بودجه فولادی‌های بورس متأثر از فاز دوم هدفمندی یارانه و بهره مالکانه

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

در مقابل با توجه به امیدواری کلی در وضعیت اقتصادی کشور، به نظر می رسد چنانچه بودجه عمرانی مناسبی در نظر گرفته شود و نقدینگی بالایی به بازار فولادی تزریق شود می توان به صنعت فولاد امیدوار شد.

در همین راستا، فریدونی، مدیر سرمایه گذاری و امور سهام ذوب آهن در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: دو مقوله بر صنعت فولاد در سال 93 تأثیر منفی خواهند گذاشت اول بحث هدفمندی یارانه می باشد که با توجه به فاز دوم هدفمندی یارانه و افزایش قیمت حامل های انرژی باعث افزایش قیمت تمام شده محصولات فولادی خواهد شد و در نتیجه بودجه شرکت های فولادی تأثیر بسزایی از بحث فاز دوم هدفمندی یارانه خواهند پذیرفت همچنین مقوله دیگر، بحث بهره مالکانه می باشد که چنانچه مصوبه مذکور به تأیید نهایی شورای نگهبان نیز برسد باعث افزایش قیمت تمام شده محصولات فولادی خواهد شد و بر قیمت تمام شده تأثیر منفی می گذارد. در نتیجه دو مقوله مذکور باعث افزایش قیمت تمام شده محصولات فولادی خواهند شد و عملکرد بودجه شرکت های فولادی را تحت تأثیر می گذارند.

فریدونی تصریح کرد: همچنین بازار محصولات فولادی اعم از داخلی و خارجی در رکود می باشد و به طور کلی تقاضا برای محصولات فولادی کم است.

وی در خاتمه افزود: در مقابل با توجه به امیدواری کلی در وضعیت اقتصادی کشور، به نظر می رسد چنانچه بودجه عمرانی مناسبی در نظر گرفته شود و نقدینگی بالایی به بازار فولادی تزریق شود می توان به صنعت فولاد امیدوار شد علاوه بر این، رفع تحریم ها می تواند در تأمین مالی پروژه ها تأثیر مثبتی بگذارد و خرید مواد اولیه از خارج کشور با قیمت پایین تری صورت گیرد و ضمن تحریک طرف تقاضا، قیمت تمام شده محصولات فولادی کاهش خواهد یافت.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: ذوب

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب