دبيرکل اسبق بورس نرخ ارز را حبابي دانست

طلا و دلار
طلا و دلار

آقاي سيف؛ نرخ ارز حباب دارد/ شما بايد حافظ پول ملي باشيد

دبيرکل اسبق بورس در انتقاد از اظهار نظر رئيس کل بانک مرکزي نرخ ارز را حبابي دانست و اظهار نظر وي را ناهماهنگ با وظايف اش دانست.
دبير کل اسبق بورس در واکنش به اظهارات سيف رييس کل بانک مرکزي در خصوص اينکه در حال حاضر نرخ ارز در بازار به کف قيمت رسيده است و کاهش بيشتر آن به نفع کشور نيست گفت: براساس اساسنامه بانک مرکزي اين بانک حافظ ارزش پول ملي است و اينگونه اظهار نظرها از سوي رييس کل بانک مرکزي جاي تامل دارد.

احمد ميرمطهري افزود: باتوجه به اينکه هنوز تحولات اقتصادي که در چندماه اخير در کشور به وجود آمده هنوز در قدوقواره اي قوام نگرفته است که مبناي چنين اظهار نظرهايي باشد که قيمت ارز در حال حاضر در اين نرخ مناسب است يا خير بنابراين اين اظهار نظر و يا هر اظهار نظري که در اين زمينه صورت مي گيرد به نظر مي رسد زود هنگام است و آنچه گفته شده با وظيفه اين بانک يعني حفظ ارزش پول ملي هماهنگي ندارد.

توجه: سرمایه‌گذاری در بورس نیازمند آموزش است. قوانین و مفاهیم مهم و نکات بسیار زیادی در بورس وجود دارد.

اگر بدون آموزش دیدن، در بورس سرمایه‌گذاری کنید سرمایه‌تان را به خطر انداخته‌اید.

با توجه به شرایط فعلی، ما دوره‌ی آنلاین ویژه ورود به بورس را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

جزییات بیشتر این دوره را اینجا ببینید (با امکان سفارش و دانلود فوری پس از خرید)

وي در مورد وضعيت ارزي کشور گفت: با توجه به تغييراتي که در چند ماه اخير در بازار ارز مشاهد مي کنيم و اين بازار در حال حاضر روند رو به کاهشي به خود گرفته است و در توضيح اينکه علت چيست؟، بايد گفت بخشي از حباب هايي که در قيمت ارز وجود دارد ناشي از تعاملات سياسي داخلي و خارجي است .

دبير کل اسبق بورس معتقد است: همواره به محض اينکه نشانه هايي از بهبود شرايط اقتصادي ديده مي شود که منجر به آزادشدن درآمدهاي ارزي ايران وبرداشتن تحريم هاي بانک مرکزي شود قيمت ارز کاهش پيدا خواهد کرد و اين نشان دهنده اين است که اقتصاد ايران به طور بالقوه با توجه به اقدامات زير بنايي که از گذشته درآن صورت گرفته ولي هنوز به بهره برداري کامل نرسيده است مي تواند ارزش ريال در کشور را بالاتر از اينکه امروز شاهد آن هستيم افزايش دهد.

ميرمطهري اظهارداشت: بنابراين تا زماني که هنوز تحريم هابه طور کامل لغونشده و يا اينکه بخش هاي مختلف اقتصادي که در سال‌هاي گذشته نيمه فعال شده اند آغازي به فعاليت نکرده باشند اظهار نظر در مورد وضعيت نرخ ارز يک قضاوت زود هنگام است .

وي اظهار اميدواري کرد: بايد به اين نکته توجه داشت که با افزايش توان توليد نفت در داخل کشور که وزير نفت نويد اين امر را داده است و بسيار هم خبر خوشي است نشان مي دهد که وضعيت صادرات نفتي و غيره نفتي ايران بهتر خواهد شد که اين امر در آينده منجر به افزايش ارزش پول ملي خواهد شد.

دبيرکل اسبق بورس با اشاره به اينکه اثر رفع تحريم بيشتر در قيمت ارز و اقتصاد ملي نمايانگر مي‌شود، گفت: اين کار مقدمه‌اي است براي گشايش در اقتصاد ملي، بنابراين بيشتر بايد از منظر اقتصاد به اين گشايش نگاه شود.

دبير کل اسبق بورس در خصوص وضعيت رو به رشد بازار سهام نيز تاکيد کرد: با افزايش ميزان شاخص بورس، بايد تمام بخش‌ها عکس‌العمل مشابهي از خود نشان دهد و اينکه مسائل در تعامل با خارج و گشايش‌هاي سياسي به وجود مي‌آيد، بايد تأثير مشابهي در همه بخشها ديده شود.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.

نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.
  • این سایت (بورسینس) متعلق به هیچ کارگزاری یا نهاد مالی نیست و بصورت شخصی اداره می‌شود. برای دریافت پشتیبانی، رفع مشکلات و سایر مسائل مرتبط، با کارگزارتان تماس بگیرید (تنها راه ممکن).