عرضه 5 درصد سهام “پترول” در بازار پایه فرابورس

اخبار بورس
اخبار بورس

خبرگزاری تسنیم: ۵ درصد سهام شرکت گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان روز شنبه، ششم مهرماه در بازار پایه فرابورس عرضه می شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم؛ 5 درصد سهام غیرمدیریتی گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان شامل 500 میلیون سهم از سوی شرکت بازرگانی پتروشیمی روز شنبه ششم مهرماه به صورت عمده و یکجا در بازار پایه فرابورس عرضه خواهد شد.

قیمت پایه هر سهم 1700 ریال و قیمت کل پایه 850 میلیارد ریال برآوره شده است که در نماد “پترول توسط کارگزاری حافظ واگذار می شود.
بر اساس این گزارش؛ گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان در تاریخ 16 بهمن 1389 با سرمایه یکصد میلیارد ریال بصورت سهامی عام به ثبت رسیده و در تاریخ 30/09/1390 با نماد ” پترول” در بازار فرابورس پذیرش شده است.
فعالیت اصلی این شرکت 10 میلیارد سهمی، سرمایه گذاری در سهام شرکت هایی است که در زمینه تهیه و تولید مواد و محصولات پتروشیمی، شیمیائی و فرآورده های فرعی آنها از مرحله قبل از بهره برداری تا تولید فعال هستند.
گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان علاوه بر حضور در بازار سرمایه در حال حاضر دارای سهام مدیریتی در شرکت های پتروشیمی کرمانشاه، جم و شیراز است.
همچنین شرکت بازرگانی پتروشیمی با 90.99 درصد؛ شرکتهای سرمایه گذاری ایران، عمرانی سرمایه گذاری ایران، کالا بازار ایرانیان، فراساحل ایران و نخل بارانی پردیس هریک با 0.001 درصد؛ شرکت اسپک با 0.07 درصد؛ شرکت بازرگانی مدبران اقتصاد با 0.69 درصد و سایر سهامداران با 8.25 درصد سهامداران شرکت گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان را تشکیل می دهند

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.