نگاهی به بورس در روز چهارشنبه 21 اسفند

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

امروز چهارشنبه 21 اسفند پس از مدت های مدید برای اولین بار حضور شرکت بورس در معاملات و معادلات بازار سرمایه احساس شد، جایگاهی که شرکت بورس در آن جای داشت و اما در عمل چیز دیگری می نمود.

بنابر گزارش بورسینس به نقل از بورس نیوز امروز حسن قالیباف اصل مدیر عامل شرکت بورس برای اهالی بازار سرمایه خبر خوشی آورد، خبری که اهالی بازار سرمایه پیش از اینها منتظر رسیدن آن بودند. طی معاملات روز جاری دستورالعمل ضوابط معاملاتی جدید حذف شد و بدین ترتیب دخالت های ناظر بر معاملات بازار سرمایه کاهش پیدا کرد که همین موضوع باعث واکنش مثبت بورس و افزایش تقاضا برای اغلب سهام شرکت ها طی معاملات روز جاری شد.

گفتنی است با توجه به نظرسنجی که هم اکنون در سایت بورس نیوز منتشر شده تا این لحظه اکثر شرکت کنندگان در این نظرسنجی معتقد به رشد شاخص و روند صعودی بازار سرمایه طی هفته آینده هستند.

از سوی دیگر با توجه به این نکته که از یکشنبه هفته آینده هر سهامداری اقدام به فروش سهام خود نماید پس از تعطیلات سال نو موفق به دریافت نقدینگی حاصل از فروش خود می شود، به نظر می رسد که حجم فروش و عرضه ها به تبع این موضوع کاهش پیدا کند و همین امر دلیل مضاعفی خواهد شد برای فضونی تقاضا بر عرضه در معاملات هفته آینده.

به هر ترتیب شاید بتوان ادعا کرد طی روز جاری یکی از بزرگترین ابهامات و موانع سر راه روند صعودی بازار سرمایه برداشته شد از همین رو انتظار داریم حقوقی های بازار سرمایه در هفته آینده با شناخت نقش و جایگاه واقعی خود در بورس متوجه باشند که این کشتی طوفان زده زمانی به مقصد خود خواهد رسید که تمامی اهالی بازار سرمایه دست به دست هم داده و با یکدیگر همکاری نمایند، اهالی تالار از معاملات شنبه منتظر حضور با قدرت و البته سنجیده حقوقی‌های بازار هستند.

همچنین از رسانه ها، تحلیل گران، کارگزاران، سهامداران، صندوق ها و در مجموع تمامی فعالان بازار سرمایه انتظار داریم طی هفته آتی به کمک دماسنج اقتصاد کشور آمده و هر کدام با توجه به قدرت و توان خود یاری دهنده یکدیگر در جهت گذر از دوران نزول باشند تا بازارا سرمایه بتواند خودش را پیدا کرده و جان تازه ای بگیرد.

در پایان از کلیه مسئولین و فعالان بازار سرمایه عاجزانه تقاضا می شود از این پس بطور جد از اظهارنظرهای بیهوده، تصمیمات خلق الساعه و هر نوع اقدامی که منجر به خروج اعتماد و اطمینان از بورس و ورود روند نزولی می شود خودداری نمایند.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب