آمار عملکرد صنایع مختلف بورس در سال 92

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

در سال92 صنایع شیمیایی، بانکی ها و فرآورده های نفتی بیشترین رشد ارزش را تجربه کرده اند همچنین بیشترین میزان سود نقدی نیز به این صنایع اختصاص یافت و پس از آنها چند رشته ای های صنعتی، فلزات اساسی به همراه فنی مهندسی ها در رتبه های بعدی قرار گرفته اند.

به گزارش بورسینس به نقل از بورس نیوز، صرف نظر ازصنایع کوچکی همچون مبلمان و صنایع چوبی یا صنعت انتشار که به دلیل شرایط خاص همواره روندهایی غیر از روند طبیعی بازار را تجربه می کنند در بین صنایع مطرح بورس، صنایعی همچون مواد دارویی ،محصولات فلزی، فنی مهندسی ها، خودرو، کانی های غیر فلزی، لاستیک و پلاستیک و کاشی و سرامیک صنایعی بودند که بیش از 200 درصد بازدهی را در سال 92 به ثبت رساندند و بعد از آنها فرآوردهای نفتی، پیمانکاری ها و شیمیایی ها توانسته اند بازدهی بیش از متوسط بازدهی بازار را تجربه نمایند. خاطر نشان می شود در بین صنایع مطرح، فنی مهندسی ها با بازدهی متوسط 346 درصدی بالاترین میزان بازدهی را به ثبت رسانده اند.

از لحاظ شاخص صنعت نیز صنایع محصولات کاغذی، کاشی و سرامیک و کانی های غیر فلزی بیشترین رشد را در بین صنایع مختلف بورسی در سال 92 داشته اند. بیشترین ارزش معاملاتی هم به ترتیب به صنایع شیمیایی، فرآوردهای نفتی و بانکی اختصاص یافته است. فلزات، خودرویی و سرمایه گذاری ها در رتبه های بعدی از حیث ارزش معاملات قرار گرفتند.

به گزارش بورس نیوز، در مقابل صنایعی همچون محصولات چرمی، منسوجات و چاپ و انتشار کمترین حجم معاملاتی را در سال 92 تجربه کردند. گفتنی است کمترین رشد شاخص صنعت نیز به صنایع محصولات چوبی، پست و مخابرات و زراعت اختصاص یافت و پس از آنها نیز صنایع قند و شکر، کانی های فلزی و فلزات اساسی قرار گرفته اند.

در پایان گفتنی است کمترین ارزش بازار صنایع بورسی نیز به صنعت سایر معادن، محصولات چوبی و انتشار و چاپ تعلق گرفت. در این سال تنها صنعت خودرو بود که از نسبت P-Eمنفی برخوردار بود و بعد از آن صنایع سایر مالی ها، پست و مخابرات به همراه لاستیک و پلاستیک کمترین میزان نسبت پی بر ای را در مقایسه با سایر گروه ها و صنایع بورسی از آن خود کرده اند و در مقابل صنایع واسطه گری های مالی، منسوجات، محصولات چرمی و پیمانکاری ها بیشترین میزان پی بر ای موزون بازار را به خود اختصاص دادند. همچنین کمترین میزان بازدهی نیز به نام صنایعی همچون محصولات چوبی، زراعت به ثبت رسید. اما نکته قابل توجه اینکه در سال 92 هیچ صنعتی با میانگین بازدهی منفی ربرو نشد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
2 نظر
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب