حل مسائل قیمت‌گذاری محصولات پتروشیمی در بورس

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

در نشست رؤسای بازار سرمایه و صنعت پتروشیمی بر حل مسائل، در قالب تشکیل اتاق گفت‌وگو در هر ماه تأکید و اعلام شد راهبردهای این اتاق بزودی تعیین می‌شود.

به گزارش بورسینس به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به برگزاری نشست مشترک با عباس شعری‌مقدم، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، از رویکرد مثبت طرفین به‌منظور توسعه همکاری‌ها و همچنین تشکیل اتاق گفت‌وگو با هدف رسیدگی به مسائل و دغدغه‌های مشترک خبر داد.
پتروشیمی در بورس
علی صا‌لح‌آبادی گفت: در نشست  مشترک با معاون وزیر نفت و دیگر مدیران بازارسرمایه، موضوعاتی همچون سازوکار عرضه محصولات پتروشیمی در بورس کالا و حضور شرکت‌های پتروشیمی در بازار سهام مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و برخی مسائل و دغدغه‌های موجود در این زمینه بررسی شد.

سخنگوی سازمان بورس با بیان اینکه سیاست‌های راهبردی شرکت ملی صنایع پتروشیمی به عنوان هدایت‌کننده صنعت پتروشیمی در کشور، بطور مستقیم بر بازار کالا و سهام اثرگذار است، خاطرنشان کرد: با توجه به ضرورت همکاری نزدیک ارکان بازار سرمایه و صنعت پتروشیمی، مقرر شد با تعامل مستمر مسئولان ارشد دو طرف، علاوه بر طرح مسائل و مشکلات موجود، راهکارهای مناسب به منظور بهره‌گیری از ظرفیت‌های بازار سرمایه در توسعه صنعت پتروشیمی و کمک به تأمین مالی این صنعت و همچنین نظام‌مند کردن سازوکارهای عرضه و قیمت‌گذاری محصولات پتروشیمی در بورس کالا اتخاذ شود.

صالح‌آبادی از توافق طرفین برای تشکیل اتاق گفت‌وگو با هدف رسیدگی به مسائل و دغدغه‌های مشترک خبر داد و گفت: مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و همکاران ایشان رویکرد بسیار مثبتی در خصوص بازار سرمایه و لزوم هماهنگی و همکاری سازنده بین بازار سرمایه و صنعت پتروشیمی دارند و اعتقاد طرفین بر این است که برخی مشکلات و دغدغه‌های موجود نیز با راه‌اندازی اتاق گفت‌وگو و تعامل نزدیک طرفین قابل حل است.

رئیس سازمان بورس، افزود: در این جلسه توافق شد که دو طرف هر ماه یک بار به منظور بررسی مسائل مشترک، در قالب اتاق گفت‌وگو تشکیل جلسه دهند که راهبردهای آن نیز به‌زودی تعیین خواهد شد.

لازم به ذکر است در جلسه مشترک مسئولان ارشد بازار سرمایه و شرکت ملی صنایع پتروشیمی، رئیس سازمان بورس و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، مدیران عامل بورس‌های انرژی و کالای ایران، معاونان و مسئولان ارشد شرکت ملی صنایع پتروشیمی و دبیر انجمن کارفرمایان صنعت پتروشیمی حضور داشتند.

به گزارش فارس، با توجه به موارد مطرح شده در این جلسه، هنوز مشخص نیست که دقیقا چه سازوکار مشخصی درباره قیمت گذاری محصولات پتروشیمی در بورس اتخاذ خواهد شد و آیا اینکه بالاخره اقدامات دستوری سایت بهین‌یاب در این سازوکار حذف خواهد شد یا خیر؟

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب