خانه - اخبار شرکت‌‌های بورسی - “دسینا” و فراهم شدن امکان صادرات با اجرای طرح توسعه ای

“دسینا” و فراهم شدن امکان صادرات با اجرای طرح توسعه ای

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

بهره برداری کامل از ظرفیت اسمی تولید محصولات شرکت داروسازی سینا از طریق اجرای برنامه های اثربخش محقق گردیده، برهمین اساس می توان گفت دسینا در پی کاهش بهای تمام شده محصولات و نیز هزینه های سربار، رشد حدود 25 درصدی مقدار تولید طی دوره عملکرد شش ماهه نخست سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 92 نسبت به دوره مشابه سال قبل را تجربه کرده است.
دسینا"” alt=”داروسازی "دسینا"” src=”http://dl.bourseiness.com/uploads/2013/10/daroo-ghors-300×183.jpg” width=”300″ height=”183″ />
معاونت مالی و اداری شرکت داروسازی سینا با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: بخش عمده ای از درآمدهای برآوردی در حالی طی دوره شش ماهه ابتدایی امسال محقق شده که این درآمدها با افزایش نیز همراه بوده که این افزایش به طور عمده از محل رشد قیمت فروش محصولات اتفاق افتاده است. علاوه بر این، “دسینا” اقداماتی جهت تغییر در ترکیب فروش محصولات و افزایش تولید محصولاتی که از حاشیه سود بالاتری برخوردارند، انجام داده که آثار مثبتی بر روند سودآوری این شرکت در پی داشته است.

حاجی هاشم افزود: از این رو می توان گفت افزایش تولید و به ویژه رشد نرخ فروش محصولات، در نهایت تعدیل مثبت سودآوری “دسینا را طی دوره مذکور رقم زده اند.

وی به سپری شدن مراحل پایانی اجرای برنامه افزایش 100 درصدی سرمایه “دسینا به منظور تأمین منابع مالی جهت اجرای طرح توسعه ای اشاره کرد و در خصوص این طرح ابراز داشت: این شرکت برنامه هایی جهت صادرات محصولات خود به کشورهای خارجی در نظر گرفته که جهت اجرایی شدن این برنامه و ثبت محصولات در کشورهای خارجی بایستی بازدید GNP از کارخانه تولیدی دسینا توسط آنها انجام شود. از این رو با توجه به قدمت بالای کارخانه این شرکت داروساز، نیازمند احداث ساختمان های جدید به منظور توسعه فضای کارخانه و نیز تجهیز دستگاه های تولیدی خود بوده و اقدامات لازم در حال پیگیری است.

این مقام مسئول افزود: در صورت بهره برداری از این طرح توسعه ای، ظرفیت تولید محصولات “دسینا به صورت غیر همگن از 96 میلیون عدد به 144 میلیون عدد افزایش خواهد یافت که پیش بینی می شود پروژه مذکور تا پایان سال مالی 94 به بهره برداری رسد.

معاونت مالی و اداری شرکت داروسازی سینا در ارتباط با صادرات محصولات اظهار داشت: بخش اندکی از محصولات تاکنون به کشورهای عراق و افغانستان صادر شده و صادرات محصولات به کشور آذربایجان نیز در برنامه آتی شرکت قرار گرفته است.

حاجی هاشم در خاتمه به مشکلات موجود بر سر راه واردات مواد اولیه مورد نیاز تولید اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر بسیاری از مواد مصرفی مورد نیاز تولید به دلیل تحریم های اعمالی و عدم امکان ارتباط با کشورهای خارجی تولیدکننده این مواد، به سختی و در بسیاری از موارد به ناچار با قیمت های بالا فراهم می شوند. این در حالی است که کمبود نقدینگی جهت تهیه این مواد، مشکلات موجود را دو چندان می کند. از این رو با توجه به نوع خاص و ویژه محصولات تولیدی و ضروری بودن تولید آنها، امیدواریم با حمایت دولت و مقامات مسئول شاهد مرتفع شدن این قبیل مشکلات باشیم.

 

شما در بورس، علاوه بر خرید و فروش سهام:

 • می‌توانید در دارایی‌هایی مانند طلا و مسکن سرمایه‌گذاری کنید
 • در صندوق‌های سرمایه گذاری بدون ریسک، سود ثابت بگیرید

برای شروع سرمایه‌گذاری، افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • باشگاه مشتریان با جایزه
 • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
 • دریافت اعتبار معاملاتی
 • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
 • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
 • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
 • شناخته‌شده‌ترین اساتید
 • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
 • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: اخبار شرکت های بورس, افزایش 100 درصدی سرمایه "دسینا", دسینا

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب