پوشش سود برآوردی “شبندر” جای نگرانی نیست

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

مدیر عامل شرکت پالایش نفت بندر عباس با اشاره به اینکه پوشش سود برآوردی این شرکت در عملکرد شش ماهه امسال مطابق با پیش بینی های اعلام شده در بودجه مالی بوده است از بررسی گزارش عملکرد حسابرسی شده این شرکت بر اساس قیمت جدید نفت خام در شهریور ماه خبر داد.شرکت پالایش نفت بندر عباس

هاشم نامور در گفتگو با ایران اکونومیست با بیان اینکه تحقق عملکرد شش ماهه اول سال مالی جاری “شبندر” مطابق با برنامه پیش بینی شده این شرکت در بودجه برآوردی سال مالی منتهی به پایان اسفند ماه امسال بوده است،عنوان کرد:در زمینه تداوم سودآوری شرکت پالایش نفت بندر عیاس جای هیچ گونه نگرانی نبوده و هر آنچه که تاکنون محقق شده بر اساس برنامه زمان بندی اعلام شده است.

مدیر عامل شرکت پالایش نفت بندر عباس از عدم ارسال اعلامیه نرخ فروش نفت خام و فرآورده های ویژه نفتی شهریور ماه امسال از سوی شرکت مای پخش فرآورده های نفتی نیز سخن گفت و افزود: دستور لازم برای بررسی  احتمال هر گونه تغییر در صورت های مالی حسابرسی شده داده شده و کارشناسان مالی شرکت در حال بررسی این موضوع هستند.

وی در برابر این پرسش که به لحاظ گرانتر شدن نرخ دو دلاری نفت خام در شهریور ماه امسال آیا می توان انتظار تعدیل مثبت سود برای پالایشگاههای تولید کننده فرآورده های نفتی را انتظار داشت؟پاسخ داد:قیمت نفت خام تابعی از یک قانون مشخص بوده و ما منتظریم که اعلامیه نرخ نفت خام اعلام شود تا بتوان بر اساس آن تصمیم گیری کرد.

نامور درباره وضعیت پروژه بنزین سازی پالایش نفت بندر عباس نیز گفت: این پروژه از سوی شرکت ملی مهندسی ساختمان به عنوان پیمانکار مجموعه پیگیری می شود اما در حال راه اندازی آن تا پایان سال 93 بعید به نظر می رسد.

به گزارش ایران اکونومیست، نرخ هر بشکه نفت خام تحویلی به پالایشگاههای کشور از سوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی در شهریور ماه امسال از مبلغ 96 دلار به نرخ 98.2 دلار رسیده است.

بر این اساس انتظار می رود با افزایش دو دلاری نرخ نفت خام به همین نسبت نیز نرخ فروش فرآورده های شرکت های پالایشی دستخوش افزایش گردند.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: سود آوری شبندر, شبندر

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب