خلاصه اخبار و رویدادهای بورس دوشنبه 30 تیرماه

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورسی

به گزارش بورسینس به نقل از پرشین تحلیل شاخص کل بورس با 140 واحد صعود همچنان در کانال 73 هزاری واحدی خود ماند و به رقم 73،890 واحد رسید. نمادهای فارس با 67 و شفن با 19  واحد بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای پارسان با 33 و وغدیر با 25 واحد  بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل گذاشتند .

ارزش معاملات در این روز به رقم 109.1 میلیارد تومان رسید که فارس با 7.8 میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد .

در بازار فرابورس نیز شاهد رشد 2 واحدی شاخص ایفکس بودیم طوری که توانست به رقم 802 واحد برسد. نمادهای مارون و زاگرس بیشترین تاثیر مقبت را بر این شاخص اقتصادی گذاشتند. ارزش معاملات در این بازار به رقم 96.1 میلیارد تومان رسید.

 امروز تعداد نمادهایی که مورد معامله قرار گرفت سهم کمی از بازار سرمایه را به خود اختصاص داده بود و اکثر نمادهای بزرگ و شاخص ساز از جمله مپنا، پالایشگاهی و خودرویی ها به علت برگزاری مجامع عمومی و تصویب صورت های مالی سال 92 متوقف بودند. این امر موجب کاهش نقدینگی و افت ارزش معاملات در این روز شد که طبیعی به نظر می رسید.

هر چند روز گذشته بازار اندکی تحت تاثیر خبر تمدید مذاکرات قرار گرفت ولی امروز همان طور که روز گذشته اشاره کردیم بازار سرمایه بین این تمدید با سایر تمدیدهایی که دولت گذشته در برنامه همیشگی خود قرار داده بود تفاوت قایل شد چرا که هر چند مذاکرات برای مدت 4 ماه تمدید شد ولی پیشرفت های زیادی در این دور از مذاکرات حاصل شد و بر این اساس شاخص کل تواست روند صعودی را به خود بگیرد.

از جمله مهم ترین دلایلی که می توان به عدم واکنش تمدید مذاکرات اشاره کرد ثبات نرخ دلار بود چرا که روز گذشته علیرغم اینکه بسیاری از فعالین بازار دلار منتظر افزایش نرخ دلار بودند ولی این بازار روی خوشی به دلالانش نشان نداد و حتی شاهد نوسانات منفی قیمت ارز در بازار بودیم. صعود شاخص کل در این برهه از زمان یعنی بعد از مذاکرات هسته ای، بعد از افت بی سابقه بورس و قرار گرفتن قیمت اکثر سهام در محدوده حمایتی، بعد از رایزنی مسولین طراز اول دولت و مجلس از جمله وزیر اقتصاد برای حمایت از بورس و در نهایت  بعد از گزارشات مثبت 3 ماهه در بعضی از گروه ها از جمله دارویی ها  می تواند زمینه ساز یک حرکت منطقی برای بازار سرمایه در سال جاری باشد و از حالا به بعد با توجه به مواردی که عنوان شد رشد صعودی شاخص و بازار سرمایه امری دور از انتظار نیست.

روند معاملات در این روز از ابتدای ساعات معاملات با روندی صعدی همراه بود و در ادامه و اواسط بازار شاهد افزایش تشکیل صف خرید در بعضی از گروه ها از جمله ساختمانی ها شدیم.

 مهم ترین اخبار اقتصادی

 از جمله مهم ترین اخبار اقتصادی که روز های گذشته به آن اشاره شد تصمیم دولت و مجلس برای خروج اقتصاد ایران از روکود به صورت  غیر تورمی  می باشد. این امر از آن جهت اهمیت دارد که با بازگشت رونق و رشد اقتصادی اولین اثرات آن را در بازار سرمایه شاهد خواهیم بود چرا که بازار سرمایه و بورس، نبض اقتصاد هر کشوری بوده و از تمام بازار های موازی سربعتر و زود تر نسبت به رخداد های اقتصادی واکنش می دهد .

 مهم ترین اخبار سیاسی

  در این بخش کم کم از شور و هیجانات مذاکرات کاسته شده و توجه بیشتر  معطوف به اخبار داخلی و رخداد های سیاسی دولت می شود .  قرار است دکتر ظریف جهت ارائه گزارشی  از مذاکرات وین 6 و تمدید 4 ماهه آن به نمایندگان ، فردا به مجلس برود .

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز یکشنبه گزارش خود در مورد برنامه هسته‌ای ایران را منتشر کرد. «یوکیا آمانو» مدیر کل آژانس در این گزارش تائید کرده است که ایران به تعهدات خود در قبال توافق موقت ژنو (برنامه مشترک اقدام) پایبند بوده است.

 در خبری هم که روز گذشته اشاره کردیم كاترين اشتون مسوول سياست خارجي اتحاديه اروپا تا پايان دوره تمديد شده مذاكرات هسته‌اي، سرپرستي كشورهاي گروه 1+5 را در مذاكره با ايران بر عهده خواهد داشت؛ اين خبر از سوي خبرگزاري رويترز و به نقل از يك ديپلمات غربي، در شرايطي مطرح شده است كه جانشین اشتون در مسند مسوول سياست خارجي اتحاديه اروپا به‌زودی انتخاب می‌شود .

 در خبری دیگر در همین ارتباط،  طبق توافق ژنو که از 30 دی ماه اجرایی شد طرف غرب باید 4.2 میلیارد دلار از دارایی های مسدود شده ایران در کشورهای خارجی را در قالب هشت قسط به حساب ایران واریز می کرد .  البته طبق اطلاعیه های رسمی بانک مرکزی تا کنون هفت قسط از اقساط توافق ژنو از سوی بانک‌های مرکزی کشورهای ژاپن، هند و چین دریافت و به حساب بانک مرکزی ایران در کشورهایی از جمله امارات و مسقط منتقل شده است تا کنون 3 میلیارد و 650 میلیون دلار از دارایی های نفتی ایران از سوی کشورهای غربی وصول شده و آنطور که مقامات بانک مرکزی اعلام کرده اند از این وجوه برای واردات کالاهای اساسی و کالاهایی که اجازه واردات آنرا دارند، استفاده شده است.

روز گذشته نیز موعد واریز قسط هشتم توافق ژنو فرا رسید اما نباید انتظار خبر تایید دریافت این قسط 550 میلیون دلاری را در روزهای آتی داشته باشیم چراکه ولی‌الله سیف رئیس کل بانک مرکزی  گفته است: “مقدمات واریز قسط هشتم انجام شده و در زمان قانونی خود که احتمالاً تا دو هفته آینده خواهد بود مبلغ مورد نظر واریز می‌شود “.

فلزات اساسی، دلار و سکه

امروز با توجه به آنکه اولین روز کاری بازارهای جهانی بود شاهد افت نسبت کمی در فلزات اساسی بودیم ، بر همین اساس مس 6995 دلار ، آلومنیوم 2015 دلار ، سرب 2200 دلار و روی 2310 دلار برای هر تن معامله شدند . دلار در محدوده 3137 تومان و قیمت سکه با اندکی لفزایش به قیمت 950 هزار تومان رسید .

در گروه های مختلف چه خبر بود ؟

در گروه غذایی امروز وبشهر با استقبال خوبی همراه شد طوری که نزدیک 2.5 میلیون از سهامش مورد معامله قرار گرفت و با صف خرید به کار خود پایان داد. غشان و غمهرا از دیگر نمادهای بودند که با صف خرید به کار خود خاتمه دادند .

شرکت داملران رازک با توجه به جدیدترین پیش بینی منتهی به 93/12/29 سود هر سهم خود را به مبلغ 2085 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی بدون تغییر گزارش شده است ضمنا شرکت در دوره سه ماهه واقعی خود توانسته 22 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد و به ازای هر سهم 451 ریال سود محقق کند .

غشاذر در 3 ماهه نخست سال مالی، 25 ریال زیان برای هر سهم شناسایی کرد. این در حالی است که شرکت برای سال 93 مبلغ 5 ریال را برای هر سهم پیش بینی کرده است .

در گروه ساختمانی خبر افزایش وام مسکن مهر و خبری که روز گذشته به ان اشاره شد یعنی راه‌اندازی صندوق پس‌انداز خرید مسکن به عنوان جایگزین اوراق تسهیلات و با هدف پرداخت 60 تا 80 میلیون تومان وام در مراحل نهایی،  جو مثبتی را از اواسط بازار بر این گروه حاکم کرد و اکثر نمادای این گروه را یا صف خرید همراه ساخت. در همین راستا در چهارمین جلسه شورای هماهنگی مسکن که دیروز در وزارت راه و شهرسازی با حضور وزیر برگزار شد، پیشنهاد افزایش 5 میلیون تومانی تسهیلات مسکن مهر و تبدیل آن به وام 30 میلیونی مطرح و بررسی شد. در این جلسه مقرر شد نتیجه نهایی درباره این پیشنهاد در جلسات بعدی شورای هماهنگی اعلام شود .

ثاباد سود هر سهم سال مالی منتهی به 29/12/93 خود بر اساس عملکرد سه ماهه را همان 235 ریال قبلی اعلام و در سه ماهه نیز 9 درصد آن را پوشش داده است.

ثشرق سود هر سهم سال مالی منتهی به 31/6/93 خود را همان 467 ریال قبلی اعلام و در 9 ماهه نیز 15 درصد آن را محقق کرده است.

ثمسکن نیز در 6 ماهه نخست سال مالی تواسته است 9 ریال ( معادل 2.5 درصد ) از سود 365 ریالی پیش بینی شده را محقق کند .

در گروه فولادی و معدنی و فلزی  سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اعلام کرده است که ، شرکت های فولاد ساز دولتی و خصوصی، طی 3 ماهه امسال، 4 میلیون و 292 هزار و 880 تن فولاد خام تولید کردند. این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 3 میلیون و 836 هزار و 179 تن بود.

فرآور سود هر سهم سال مالی جاری خود را از 241 ریال به 276 ریال افزایش داده است و با تعدیل مثبت 14.5 درصدی همراه شده است .در سه ماهه نیز 28 درصد پوشش داشته است.توضيح اينکه LME براي پيش بيني جديد معادل 050ر2 دلار و نرخ تسعير ارز معادل 500ر28 ريال در نظر گرفته شده است.در پيش بيني براساس 3 ماهه واقعي نسبت به پيش بيني قبلي مقدار توليد شمش 49 تن کاهش دارد .همچنين در پيش بيني جديد نسبت به پيش بيني قبلي مقدار فروش شمش 133 تن افزايش دارد .

فنوال در جدیدترین پیش بینی 93 سود هر سهم خود را به مبلغ 561 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی بدون تغییر گزارش شده است همچنین شرکت در دوره سه ماهه خود  به ازای هر سهم 59 ریال زیان محقق کرد .شرکت اعلام نمود که کاهش مقدار فروش به دليل تعطيلات نوروزي در فروردين 1393 و تعميرات دوره اي دستگاهها ي توليدي و همچنين رکود بازار در سه ماهه اول مي باشد که انتظار مي رود در ماههاي باقي مانده سال 1393 شرکت بتواند به پيش بيني مورد نظر نائل آيد .

شرکت فروسیلیس که سود هرسهم سال مالی منتهی 93/12/29 خود را 366 ریال پیش بینی کرده بود در جدیدترین پیش بینی خود سود هر سهم را با افزایش 7 ریالی به مبلغ 373 ریال گزارش کرده است  و در سه ماهه  منتهی به 93/03/31 موفق به تحقق 28 درصد از پیش بینی خود به مبلغ 105 ریال به ازای هر سهم شده است . تحقق درآمد حاصل از فروش ارز به همراه تحقق ساير در آمد ها و هزينه هاي غير عملياتي در سه ماهه نخست دلیل این افزایش بوده است .

فسرب که سود هر سهم 93 خود را 91 ریال گزارش نموده بود در جدیدترین پیش بینی خود این سود را اصلاح و به 97 ریال افزایش داده است. شرکت در سه ماهه منتهی به 93/03/31 با توجه به عملکرد واقعی به ازای هر سهم 27 ریال زیان محقق کرد .

گروه سیمانی هر چند در چند روز گذشته خبر رفع مشکل صادرات به کشورهای همسایه از جمله عراق باعث اقبال سهامداران به این گروه شد ولی در خبرهایی شنیدیم با توجه به ناآرامی ها و درگیری های اخیر این کشور با گروه تروریستی داعش صادرات سیمان به عراق را با مشکل مواجه ساخته است. البته این خبر نتواست با توجه به جو مثبتی که در بازار حاکم شده بود بر این گروه تاثیر بگذارد و اکثر نمادهای این گروه در این روز با اقبال خوبی همراه شدند.

شرکت سیمان فارس نو در جدیدترین پیش بینی  سال مالی 93 سود هر سهم خود را به مبلغ 1367ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی مبلغ 9 ریال افزایش یافته است و در سه ماهه منتهی به 93/31/3 توانست مبلغ 416 ریال به ازای هر سهم محقق کند .

در گروه خودرویی سومین گزارش تحقیق و تفحص از صنعت خودرو کشور روز گذشته در صحن علنی مجلس قرائت شد. این گزارش بیش از آنکه به ارزیابی دلایل ناکامی صنعت خودرو پس از نیم قرن پرداخته باشد، کارنامه این صنعت را در دو دولت نهم و دهم مورد بررسی قرار داده و از فساد‌های رخ داده و تخلفات صورت گرفته طی این سال‌ها خبر داده است از جمله این تخلفات می توان به مواردی اشاره کرد، شرکت ایران خودرو دارای 14 سهامدار بوده و در تاریخ تدوین گزارش حدود 72 درصد از سهام این شرکت دولتی و شبه دولتی بوده و تنها 18 درصد سهام متعلق به سهامداران حقیقی و حقوقی است.

شرکت سایپا نیز دارای 10 سهامدار اصلی است که مالکیت 37 درصد آن در اختیار سازمان گسترش و نوسازی قرار دارد.  نمونه‌هایی از تخلفات شرکت‌ها، در واردات قطعات از خارج از کشور با قیمتی به مراتب بالاتر از قیمت داخلی . این گزارش همچنین به بررسی تاثیر هزینه مالی تحمیلی به هر دستگاه خودرو پرداخته و اعلام کرده است که تاثیر مجموع بهره و جریمه تحمیلی بانک‌ها به هر دستگاه خودرو حدود چهار میلیون تومان است. بخش دیگری از این گزارش به بررسی کلاهبرداری‌های برخی نمایندگی‌های فروش و تخلفات هیات مدیره پرداخته است. در بررسی اسناد و مدارک فروش مشخص شده شرکت ایران‌خودرو تخفیف‌هایی خارج از اصول به‌صورت فروش دستوری به برخی اشخاص اعطا کرده است. به عنوان مثال، در راستای دستور وزیر صنایع و معادن وقت، تعداد 3 هزار و 650 دستگاه خودرو با تخفیفات ویژه در اختیار افراد معرفی شده قرار گرفته است .

 همچنین روز گذشته نمایندگان مجلس در راستای برگزاری جلسات کارشناسانه با مسئولان قیمت گذاری خودرو از شیوا رئیس شورای رقابت دعوت کرده‌اند تا با حضور در این جلسه توضیح دهد. به نظر می رسد در صورت قانع نشدن نمایندگان از صبحت های رئیس شورای رقابت مجلس از دیگر ابزارهای خود برای تعیین تکلیف قیمت خودرو استفاده خواهد کرد .

همچنین بیان شد که  از نظر کمیسیون صنایع مجلس، پایه قیمت‌گذاری خودرو در فرمول قیمت‌گذاری اشتباه تعیین شده و ما معتقدیم این رقم باید پایین‌تر از رقم قبلی باشد که در این صورت، قیمت خودرو نسبت به قبل 10 تا 15 درصد پایین‌تر خواهد بود .

و اما خبری در مورد قطعه سازان، در خبری شنیدیم که  افزایش حدود شش درصدی قیمت فروش خودرو در حالی توسط شورای رقابت اعلام شد و پیامدها و نظرات مختلفی را نیز با خود به همراه داشت که به نظر می رسد اکنون نوبت به قطعه سازان و تأمین کنندگان لوازم مورد نیاز تولید خودرو رسیده تا در پی دریافت مجوز افزایش نرخ فروش تولیدات خود باشند .

در این گروه روند معاملات نسبت به روز گذشته بهتر بود و شاهد سبز رنگ شدن برخی از نمادهای قطعه سازها شدیم.

در گروه بانکی  در خبری شنیدیم محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت گفته است که اگر جامعه صنفی کشور برای راه‌اندازی بانک اصناف، جدی است، دولت از آنها حمایت خواهد کرد. او تاکید کرد که اگر قرار است بانک اصناف ایجاد شود، راه‌اندازی آن نباید مدت زمان زیادی طول بکشد؛ بنابراین چنانچه راه‌اندازی بانک اصناف به مصلحت جامعه صنفی کشور است، باید اصناف همت کرده و آن را راه‌اندازی کنند و اگر به مصلحت نیست، پرونده آن را بسته و سراغ پروژه دیگری بروند. اکثر نمادهای این گروه جهت برگزاری مجمع عمومی سالیانه متوقف بود . نماد وگردش امروز روند معاملات متعادلی داشت و در نهایت قرمز رنگ به کار خود خاتمه داد .

 گروه دارویی را در حالی سبز رنگ و با صف خرید نظاره کردیم که شاهد خوب ظاهر شدن این گروه در ارایه صورت های مالی 3 ماهه می باشیم طوری که بیش تر از حد انتظار ظاهر شدند . این امر موجب توجه فعالین بازار سرمایه قرار گرفت .

دسبحا سود هر سهم سال جاری خود بر اساس عملکرد سه ماهه را از 1470 ریال به 1549 ریال افزایش داده است و در سه ماهه نیز 6 درصد آن را پوشش داده است.پوشش پایین شرکت به دلیل ماهیت آن که سرمایه گذاری ست می باشد

شرکت توليد مواد اوليه داروپخش در جدیدترین پیش بینی 93 سود هر سهم خود را به مبلغ 3751 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی مبلغ 1 ریال افزایش یافته است همچنین با توجه به عملکرد 3 ماهه ، شرکت توانسته به ازای هر سهم 566 ریال سود محقق کند و 15 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد .

کی بی سی در سه ماهه نخست سال توانسته است مبلغ 647 ریال ( معادل 46 درصد ) سود محقق کند . شرکت مذکور برای سال مالی 93 مبلغ 1417 ریال را برای هر سهم پیش بینی کرده است .

دتولید هم در 3 ماهه نخست سال 581 ریال که معادل 28 درصد می شود از سود 2082 ریالی سال 93 را پوشش داده است .

گروه پالایشی، در حالی اکثر نمادهای این گروه از جمله شبندر و شاوان جهت برگزاری مجمع عمومی سالیانه متوقف شدند که تا این لحظه هنوز صورت های مالی سال 92 پالایشگاه ها ارایه نشده است. امروز دز خبرهایی شنیده شد با توجه به جلسه ای که بین صالح آبادی رئیس سازمان بورس و معاونان وزیر نفت برگزار شده است قرار شد که محدودیت های صادراتی پالایشگاه ها برداشته شود.

در مورد طرح کیفی سازی نیز که قرار شده بود برای سال 92 اجرا نشود و محاسبات برای پالایشگاه ها برحسب سال 91 اعمال شود در مورد سال 93 نیز اعلام شد که قرار است طرح کیفی سازی با هماهنگی دولت و با اهنگی ملایم اجرایی شود . قرار است موارد مطرح شده در این جلسه در قالب طرح حمایت از بورس با تایید وزیر اقتصاد به دولت ارائه شود. همچنین لازم به ذکر است که تنها نقطه ابهام باقی مانده، نرخ نفت خام محاسبه شده برای سال 92 می باشد که این امر هم در صورتی که پالایش و پخش فاکتور فروش نفت خام را طی یک یا دو روز آینده اعلام کند مجمع این شرکت ها وارد تنفس نخواهد شد .

 در گروه روغنی، شرکت نفت پارس با توجه به آخرین گزارش پیش بینی خود ، سود هر سهم را بدون تغییر نسبت به آخرین پیش بینی به مبلغ 1342 ریال اعلام نموده است همچنین شرکت با توجه به عملکرد 3 ماهه خود موفق شد به ازای هر سهم 234 ریال سود محقق کند و 17 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد .

در گروه پتروشیمی، ظاهرا خبر نرخ خوراک پتروشیمی ها هنوز جای بحث و ابهام دارد و عده ای عملکرد دولت در این زمینه را مورد انتقاد قرار داده اند ، در همین رابطه موید حسینی صدر از بررسی نحوه قیمت‌گذاری خوراک و گاز مصرفی پتروشیمی ها در جلسه سه شنبه این هفته کمیته پتروشیمی خبر داد و گفت: قانون، نرخ خوراک پتروشیمی را 13 سنت تعیین کرده است و این قیمت باید از ابتدای سال 93 عملی شود اما تازگی‌ها دولت این قیمت را به 8 سنت تغییر داده است که باید توضیح دهند بر چه اساس و فرمولی این قیمت را تعیین کرده‌اند و دلایل آنها برای این کار چیست؛ بعلاوه این که چرا قانون اجرا و نرخ 13 سنت برای خوراک پتروشیمی‌ها اعمال نمی‌شود.

و اما در یک خبر جهانی در مورد تقاضای مصرف محصولات پتروشیمی شنیدیم که مدیر عامل شرکت سعودی بیسیک اینداستریز (سابیک) اعلام کرده است که  چشم انداز جهانی برای تقاضای محصولات پتروشیمی ظرف ٣ سال آینده مثبت است و جا برای افزایش قیمتها وجود دارد . شرکت سابیک، یکی از بزرگترین گروه های پتروشیمی جهان، از افزایش ٧ درصدی درآمد خالص خود در سه ماه دوم امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

محمد المادی در یک کتفراس خبری پس از گزارش درآمد خالص شرکت سابیک اعلام کرد: پیش بینی ها نشان می دهد که شیل گس (گاز رسی)، یک خوارک بالقوه برای پتروشیمی ها، تنها با مقادیر بالا در آمریکا و در سال ٢٠١٨ تولید خواهد شد و جا برای افزایش قیمت محصولات پتروشیمی تا پیش از این زمان وجود دارد . وی افزود: دورنمای تجارت برای سال ٢٠١٤ همانند سال ٢٠١٣ خواهد بود و قیمت محصولات پتروشیمی نیز شاید ثابت باقی بماند .

در این گروه پتروشیمی جم جلسه مجمع عمومی سالینه خود را برگزار کرد و برای هر سهم مبلغ 310 تومان را تقسیم کرد . نابراین شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی (وصندوق) که مالک 23 درصد سهام شرکت پتروشیمی جم می باشد و در پیش بینی سال مالی منتهی به شهریور 93 خود سود هرسهم جم را 2.678 ریال در نظر گرفته است می تواند از این محل سود خود را 32 ریال (معادل 5 درصد )  افزایش دهد.

همچنین شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) که مالک حدود 22.7 درصد از سهام شرکت پتروشیمی جم می باشد و در پیش بینی سال مالی منتهی به اردیبهشت 93 خود سود هرسهم جم را 2.845 ریال درنظر گرفته است می تواند از این محل سود خود را 10 ریال (معادل 0.8 درصد) افزایش دهد.

در گروه تجهیزاتی امروز مجمع مپنا برگزار شد ، در مجمع 283 ریال به ازای هر سهم تقسیم شد و صحبت از افزایش سرمایه 20 تا 50 درصدی شرکت از محل سود انباشته نیز بود، انعقاد برخی قراردادها از جمله مهمترین نکات مطرح شده و قابل توجه در مجمع بود که ریز آن را می توانید در قسمت اخبار ویژه مطالعه بفرمایید.

پرشین تحلیل

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب