دلیل ابطال معاملات “دتولید” در روز سه شنبه 30 مهر

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

کلیه معاملات سهام شرکت داروسازی تولید دارو در حالی با اعلام پیغام ناظر بازار فرابورس در پایان روز جاری ابطال گردید که “دتولید” گزارش های عملکرد دوره شش ماهه نخست سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 92 خود را روز گذشته در سامانه اطلاع رسانی کدال منتشر کرد و طی آن خبر از پوشش 70 درصدی سود برآوردی سال مالی جاری طی دوره شش ماهه داد که براساس آن به نظر می رسید نماد مذکور بایستی ابتدای روز جاری متوقف می شد.

براساس گزارش بورسینس به نقل از بورس نیوز، انتشار این گزارش عملکردی در حالی صورت گرفت که براساس آن امکان ارایه تعدیل مثبت سودآوری این سهم وجود داشت. اما نماد معاملاتی این شرکت در ابتدای روز جاری مجاز بود و معاملات آن تا اواسط روز انجام شد. ساعت 10:45 ناظر بازار فرابورس با اعلام پیغامی نماد مذکور را جهت ارایه اطلاعات با اهمیت متوقف و معاملات امروز این سهم را ابطال کرد.

مدیر بازار فرابورس در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز پیرامون علت ابطال معاملات این سهم عنوان کرد: با توجه به میزان پوشش سود برآوردی “دتولید” در دوره عملکرد نیمه اول سال مالی جاری، ارایه اطلاعات با اهمیت در خصوص وضعیت سودآوری و امکان تعدیل مثبت سود برآوردی هر سهم از سوی این شرکت ضروری به نظر می رسید.

محسنی افزود: از این رو نماد معاملاتی سهم “دتولید” در اواسط روز جاری متوقف شد و تمام معاملات امروز این سهم که براساس دامنه نوسان پنج درصدی انجام شده، ابطال گردید تا پس از ارایه اطلاعات درخواستی از این شرکت، نماد معاملاتی سهم مذکور به منظور فراهم آوردن فرصتی برای کشف قیمت دقیق با دامنه نوسان 50 درصدی مورد بازگشایی قرار گیرد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب