قیمت واقعی دلار حوالی 3 هزار تومان است

طلا و دلار
طلا و دلار

اعضای هیات دولت به روال تمام هفته‌های پیش در ساختمان پاستور جمع شدند با این تفاوت که این بار به جای حسن روحانی که در سفر نیویورک بود، معاون اول وی، اسحاق جهانگیری ریاست این جلسه را بر عهده داشت.
مانند دفعات پیش محور سوالات خبرنگاران از محمد باقر نوبخت در حاشیه جلسه سوالات اقتصادی بود و نوبخت هم به روال همیشه اخباری اقتصادی برای ارائه داشت.

ولی‌الله سیف در قامت رییس‌کل بانک مرکزی در خصوص تاثیرات موضوعات سیاسی بر کاهش قیمت ارز و به خصوص دلار اعلام کرده بود که کاهش بیشتر قیمت دلار منطقی نیست و کف 3000 تومانی را برای دلار طبیعی و منطقی اعلام کرده بود. موضوعی که برخی آن را دلیلی بر افزایش مجدد قیمت دلار و رسیدن آن به حدود 3100 تومان در روز پیش عنوان كردند. نوبخت در واکنش به این اظهارات گفت: سخنان ايشان به اين مفهوم نيست كه دولت به دنبال افزايش قیمت ارز باشد، بلكه دولت اصلا چنين قصدي ندارد و خواهان ثبات بخشيدن به بازار ارز است. سخنگوي دولت ادامه داد: ما متناسب با ثبات بخشي اقتصاد و كنترل نوسانات مي‌توانيم نرخ تعادلي قيمت ارز را مشخص كنيم. اميدواريم كه با افزايش توليد و سرمايه‌گذاري بتوانيم نرخ واقعي ارز را تعيين كنيم. نوبخت عنوان کرد که تجربه در ماه‌های اخیر نشان داده است که نرخ واقعی ارز حوالی 3 هزار تومان است.

 اما به نظر می‌رسد سخنگوی دولت هم با موضع سیف در خصوص قیمت منطقی دلار موافق باشد، چون وی تاکید کرد: در چند ماه گذشته ارز قيمت خود را حدود 3‌هزار تومان تنظيم كرده است، به نظر می‌رسد بر اساس گفته‌های نوبخت، دولت یازدهم در تلاش است که برای ایجاد ثبات در بازار ارز، نقدینگی 450 هزار میلیارد تومانی را به سمت تولید ببرد.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.