پیش‌بینی رشد ملایم بازار سهام تا پایان امسال

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

قیمت سهام شرکت های فعال بورسی بایستی متناسب با وضعیت سودآوری آنها رشد یابد، به عبارت دیگر ایجاد تعادل میان این دو فاکتور امری الزامی به شمار می آید. این در حالی است که به نظر می رسد این تعادل در بسیاری از شرکت های مطرح بورسی از میان رفته، به طوریکه شاهد پیگیری روند منفی در قیمت سهام آنها و در پی آن ایجاد نوسانات بازار سهام هستیم.

مدیر سرمایه گذاری های صندوق سرمایه گذاری مشترک آپادانا با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: شاخص کل طی هفته های اخیر صعود قابل اهمیتی را همراه با رشد قیمت سهام بسیاری از فعالان در حوزه های مطرح بورسی تجربه کرده است. از این رو پیگیری روند منفی پس از عبور از این دوره و ورود به فاز اصلاح قیمتی برخی صنایع امری طبیعی به نظر می رسد. رشد ملایم بازار سهام تا پایان امسال

اکبر خواجویی روند فعلی بازار سهام را منطقی ارزیابی کرد و گفت: برهمین اساس می توان گفت معامله گران و سهامداران نبایستی انتظار صعود مداوم قیمت سهام تحت تملک خود را داشته باشند و از شکل گیری این روند نگران باشند. بلکه در این هنگام به سرمایه گذاران توصیه می شود که همراه با بررسی تعادل در پرتفوی بورسی خود، همواره اقدام به خرید و فروش سهام شرکت ها براساس عملکرد واقعی آنها کنند.

وی با بیان اینکه رشد بازار سهام براساس روند افزایشی سودآوری شرکت ها اتفاق می افتد، در خصوص روند آتی بازار بورس گفت: با توجه به آرامش نسبی ایجاد شده در وضعیت سیاسی و اقتصادی کشور، رشد ملایم بازار سهام تا پایان سال جاری انتظار می رود.

این مقام مسئول گزارش های شش ماهه نخست سال مالی جاری بسیاری از شرکت ها را مناسب ارزیابی کرد و اظهار داشت: بسیاری از شرکت ها برخلاف عدم رشد با اهمیت روند تولید و فروش محصولات خود و تنها تحت تأثیر افزایش نرخ فروش محصولات، عملکرد مناسبی را طی دوره نیمه اول امسال از خود به نمایش گذاشته اند، به گونه ای که این گزارش ها با تعدیل مثبت سود برآوردی همراه بوده است.

این کارشناس بازار سرمایه عملکرد شرکت های پتروشیمی طی دوره مذکور را بسیار مناسبتر از سایر شرکت های فعال بورسی ارزیابی کرد و ابراز داشت: نسبت قیمت به عایدی هر سهم این گروه پایین بوده و به نظر می رسد شرکت های فعال در این صنعت از پتانسیل رشد سودآوری و صعود قیمت سهام برخوردار باشد.

مدیر سرمایه گذاری های صندوق سرمایه گذاری مشترک آپادانا در ارتباط با شرکت های پالایشی تصریح کرد: در حال حاضر تعادل میان قیمت سهام این شرکت ها و روند سودآوری آنها از میان رفته و نسبت P/E این صنعت رشد قابل توجهی داشته است. این عوامل در کنار وجود شایعات و ابهامات فراوان در خصوص وضعیت این شرکت ها و عدم شفافیت اطلاعاتی آنها در نهایت موجب پیگیری روند نزولی در قیمت سهام شرکت های فعال در حوزه فرآورده های نفتی شده است.

خواجویی در خاتمه آخرین رقم خالص ارزش روز دارایی های صندوق سرمایه گذاری مشترک آپادانا را مبلغ 314 هزار تومان اعلام کرد و گفت: سرمایه گذاری در شرکت های فعال بورسی براساس تحلیل های انجام شده از جمله استراتژی این صندوق جهت کسب بازدهی مثبت است. همچنان که این صندوق به بازدهی مثبت 14.1 درصدی دست یافته است.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: پیش بینی رشد یا نزول بورس در سال 92

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب