مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار : بازار سهام با حباب روبرو نیست

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تاکید کرد : بازار سهام با حباب روبرو نیست و این موضوع که همواره در زمان روندی صعودی شاخص ها مطرح می شود واقعیت ندارد.

به گزارش بورسینس به نقل از خبرنگار واحد مرکزی خبر ، حسن قالیباف اصل در نشست خبری گفت : رشد سود شرکت ها نشان می دهد در حال حاضر حبابی در بازار سهام وجود ندارد.

وی افزود : اگر سود شرکت ها رشد نکند و تنها قیمت ها روندی صعودی داشته باشند، نسبت قیمت به عایدی در بورس افزایش می یابد، اما با وجود رشدهای اخیر، این نسبت هم اکنون حدود 7.5 مرتبه و مطلوب است.

مدیرعامل شرکت بورس تاکید کرد: شرایط پذیرش در بورس اوراق بهادار سخت است و هر شرکتی نمی تواند وارد بازار سهام شود، شرکت های فعال در بورس اوراق بهادار گلچین های اقتصاد است و سبد بازار سهام با سبد اقتصاد یکسان نیست.

سخنگوی شرکت بورس تهران در ادامه گفت : میانگین معاملات روزانه خرد و بلوک امسال 235 میلیارد تومان است. این رقم در مدت مشابه سال گذشته 92 میلیارد تومان بود.

قالیباف اصل در باره این که چرا نماد کشتیرانی بازگشایی نمی شود، اظهار داشت: سهام شناور آزاد این شرکت هم اکنون کمتر از 2 درصد است و سهام دار عمده متعهد به عرضه سهام این شرکت است و تا زمانی که عرضه در روز بازگشایی انجام نشود، نماد بازگشایی نمی شود.

مدیرعامل شرکت بورس با اشاره به اینکه شرکت ها در طبقه بندی ها فقط یک طبقه امکان جا به جایی دارد، تاکید کرد: کشتیرانی پارسال در بازار فرعی معامله می شد، اما امسال به بازا دوم منتقل شده است و در صورتی که شرایط لازم را احراز نکند، در طبقه بندی سال آینده که در اردیبهشت انجام می شود، تصمیم گیری خواهد شد.
وی درباره شرکت هایی که تعدیل های خود را با تاخیر به بازار منعکس می کنند، اظهار داشت: این کار تخلف محسوب می شود و اگر مدیری اطلاعات با اهمیت شرکت را بموقع به بازار منعکس نکند، مجرم شناخته می شود.

* علامت دهی مثبت پتروشیمی ها به بازار

مدیرعامل شرکت بورس با اشاره به روند مثبت شرکت های پتروشیمی و پالایشی در بورس اوراق بهادار تصریح کرد: روند قیمتی سهام این شرکت ها نشان می دهد بازار سرمایه برای تامین مالی این صنعت آماده است و مسئولان می توانند از این فرصت استفاده کنند.
وی ادامه داد: انتظار داریم تصمیم هایی را که باعث تغییرات بزرگ می شود کاهش دهند، چراکه تمایل سرمایه گذاران به حضور در آن صنعت کاهش می یابد و ثبات در این صنایع قدرت برنامه ریزی را افزایش می دهد.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب