در “پکویر” طرح توسعه ایجاد خط تولید لاستیک سنگین رادیال در دست بررسی است

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

شرکت کویر تایر در اولین پیش بینی سود سال مالی منتهی به 93.9.30 مبلغ 2927 ریال به ازای هر سهم پیش بینی کرده است که نسبت به آخرین پیش بینی سود سال 92 رشد 7 درصدی را نشان می دهد.

رییس امور مالی شرکت کویر تایر در این خصوص به خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: افزایش پیش بینی سود سال 93 به علت افزایش 5 درصدی تیراژ تولید و 16 درصدی مقدار فروش می باشد که در این سبد تایر سواری بیشترین وزن را دارا می باشد.

عباسی پیرامون نرخ فروش محصولات اظهار داشت: قیمت های فروش شرکت های لاستیکی توسط سازمان حمایت تعیین می گردد که در سال 92 در چند مرحله افزایش نرخ شامل محصولات تولیدی همچون تایر و لاستیک گردید بنابراین در حال حاضر برای سال 93 هیچ افزایش نرخی در نظر گرفته نشده است.

بنابراین اگر در طول سال آینده بتوانیم اجازه افزایش نرخ فروش محصول را بگیریم آثار آن را در قالب بودجه جدید و از طریق سازمان بورس به اطلاع عموم خواهیم رساند.

این مقام مسئول در خصوص تأمین مواد اولیه مورد نیاز شرکت ابراز داشت: حدود 40 درصد از مواد اولیه شرکت وارداتی می باشد که شرکت هزینه مواد اولیه مصرفی وارداتی را براساس نرخ ارز مبادلاتی اعلام شده توسط بانک مرکزی پیش بینی کرده است. همچنین با توجه به شرایط حاکم بر فعالیت های اقتصادی کشور و محدودیت های احتمالی ناشی از واردات تحقق اهداف مندرج در بودجه منوط به برنامه ریزی مناسب مدیریت در زمینه تأمین مواد اولیه برای دستیابی به تولید پیش بینی شده و حضور مؤثر در بازار و تحقق فروش پیش بینی شده خواهد بود.

وی افزود: شرکت افزایش نرخ های خرید مواد اولیه و فروش محصولات را با افزایش 10 درصدی لحاظ گردانیده است.

عباسی پیرامون افزایش سود عملیاتی شرکت در پیش بینی 93 عنوان داشت: افزایش 4 درصدی سود عملیاتی ناشی از افزایش تیراژ تولید شرکت افزایش 10 درصدی تولید لاستیک های رادیال می باشد.

این در حالی است که سود ناخالص شرکت نسبت به سال 92 با رشد 11 درصدی همراه شده است که افزایش هزینه های توسعه بازار و تبلیغات باعث شده سود عملیاتی شرکت نسبت به سال 92 رشد 4 درصدی داشته باشد.

شرکت کویر تایر نیم درصد از فروش پیش بینی شده را به عنوان هزینه آگهی و تبلیغات در نظر گرفته است که مبلغی در حدود یک میلیارد و 700 میلیون تومان می باشد.

رییس امور مالیپکویر پیرامون کاهش 26 درصدی هزینه های خاطر نشان کرد: شرکت در حال حاضر هیچ گونه تسهیلات جدیدی دریافت نکرده و به دلیل تسویه کامل تسهیلات مالی ارزی قبلی شاهد کاهش این هزینه ها برای سال آینده خواهیم بود.

این مقام مسئول در مورد برنامه شرکت برای صادرات ابراز داشت: در حال حاضر تمرکز شرکت کویر تایر بر روی تأمین بازار داخلی می باشد ولی در صورت فراهم شدن شرایط و حمایت از تولیدکنندهای این صنعت برای افزایش سطح کیفی هرچه بیشتر شرکت برنامه صادرات را هم در پیش خواهد گرفت.

در خاتمه عباسی پیرامون طرح ها و برنامه های آینده شرکت و چشم انداز شرکت کویر تایر عنوان کرد: شرکت برای توسعه و تجهیز خطوط تولیدی لاستیک رادیال و همین طور تولید لاستیک های سنگین رادیال در آینده نیاز به تأمین نقدینگی و بررسی منابع تأمین مالی از طریق افزایش سرمایه را در دست پیگیری دارد که در صورت رسیدن به نتیجه نهایی می تواند چشم انداز بسیار مناسبی را در جهت افزایش سودآوری شرکت در آینده نزدیک رقم بزند.

وی ادامه داد: با توجه به لحاظ نکردن افزایش نرخ محصولات برای سال آینده همچنان موضوع افزایش نرخ می تواند به عنوان یک پتانسیل بالقوه برای سال آتی مدنظر باشد و همین طور برنامه افزایش سرمایه شرکت برای واردات تکنولوژی لازم برای ارتقاء محصولات از لحاظ حجمی و کیفی نیز بر رشد سودآوری شرکت در سال آیند می تواند بسیار مؤثر واقع گردد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: پکویر

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب