احتمال افزایش سرمایه 40 درصدی “فملی” در سال 93

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

براساس آخرین اطلاعات درج شده بر روی سایت کدال، درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه سال 93 به میزان 481 ریال برآورد شده این در حالی است که درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه سال 92 به میزان 504 ریال بوده است ودر نتیجه درآمد هر سهم برای سال آینده به میزان پنج درصد نسبت به سال جاری کاهش داشته است.

برهمین اساس، شیخ، مشاور اقتصادی شرکت ملی صنایع مس ایران در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: اولین پیش بینی درآمد هر سهم تا حدودی محتاطانه می باشد و باید حسابرسی شود همچنین علت افزایش مقدار فروش به میزان 94.43 درصد برای سال مالی آینده نسبت به سال جاری ناشی از فروش موجودی کالای ساخته شده در پایان دوره سال 92 می باشد.

شیخ تصریح کرد: شرکت ملی صنایع مس ایران با توجه به مشکلاتی که با توجه به تحریم برای صادرات در سال 92 ایجاد شد، به دنبال راه های جایگزین برای پیدا کردن شرکای تجاری جدید پرداخت و در همین راستا برای سال 93 با افزودن شرکای جدید به شرکای قدیمی مشکل صادراتی خود را حل کرد. در حال حاضر،فملی علاوه بر شرکای تجاری قدیم که شامل اتحادیه اروپا بود برای سال 93 شرکای جدید آسیایی را در برنامه خود جهت صادرات قرار داده است.

مشاور اقتصادی “فملی” بیان کرد: همچنین طرح توسعه تغلیظ سونگون و توسعه تغلیظ سرچشمه فاز 2 در سال 93 به بهره برداری خواهد رسید که زمان بهره برداری دو طرح مذکور در اوایل نیمه دوم سال 93 پیش بینی می شود. قابل ذکر است که تأثیر طرح های توسعه مذکور بر روی میزان تولید کنسانتره می باشد.

وی در خاتمه افزود: احتمال می رود شرکت ملی صنایع مس ایران جهت تأمین مالی طرح های توسعه خود، افزایش سرمایه دهد بطوریکه در حال حاضر گزارش توجیهی افزایش سرمایه مذکور تهیه شده و احتمال 40 درصد افزایش سرمایه از محل آورده نقدی و مطالبات در نیمه ابتدایی سال 93وجود دارد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: افزایش سرمایه فملی در سال 93

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
1 نظر
  1. باتوجه به کاهش قیمت جهانی مس ووابستگی شرکت به صادرات کاهش سودسال93منطقی است وکاهش قیمت سهم ادامه خواهدداشت مگراینکه مانندپست بانک خبرهای متضاددرپیش باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب