دبيرکل اسبق بورس نرخ ارز را حبابي دانست

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
طلا و دلار

آقاي سيف؛ نرخ ارز حباب دارد/ شما بايد حافظ پول ملي باشيد

دبيرکل اسبق بورس در انتقاد از اظهار نظر رئيس کل بانک مرکزي نرخ ارز را حبابي دانست و اظهار نظر وي را ناهماهنگ با وظايف اش دانست.
دبير کل اسبق بورس در واکنش به اظهارات سيف رييس کل بانک مرکزي در خصوص اينکه در حال حاضر نرخ ارز در بازار به کف قيمت رسيده است و کاهش بيشتر آن به نفع کشور نيست گفت: براساس اساسنامه بانک مرکزي اين بانک حافظ ارزش پول ملي است و اينگونه اظهار نظرها از سوي رييس کل بانک مرکزي جاي تامل دارد.

احمد ميرمطهري افزود: باتوجه به اينکه هنوز تحولات اقتصادي که در چندماه اخير در کشور به وجود آمده هنوز در قدوقواره اي قوام نگرفته است که مبناي چنين اظهار نظرهايي باشد که قيمت ارز در حال حاضر در اين نرخ مناسب است يا خير بنابراين اين اظهار نظر و يا هر اظهار نظري که در اين زمينه صورت مي گيرد به نظر مي رسد زود هنگام است و آنچه گفته شده با وظيفه اين بانک يعني حفظ ارزش پول ملي هماهنگي ندارد.

وي در مورد وضعيت ارزي کشور گفت: با توجه به تغييراتي که در چند ماه اخير در بازار ارز مشاهد مي کنيم و اين بازار در حال حاضر روند رو به کاهشي به خود گرفته است و در توضيح اينکه علت چيست؟، بايد گفت بخشي از حباب هايي که در قيمت ارز وجود دارد ناشي از تعاملات سياسي داخلي و خارجي است .

دبير کل اسبق بورس معتقد است: همواره به محض اينکه نشانه هايي از بهبود شرايط اقتصادي ديده مي شود که منجر به آزادشدن درآمدهاي ارزي ايران وبرداشتن تحريم هاي بانک مرکزي شود قيمت ارز کاهش پيدا خواهد کرد و اين نشان دهنده اين است که اقتصاد ايران به طور بالقوه با توجه به اقدامات زير بنايي که از گذشته درآن صورت گرفته ولي هنوز به بهره برداري کامل نرسيده است مي تواند ارزش ريال در کشور را بالاتر از اينکه امروز شاهد آن هستيم افزايش دهد.

ميرمطهري اظهارداشت: بنابراين تا زماني که هنوز تحريم هابه طور کامل لغونشده و يا اينکه بخش هاي مختلف اقتصادي که در سال‌هاي گذشته نيمه فعال شده اند آغازي به فعاليت نکرده باشند اظهار نظر در مورد وضعيت نرخ ارز يک قضاوت زود هنگام است .

وي اظهار اميدواري کرد: بايد به اين نکته توجه داشت که با افزايش توان توليد نفت در داخل کشور که وزير نفت نويد اين امر را داده است و بسيار هم خبر خوشي است نشان مي دهد که وضعيت صادرات نفتي و غيره نفتي ايران بهتر خواهد شد که اين امر در آينده منجر به افزايش ارزش پول ملي خواهد شد.

دبيرکل اسبق بورس با اشاره به اينکه اثر رفع تحريم بيشتر در قيمت ارز و اقتصاد ملي نمايانگر مي‌شود، گفت: اين کار مقدمه‌اي است براي گشايش در اقتصاد ملي، بنابراين بيشتر بايد از منظر اقتصاد به اين گشايش نگاه شود.

دبير کل اسبق بورس در خصوص وضعيت رو به رشد بازار سهام نيز تاکيد کرد: با افزايش ميزان شاخص بورس، بايد تمام بخش‌ها عکس‌العمل مشابهي از خود نشان دهد و اينکه مسائل در تعامل با خارج و گشايش‌هاي سياسي به وجود مي‌آيد، بايد تأثير مشابهي در همه بخشها ديده شود.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: آیا نرخ ارز حبابی است ؟

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب