رشد مناسب بورس در بهار با افزایش عمومی قیمت‌ها

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

با توجه به پیش بینی حداقل نرخ تورم در محدوده زیر 30 درصدی برای سال آینده و رابطه مستقیم این نرخ با شاخص های بازار سرمایه در جهت افزایش ارزش دارایی ها افزایش قیمت سهام می توان صعود بازار سرمایه را در ابتدای سال آینده پیش بینی نمود.

مدیر عامل کارگزاری رشد پایدار با بیان این مطلب به خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: با توجه به اینکه آثار تورم در رشد عمومی قیمت ها در هر سال در چند ماه ابتدایی سال بیشترین نمود را دارد بنابراین بازار سرمایه هم به تبع این افزایش قیمت ها تأثیر خواهد پذیرفت و توانایی تجربه بیشترین مقدار رشد را در این مدت خواهد داشت بنابراین به نظر می رسد ماه های ابتدایی سال آینده روزهای مثبتی را به جهت صعود شاخص های بازار سرمایه شاهد باشیم.

مرادی نیا به کوتاه بودن حافظه بازار اشاره کرد و ابراز داشت: حافظه تاریخی بازارهای مالی بسیار کوتاه است بنابراین اتفاقات را به سرعت فراموش می کند و با توجه به اینکه شاهد سکون در سایر بازارهای موازی بازار سرمایه از جمله مسکن و طلا و ارز می باشیم بورس کماکان می تواند به عنوان بهترین گزینه برای سرمایه گذاری و کسب بازده بالاتر از تورم مورد توجه قرار گیرد.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص افزایش پتانسیل رشد بازار سرمایه اظهار داشت: با توجه به اصلاح قیمتی صورت گرفته در چند ماه اخیر و نزدیک شدن قیمت سهام بسیاری از شرکت ها به نقاط جذاب می توان پتانسیل افزایش بازدهی بیشتری را برای آینده بازار سرمایه متصور بود.

مرادی نیا با اشاره به اینکه نقدشوندگی خط قرمز بازار است گفت: اجرای تصمیمات خلق الساعه در بازار سرمایه در جهت قربانی کردن نقدشوندگی بازار اشتباه است چراکه با محدود کردن طرف عرضه این فقط عرضه نیست که کاهش می یابد بلکه به لحاظ روانی طرف تقاضا بیشتر تأثیر می پذیرد و محدودتر می شود بطوریکه در بازار هم این موضوع به وضوح قابل رؤیت می باشد. چراکه از دید سرمایه گذاران عمده فروش در بازار سرمایه سهمیه بندی شده به همین دلیل سرمایه گذاران ریسک خرید عمده را قبول نمی کنند.

مدیر عامل کارگزاری رشد پایدار در خصوص دستورالعمل جدید برای افزایش اعتبار اعطایی به سهامداران حقوقی ابراز داشت: در شرایط فعلی مشکل سهامداران حقوقی فقط نقدینگی نیست بلکه عامل مهمتر مسئله ضوابط محدودکننده در فروش است که برای آنها مهمتر می باشد لذا تا زمانی که اینگونه تصمیمات در بازار سرمایه به اجرا گذاشته می شود دادن اعتبار به حقوقی ها نمی تواند خیلی اثر زیادی در جهت تحریک آنها برای خرید باشد بنابراین در قدم اول ابتدا باید در جهت اعتماد سازی و توقف این گونه ضوابط اقدامی صورت گیرد تا این اعتبارات در جهت تحریک تقاضا درست عمل نماید.

در خاتمه این کارشناس بازار سرمایه پیرامون چشم انداز سال آینده افزود: در صورت ثبات شرایط سیاسی کشور و توقف اجرای تصمیمات جدید در محدود کردن فروش چشم انداز مناسبی برای این بازار و کسب بازده مناسب را برای سرمایه گذاران در سال آینده متصور هستیم.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب