شرایط فعلی بیانگر حبابی بودن بازار سهام نیست | زمان مناسب برای عرضه اولیه شرکت‌ها

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

یک کارشناس ارشد بازار سرمایه گفت: شرایط فعلی بیانگر حبابی بودن بازار سهام نیست و نمی‌توان گفت که بازار حتما سقوط می‌کند ولی با ادامه این روند به سمت حبابی شدن در حال حرکت است و شاید دولت برای عرضه سهام شرکت‌های اصل 44 منتظر ثبات قیمت‌ است.

شاهین شایان آرانی کارشناس اقتصادی در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس و در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چرا دولت با وجود شرایط مساعد فراهم شده در بازار سرمایه و رکورد شکنی‌های پیاپی بورس اقدام به عرضه شرکت‌های اصل 44 نمی‌کند، گفت: دلیل این موضوع بطور دقیق مشخص نیست و بهتر است این سؤال از دولت پرسیده شود، اما بر اساس احتمال می‌توان گفت که  دولت منتظر ثبات قیمت‌ها و خروج از حالت هیجانی بورس است.

وی افزود: دولت یکسری تکالیفی دارد که باید آنها را انجام دهد و اگر قرار است که شرکت‌های اصل 44 را عرضه کند الان با وجود شرایط مساعد بازار بورس زمان برای عرضه مناسب است.

این کارشناس اقتصادی اظهار داشت: البته  شاید به دلیل لغزندگی و عدم ثبات قیمت‌ها دولت کمی نگران است و منتظر ثبات برای عرضه شرکت‌های اصل 44 است.

آرانی در پاسخ به سؤال دیگر مبنی بر اینکه آیا قیمت‌ها در بورس حبابی است، تصریح کرد:  معتقدم شاخص بورس بر روی یک زمین لغزنده حرکت می‌کند و بطور دقیق در مورد حبابی بودن آن نمی‌توان اظهار نظر کرد.

وی در ادامه اظهار داشت: باید مواظب افزایش قیمت‌ها بود زیرا این افزایش قیمت‌ها مبتنی بر یک سری واقعیت‌های اقتصادی رخ نداده است،‌ همچنین افزایش قیمت شاخص‌های بورس براساس یک پدیده اقتصادی ایجاد نشده تا بگوییم این شرایط پایدار می‌ماند، بنابراین نگران عدم پایداری این رشدها هستم.

آرانی افزود: شرایط فعلی بیانگر حبابی بودن بازار بورس نیست و نمی‌توان گفت که بازار حتما سقوط می‌کند ولی با ادامه این روند به سمت حبابی شدن در حال حرکت است.

این کارشناس اقتصادی گفت: شاید خصوصی‌سازی به دلیل عدم ثبات قیمت شاخص‌ها از عرضه شرکت‌های اصل 44 خودداری کرده است و انتظار ثبات در قیمت‌ها را دارد.  

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: عرضه اولیه سهام

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب