عرضه 5 درصد سهام “پترول” در بازار پایه فرابورس

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

خبرگزاری تسنیم: ۵ درصد سهام شرکت گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان روز شنبه، ششم مهرماه در بازار پایه فرابورس عرضه می شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم؛ 5 درصد سهام غیرمدیریتی گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان شامل 500 میلیون سهم از سوی شرکت بازرگانی پتروشیمی روز شنبه ششم مهرماه به صورت عمده و یکجا در بازار پایه فرابورس عرضه خواهد شد.

قیمت پایه هر سهم 1700 ریال و قیمت کل پایه 850 میلیارد ریال برآوره شده است که در نماد “پترول توسط کارگزاری حافظ واگذار می شود.
بر اساس این گزارش؛ گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان در تاریخ 16 بهمن 1389 با سرمایه یکصد میلیارد ریال بصورت سهامی عام به ثبت رسیده و در تاریخ 30/09/1390 با نماد ” پترول” در بازار فرابورس پذیرش شده است.
فعالیت اصلی این شرکت 10 میلیارد سهمی، سرمایه گذاری در سهام شرکت هایی است که در زمینه تهیه و تولید مواد و محصولات پتروشیمی، شیمیائی و فرآورده های فرعی آنها از مرحله قبل از بهره برداری تا تولید فعال هستند.
گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان علاوه بر حضور در بازار سرمایه در حال حاضر دارای سهام مدیریتی در شرکت های پتروشیمی کرمانشاه، جم و شیراز است.
همچنین شرکت بازرگانی پتروشیمی با 90.99 درصد؛ شرکتهای سرمایه گذاری ایران، عمرانی سرمایه گذاری ایران، کالا بازار ایرانیان، فراساحل ایران و نخل بارانی پردیس هریک با 0.001 درصد؛ شرکت اسپک با 0.07 درصد؛ شرکت بازرگانی مدبران اقتصاد با 0.69 درصد و سایر سهامداران با 8.25 درصد سهامداران شرکت گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان را تشکیل می دهند

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: عرضه عمده سهام پترول در فرابورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب