابتدایی سال یا شاهد پوشش های بالایی خواهیم بود یا تعدیل های پی در پی به وقوع خواهد پیوست.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب