گزارش لحظه‌ای بازار بورس – آرشیو چهارشنبه 1 آبان ماه

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
بورس تهران

امروز با توجه به جو مثبتی که در دقایق پایانی در اکثر گروه‌ها و همچنین لیدر بازار یعنی گروه پالایشی وجود داشت، انتظار می‌رود بازار شنبه مثبت و یا حداقل بازاری متعادل باشد، مگر اینکه اخباری منفی باعث ایجاد جو منفی در بازار شود.
——— 12:12 ب.ظ
بازار بسته شد. شاخص کل بورس با افزایش 33 واحدی به 73031 رسید. نماد معاملاتی شبندر با 189 واحد، شپنا با 122 واحد و شپنا 64 واحد بیشترین تاثیر منفی و نماد معاملاتی اخابر با 87 واحد و وبملت با 50 واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند. ارزش کل معاملات بورس به 356.3 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات تاپیکو با 57.8 میلیارد تومان و تاپیکو با 50.9 میلیارد تومان تعلق داشت. شاخص کل فرابورس هم افت 5 واحدی را تجربه کرد و به 814 واحد رسید. ارزش کل معاملات این بازار هم به 195 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات صمپنا2 با 104.9 میلیارد تومان و شاوان با 15.3 میلیارد اختصاص داشت.
——— 12:10 ب.ظ
رتکو” که طی سه ماه گذشته رشد شارپ و همراه با صف خرید داشت، امروز از صف فروش به مثبت 1.5 درصد رسید. این شرکت در دوره 6 ماهه منتهی به 1392/06/31 مبلغ 355 ریال سود محقق کرده (پوشش 54 درصدی) و سود سال مالی 92 را نیز مانند قبل مبلغ 657 ریال پیش‌بینی نموده است.
——— 12:04 ب.ظ
شبندر و مپنا مثبت شدند ، اخابر صف خرید دارد و همراه اول در مثبت 2 معامله میشود
——— 12:00 ب.ظ
به گزارش خبرنگاراقتصاد پرس ، از بازار سکه و طلا ، امروز قیمتها روند با ثباتی را سپری کردند به گونه ای که قیمت سکه تمام بهارآزادی امروز در بازار تهران 957 هزار تومان به فروش رسید. براساس این گزارش قیمت نیم سکه نیز با 5 هزار تومان کاهش قیمت ، 500 هزار تومان معامله شد.ربع سکه و سکه یک گرمی نیز به ترتیب 305 هزار تومان و 196 هزار تومان معامله شدند.همچنین هر گرم طلای 18 عیار نیز امروز در بازار تهران 97 هزار تومان به فروش رسید.هر اونس طلای جهانی نیز امروز در بازار های جهانی 1337دلار معامله شد. گفتنی است قیمت دلار در بازار تهران نیز امروز به 3000تومان رسید.
——— 11:54 ق.ظ
خزامیا” در دوره مالی 6 ماهه منتهی به 1392/06/31 مبلغ 11 ریال سود محقق کرده است.
——— 11:53 ق.ظ
شاوان صف خرید شده و شپنا در مثبت 2 معامله میشود
——— 11:52 ق.ظ
عضو هیأت مدیره انجمن سیمان از تعطیلی دو واحد سیمانی مازوت‌سوز به دلیل عدم تأمین سوخت خبر داد و گفت: در جلسه امروز ستاد هدفمندی یارانه‌ها درخواست وزیر صنعت برای تمدید یکسان‌سازی نرخ مازوت و گاز کارخانه‌های سیمانی مطرح می‌شود. محمدرضا احسان‌فر در گفت‌ و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: با توجه به اتمام ذخیره مازوت واحدهای سیمانی مازوت‌سوز، تولید برخی واحدها مانند سیمان زابل و سیمان خاش متوقف شده و تولید بقیه واحدها نیز در حال تعطیل شدن است.
——— 11:50 ق.ظ
وبهمن” در دوره 9 ماهه منتهی به 1392/06/31 مبلغ 314 ریال سود محقق کرده است.
——— 11:49 ق.ظ
رانفور” در دوره 6 ماهه مبلغ 604 ریال از سود سال مالی 92 را محقق کرده است
——— 11:48 ق.ظ
امروز نیز برخی نمادها در گروه دارو بدلیل گزارش های مثبت و پتانسیل های خوب شرکت های دارویی مورد توجه خواهد گرفت. شرکت های دارویی گزارش های نسبتا خوبی را به بازار اعلام کردند و بنظر می رسد با توجه به فصل سرما و افزایش فروش آن ها، گزارش های بهتری در انتظار آن ها باشد.
——— 11:37 ق.ظ
اکثر نمادهای سیمانی در قیمت حداکثری مثبت و دارای صف خرید هستند.
——— 11:36 ق.ظ
در پارسان معاملات متعادلی را شاهد هستیم
——— 11:35 ق.ظ
در گروه معدنی و استخراج کانه های فلزی فقط نماد “کنور” مثبت است.
——— 11:33 ق.ظ
شاخص کل بورس امروز در حالی به روند منفی خود ادامه داد که کارشناسان بازار عنوان می‌کنند با اعلام سودآوری 6 ماهه شرکت‌ها بورس در مرحله اصلاح قیمت‌های خود قرار دارد.
——— 11:32 ق.ظ
وزارت انرژی انگلیس تحریم‌های میدان گازی رهوم که در مالکیت ایران و انگلیس در دریای شمال است را رفع و اعلام کرد که پول حاصل از فروش گاز سهم ایران در این میدان گازی در حساب‌های بانکی این کشور بلوکه خواهد شد.
——— 11:28 ق.ظ
خبرگزاری فارس : به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل رویترز، وزارت انرژی انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد که ممنوعیت تولید گاز میدان عظیم گازی رهوم که در مالکیت مشترک شرکت انگلیسی بریتیش پترولیوم و شرکت ملی نفت ایران است، رفع شده است. این میدان گازی در سال 2010 به علت تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه شرکت‌های ایرانی تعطیل شد و اکنون انگلیس که از نظر تامین گاز مورد نیاز خود با مشکل روبرو است، به بهانه پیشگیری از ایجاد هرگونه آسیب به این میدان گازی، تحریم آن را لغو کرده است.
——— 11:27 ق.ظ
شاوان نزدیک به قیمت مثبت 5 در حال معامله است
——— 11:25 ق.ظ
مدیرعامل سابق شرکت بورس در خصوص دلایل رشد شاخص بورس در روزهای اخیر گفت: رشد اخیر در بازار سرمایه صرفا به دلیل سفته بازی نیست ؛ بلکه عمده دلیل اصلی آن تغییر نرخ ارز است. علی رحمانی گفت: تغییر نرخ ارز بر سودآوری شرکت ها تاثیر گذاشته است ؛ به طور مثال صنعت سیمان رشد سود حدود ۱۰۰ درصدی را تجربه کرده است. وی با بیان اینکه صنعت روغن خوراکی و یا روغن موتور از دیگر شرکتهایی هستند که با رشد سود قابل ملاحظه ای روبرو بوده اند، افزود: البته همه شرکت ها به طور یکنواخت با افزایش سود مواجه نبوده اند.
——— 11:24 ق.ظ
شپمچا” در دوره 6 ماهه منتهی به 1392/06/31 مبلغ 1714 ریال سود محقق کرده و پیش بینی سود سال مالی 92 را نیز همان مبلغ قبلی 2445 ریال اعلام نموده است/
——— 11:17 ق.ظ
قیمت هر اونس طلا امروز چهارشنبه با 0.03 درصد افزایش به بیش از 1340 دلار رسیده است. قیمت طلا روز گذشته نیز با 2 درصد رشد برای لحظاتی به 1344 دلار رسیده بود که این بالاترین رقم از 20 سپتامبر به شمار می رود.
——— 11:11 ق.ظ
امروز قیمت هاتقریبا روند ثابتی داشتند به طوری که قیمت سکه تمام بهار آزادی با هزار تومان افزایش به 957 هزار و نیم سکه نیز با هزار تومان کاهش به 505 هزار تومان رسید.
——— 11:10 ق.ظ
نماد معاملاتی شرکت پخش البرز(پخش1)، پس از برگزاری مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام در خصوص تصویب افزایش سرمایه، با محدودیت دامنه نوسان قیمت تا سقف 50 درصد، امروز چهارشنبه مورخ 01/08/1392 آماده انجام معامله می باشد.
——— 11:08 ق.ظ
اقتصاد پرس : عضو سابق هیئت مدیره بانک پاسارگاد با بیان اینکه رابطه نرخ سود با جذب سپرده مانند رابطه حرکت انسان بر روی کره زمین با جاذبه زمین است گفت: مسلما نرخ سود سپرده ، اصلی­ترین انگیزه سپرده­گذاری است. مصطفی بهشتی­ در گفتگو با اقتصادپرس با اشاره به اینکه در حال حاضر تورم در حدود 20 درصد با نرخ سود بانکی اختلاف دارد، گفت: سپرده­گذار نباید بابت سپرده­گذاری در بانک تنبیه شود بلکه شرایط بایستی به­گونه ای باشد که ارزش پول سپرده­گذار حفظ شود.
——— 11:03 ق.ظ
معاونت فروش فولاد مبارکه اصفهان : بین قیمت بازار فولاد و بازار ارز پیوستگی شدیدی است که این همبستگی همانند نرخ طلا به صورت روزانه و ساعتی تعیین شده و تمامی نوسانات آن روی قیمت گذاری فولاد نیز تأثیر می گذارد. نوسانات نرخ ارز، بازار واردات فولاد را ملتهب کرده و باعث بی ثباتی در این بازار شده است که امیدواریم با در نظر گرفتن سیاست های اصولی و صحیح از سوی دولت رکود فعلی بازار فولاد از بین رفته و آرامش به آن برگردد.
——— 11:02 ق.ظ
گروه پتروشیمی احتمالا کم رمق خواهد بود. در این گروه شرکت ها با وجود آنکه گزارش های میان دوره ای بیانگر تعهدات شرکت ها به پیش بینی هایشان است اما انتظار بازار را براورده نکرده است. نرخ خوراک مهمترین دغدغه پتروشیمی هاست . موضوعی که از سال گذشته جلوی روی سرمایه گذاران گروه قرار دارد و نه می توانند از آن رد شوند و نه آن را نادیده بگیرند. نرخ خوراک بیش از یک سال مطرح بوده و هیچ تصمیمی در خصوص آن گرفته نشده است. احتمالا تا پایان سال نیز در این خصوص تصمیمی گرفته نخواهد شد اما سدی در راه افزایش نسبت قیمت بر درامد گروه شده است.
——— 11:01 ق.ظ
بانکی ها امروز مثبت و اکثرا دارای صف خرید هستند
——— 11:00 ق.ظ
به گزارش شانا، محمدرضا زهیری روز گذشته (سه شنبه ٣٠ مهر) در مراسم تودیع خود ناگفته هایی از آنچه در پارس جنوبی اتفاق افتاده را تشریح کرد. وی در خصوص برگزاری مراسم افتتاح ترین یک فاز ١۵ و ١۶ پارس جنوبی اظهار داشت: این پروژه با هراشکالی که داشت و به زحمت راه اندازی شد تا طلسم راه اندازی فازهای پارس جنوبی بعد از راه اندازی فازهای ٩ و ١٠ شکسته شود؛ اما بنده در ماجراهایی که در حین و بعد از این مراسم بیان شد نقشی نداشتم، زیرا به ما دستور داده شد به هر شکلی این پروژه افتتاح شود.
——— 10:58 ق.ظ
نمایندگان مجلس با 122 رای مثبت، کلیات لایحه اصلاح قانون بودجه 92 کل کشور را به تصویب رساندند.
——— 10:55 ق.ظ
وزارت انرژی انگلیس طی بیانیه‌ای از لغو تحریم‌های میدان گازی «رهام» که بخشی از مالکیت آن در اختیار ایران است خبر داد
——— 10:54 ق.ظ
بورس نیوز : بررسی عملکرد سال های اخیر شرکت های فعال در حوزه فناوری اطلاعات از بهبود وضعیت سودآوری و روند رو به رشد آنها نسبت به سال های قبل خبر می دهد. چراکه به طور کلی صنعت مذکور در حال پیشرفت و توسعه بوده و این امر آثار مثبتی بر عملکرد فعالان این گروه در پی داشته است. برهمین اساس می توان گفت در مجموع عوامل ذکر شده منجر به اقبال فعالان بازار بورس به سهام این گونه شرکت ها و رشد قیمت سهام آنها شده است.
——— 10:50 ق.ظ
خزامیا” در گزارش اخیر خود برای هر سهم مبلغ 29 ریال سود خالص پیش بینی کرده که در مقایسه با اطلاعیه قبلی (مبلغ 6 ریال) تعدیل مثبت 383 درصدی داشته است.
——— 10:36 ق.ظ
کترام” در 6 ماهه اول سال مبلغ 44 ریال سود محقق کرده است.
——— 10:33 ق.ظ
نماد معاملاتی شرکت داروسازی اکسیر با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 1392/12/29، ( با محدودیت نوسان قیمت )آماده انجام معامله می باشد
——— 10:32 ق.ظ
نمادهای حفاری ، تکمبا ، تمحرکه ، خگستر صف خرید هستند.
——— 10:32 ق.ظ
دلر” در دوره 6 ماهه منتهی به 1392/06/31 مبلغ 1027 ریال سود محقق کرده (پوشش 45 درصدی) و پیش‌بینی سود سال مالی 92 را نیز 2268 ریال اعلام نموده است.
——— 10:30 ق.ظ
خبرگزاری فارس : شبکه تحلیلگران تکنولوژی ایران مطالعه‌ای روی 4 سناریوی پیش روی دولت درباره حل مشکلات گام اول هدفمندی یارانه‌ها و جبران کسری بودجه دولت در این زمینه انجام داده است و بر اساس الگوریتم TOPSISو متکی بر نظرسنجی از تعدادی از نخبگان اقتصادی به این نتیجه رسیده است که از میان 4 سناریوی متصور برای حل مشکل دولت، «افزایش قیمت مصارف بیش از الگو» امتیاز مثبت بیشتر و تبعات منفی کمتری در حل مشکلات دولت خواهد داشت.
——— 10:26 ق.ظ
خبرگزاری فارس : رئیس سازمان حسابرسی با اشاره به تعیین تکلیف اصلاح استاندارد شماره 16 حسابداری در شرکت‌ها، گفت: تفاوت تسعیر بدهی‌های ارزی مربوط به ساخت و تحصیل دارائی‌ ناشی از تغییرات، در صورتی‌که سال گذشته به حساب هزینه منظور شده، باید در سال بعد، به عنوان تعدیل سود انباشته اول دوره منظور شود.
——— 10:25 ق.ظ
در پایان معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت های شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان غربی جهت تشکیل جلسه هیات مدیره به منظور تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه، سیمان شرق جهت برگزاری مجامع عمومی عادی سالیانه به منظور تصویب صورتهای مالی و عمومی فوق العاده به منظور اصلاح اساسنامه، قند لرستان جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه به منظور تصویب صوررتهای مالی و نماد معاملاتی حق تقدم شرکت کمباین سازی ایران با توجه به پایان دوره پذیره نویسی، متوقف خواهند شد.
——— 10:23 ق.ظ
بترانس” در دوره 6 ماهه منتهی به 1392/06/31 مبلغ 87 ریال از سود 338 ریالی خود را محقق کرده است.
——— 10:23 ق.ظ
نماد معاملاتی شرکت سرمایه گذاری توکا فولاد پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه مبنی بر تقسیم سود نقدی، ( بدون محدودیت نوسان قیمت ) با استفاده از مکانیزم حراج تک قیمتی آماده انجام معامله می باشد
——— 10:15 ق.ظ
امیرحمزه مالمیر رئیس اداره نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار: اطلاعات مالی پالایشگاه‌ها هنوز به‌طور کامل شفاف نیست زیرا پرونده پالایشگاه‌ها به دیوان محاسبات کل کشور ارجاع شده و تا زمان مشخص‌شدن این پرونده نمی‌توان درباره اطلاعات مالی پالایشگاه‌ها اظهارنظر کرد.
——— 10:09 ق.ظ
نماد معاملاتی شرکت سرمایه گذاری توکا فولاد پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه مبنی بر تقسیم سود نقدی، ( بدون محدودیت نوسان قیمت ) با استفاده از مکانیزم حراج تک قیمتی آماده انجام معامله می باشد
——— 10:08 ق.ظ
شتران و شاوان مثبت شدند و فشار فروش در شبندر و شپنا نیز کاهش یافت.
——— 10:08 ق.ظ
سمازن” در دوره 6 ماهه منتهی به 1392/06/31 مبلغ 1848 ریال از سود 2638 ریالی سال مالی 92 را محقق نموده است.
——— 9:54 ق.ظ
غشصفا” در دوره 6 ماهه منتهی به 1392/06/31 مبلغ 211 ریال سود محقق کرده (پوشش 33 درصدی) و سود سال مالی 92 را نیز 639 ریال پیش‌بینی نموده است.
——— 9:52 ق.ظ
فاسمین” در دوره 6 ماهه منتهی به 1392/06/31 مبلغ 789 ریال سود محقق کرده است.
——— 9:50 ق.ظ
دفارا” در دوره 6 ماهه اول سال مبلغ 1650 ریال محقق کرده و پیش‌بینی سود سال مالی 92 را نیز 2846 ریال اعلام نموده است/
——— 9:49 ق.ظ
شدوص” در دوره 6 ماهه منتهی به 1392/06/31 مبلغ 973 ریال سود خالص محقق نموده و سود سال مالی 92 را نیز بدون تغییر ، مبلغ قبلی 2002 ریال پیش‌بینی کرده است.
——— 9:44 ق.ظ
ونفت” در 6 ماهه منتهی به 1392/06/31 مبلغ 18 ریال زیان محقق نموده و پیش‌بینی سود سال مالی 92 را نیز مبلغ 126 ریال اعلام کرده است.
——— 9:42 ق.ظ
مخابرات و همراه هر دو مثبت معامله می شوند
——— 9:41 ق.ظ
کمنگنز” در دوره 6 ماهه منتهی به 1392/06/31 مبلغ 136 ریال سود محقق کرده (پوشش 22 درصدی) و سود سال مالی 92 را نیز با اندکی کاهش، مبلغ 621 ریال پیش‌بینی نموده است.
——— 9:40 ق.ظ
“لکما” در گزارش 6 ماهه منتهی به 1392/06/31 مبلغ 590 ریال زیان محقق نموده است.
——— 9:38 ق.ظ
“دسبحا” در گزارش 6 ماهه منتهی به 1392/06/31 مبلغ 20 ریال محقق کرده (پوشش 2 درصدی) و پیش‌بینی سود سال مالی 92 را نیز همان 1037 ریال اعلام نموده است
——— 9:38 ق.ظ
“شتران” در دوره 6 ماهه منتهی به 1392/06/31 مبلغ 28394 ریال محقق کرده است. (نزدیک به 48 درصد)
——— 9:35 ق.ظ
پالایشی ها همگی منفی هستند و عرضه ها زیاد است، شبندر و شبریز صف فروش سنگین دارند. در شبریز معاملات بسیار کم حجمی را شاهد هستیم
——— 9:32 ق.ظ
سیل گزارشات دوره‌ای شرکت‌ها به کدال همچنان ادامه دارد. “حفاری” در دوره 6 ماهه مبلغ 525 ریال سود محقق کرده است. این پوشش مناسب باعث توجه مثبت شدن سهم شد.
——— 9:31 ق.ظ
نمادهای “کساوه” و “وتجارت” با توجه به ابهام در ارائه اطلاعات، متوقف شد
——— 9:27 ق.ظ
با عرض پوزش، به دلیل قطعی اینترنت نتوانستیم طی 1 ساعت گذشته در خدمتتان باشیم…
——— 9:27 ق.ظ
به نام خالق یکتا – با گزارش لحظه‌ای بازار بورس در روز چهارشنبه 1 آبان ماه 1392 در خدمت شما هستیم.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب