خبر فوری : افزایش توان اعتباری خرید توسط شرکت‌های حقوقی

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

محمود رضا خواجه نصیری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اعلام خبر افزایش توان اعتباری خرید توسط شرکت‌های حقوقی در بازار سهام تأکید کرد: ضوابطی که امروز تصویب شد و به زودی ابلاغ می‌شود، تقاضای بازار را به شدت تحریک خواهد کرد.

وی ادامه داد: با بهبود تقاضا از طریق خرید تسهیلات اعتباری که پیش از این در تمام بورس‌های دنیا تجربه موفقی داشته است، بازار به شرایط مطلوبی باز خواهد گشت.

مدیر امور بورس‌های سازمان بورس گفت: با ابلاغ این مصوبه که دقایقی پیش انجام شد، کارگزاران دارای رتبه الف و ب امکان خواهند داشت که به اشخاص حقوقی با سرمایه بیش از 10 میلیارد ریال در مجموع تا 10 برابر حقوق صاحبان سهام کارگزاری اعتبار تخصیص دهند

وی ادامه داد: این اقدام با رعایت تمام ضوابط مربوط به تخصیص اعتبار انجام خواهد شد و شرکت‌های حقوقی تا 50 درصد از اعتبار یک شرکت کارگزاری را می‌توانند در اختیار بگیرند.

خواجه نصیری گفت: پیش از این در نهایت تا حد نصاب کفایت سرمایه اعتبار تخصیص داده می‌شد که پس از این با ابلاغ مصوبه جدید کارگزاری‌های رتبه الف و ب تا 10 برابر حقوق صاحبان سهام شرکت امکان اعتباردهی خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه پیش از این شرکت‌های حقوقی بسیاری درخواست میزان افزایش اعتبار را ارائه کرده بودند، گفت: امروز با توجه به لزوم تزریق نقدینگی جدید به بازار این مصوبه ابلاغ خواهد شد.

خواجه نصیری تأکید کرد: با تخصیص چنین اعتباری، امیدواریم حجم خوبی از نقدینگی وارد بازار شده و اشخاص حقوقی بزرگ امکان تزریق نقدینگی بیشتری به بازار پیدا کنند.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب