معرفی شركت سرمايه گذاري توسعه و عمران استان كرمان

فعالیت‌های سرمایه گذاری و عمران کرمان

شركت سرمايه گذاري توسعه و عمران استان كرمان با هدف تسهيل و كمك به امر ايجاد و توسعه، تكميل، بازسازي، نوسازي، راه‌اندازي و بهره برداري از طرح‌ها و انجام فعاليت‌هاي اقتصادي در بخش‌هاي مختلف از طريق پس اندازهاي عمومي بمنظور مشاركت عامه مردم در فعاليت‌هاي اقتصادي بويژه فعاليت‌هاي توليدي و تجاري از ارديبهشت ماه 1376 با سرمايه اوليه 145 ميليارد ريال كه شامل 91,704,443 سهم حقيقي و 53,295,557 سهم حقوقي بوده، فعاليت خود را آغاز نموده است.

اين شركت تا سال 1384 با نگاهي توسعه‌اي در سطح استان كرمان فعاليت نمود كه اين روند تا زمان پيوستن شركت به هلدينگ سرمايه‌گذاري ساختمان ايران ادامه يافت. پس از آن بواسطه خريد سهام این شرکت توسط هلدينگ سرمايه‌گذاري ساختمان ايران و پيوستن به خانواده سرمايه‌گذاري ساختمان ايران، در گروه شركت‌هاي عمراني و ساختماني فعال در حوزه ساخت و ساز قرار گرفت و پروژه‌هاي خود را در اين راستا آغاز نمود.  

شركت توسعه و عمران استان كرمان، در اين ميان فعاليت‌هاي خود را در زمينه سرمايه‌گذاري و بهره‌برداري از منابع نيروگاهي و توليد انرژي نيز بكار بست تا اين اقدام به يكي از فعاليت‌هاي اصلي اين شركت تا به امروز تبديل گرديده است. هم اكنون اين شركت فعاليت‌هاي خود را در چند حوزه مختلف، بخصوص حوزه توليد انرژي و ساخت و ساز ادامه مي‌دهد.

اقدامات شرکت جهت ورود به بازار بورس در تاریخ 15/06/1390 منجر به پذیرش شرکت در بازاردوم فرابورس ایران گردید و شرکت تحت عنوان یک نهاد مالی نزد سازمان بورس اوراق بهادار در تاریخ 08/08/1390 با شماره 10927 به ثبت رسید. همچنین نماد معاملاتی شرکت در بازار “کرمان” می باشد.

ماموریت شرکت

هدف شركت با اتكاي به خداوند منان و استعانت از ذات لايزال او، برپا نمودن قويترين و موثرترين نهاد توسعه‌اي در بخش خصوصي استان از طريق جلب اعتماد عمومي، تجمع سرمايه‌هاي خرد و جذب مشاركت فعال موسسات مالي و اعتباري و بانك‌هاي داخلي و خارجي و كسب سهم موثري از GDP استان براي تامين منافع پايدار و دارايي سهامداران است.
 – اين شركت همواره ايجاد ارزش‌افزوده در فعاليت‌هاي توليدي و خدماتي را مد نظر داشته و تامين سودي مناسب حداقل معادل با نرخ تورم را بسيار ضروري مي‌داند.
 – خردگرايي، دانايي محوري، بكارگيري دانش فني روز و تلفيق آن با خدمات نيروي انساني آگاه، فعال و با انگيزه و بهره‌ور را در مجموعه‌هاي وابسته و پيوسته اصل دانسته و بر رعايت آن موكداً اصرار مي‌ورزد.
 – حضور موثر و فعال در بازار پول و سرمايه از اهداف مهم و اصلي شركت است.
 – شركت هماهنگ با مجامع پيشرفته مهمترين و موثرترين عامل توسعه را نيروي انساني مي‌داند و آموزش مستمر و توسعه دانش را بسيار با اهميت مي‌داند.
    
 – شركت خدمت بي منت به خيل عظيم سهامداران (صاحبان اصلي شركت) و تلاش بي‌وقفه در كسب رضايت آنان كه رضايت خداوند متعال را در پي دارد جزء اصلي و جدايي ناپذير وظايف خود مي‌داند.

ارزشهای محوری

عدالت محوری، توسعه نگری، شفاف سازی بازار مالی، مشتری مداری، افزایش فرهنگ سرمایه گذاری.

جشم انداز

مطابق با راهبردهاي اصلي سازمان شركت توسعه و عمران استان كرمان چشم‌انداز خود را اينگونه تعريف نموده است:
تبدیل شدن به يك شركت سازنده ابنيه‌هاي لوكس‌ در سطح استان كرمان و يك شركت توليد‌كننده انرژي از طريق خريد يا احداث نيروگاه‌هاي توليد و بهره‌برداري انرژي در سطح كشور با دور نگاهي بر رشد سازمان و تبديل‌شدن به یکی از ده واحد اقتصادی استان در قالب تبدیل به یک نهاد توسعه‌ای.

 

فعالیت‌های سرمایه گذاری و عمران کرمان

موضوع فعالیت شرکت مطابق اساسنامه مصوب سازمان بورس اوراق بهادار عبارتست از:

الف- موضوع فعاليت‌هاي اصلي
 سرمايه‌گذاري در سهام، سهم الشركه، واحدهاي سرمايه‌گذاري صندوق‌ها يا ساير اوراق بهادار داراي حق راي با هدف كسب انتفاع به طوري كه به تنهايي يا به همراه اشخاص تحت كنترل يا اشخاص تحت كنترل واحد، كنترل شركت، موسسه يا صندوق سرمايه‌پذير را در اختيار گرفته يا در آن نفوذ قابل ملاحظه يابد و شركت، موسسه يا صندوق سرمايه‌پذير (اعم از ايراني يا خارجي) در زمينه يا زمينه‌هاي زير فعاليت كند:

– صنعت آب و برق
شامل احداث، تولید و توزیع برق و آب و سایر انرژیهای نو و تجدیدپذیر و بهره‌برداری از آنها، تولید، توزیع، خرید و فروش برق و آب در داخل و خارج از کشور

– صنعت ساختمان
اجراي عمليات ساختماني، انبوه‌سازي، راهسازي، فرودگاه‌سازي، سدسازي، ساخت نيروگاه ساختمانهاي صنعتي كارخانجات و پروژه‌هاي تاسيساتي، انجام پيمانكاري و مقاطعه‌كاري ساختمان، توسعه بخش مسکن و عمران شهری، محاسبه و نظارت پروژه‌هاي ساختماني، عمليات اجرايي مربوط به ابنيه عمومي و تخصصي، سرمایه گذاری مستقیم یا مشارکت در طرح‌ها و پروژه ها مرتبط، همچنين خرید، فروش، واردات، صادرات و هرگونه معامله زمين، ساختمان، مصالح، ادوات و ماشين‌آلات ساختمانی.

– صنعت كاني‌هاي غيرفلزي
اکتشاف، استخراج و بهره‌برداری معادن سنگ آهن و ذغالسنگ، احداث کارخانه تولید و فرآوری سنگ آهن و ذغالسنگ، خرید، فروش، صادرات و واردات سنگ آهن و ذغالسنگ و محصولات جانبی، خرید، فروش، صادرات و واردات تجهیزات مورد نیاز کارخانه و معدن

– صنعت فلزات اساسي
اکتشاف، استخراج و بهره‌برداری معادن سرب، روی و مس احداث کارخانه تولید سرب، روی و مس، خرید، فروش، صادرات و واردات سرب، روی و مس و محصولات جانبی، خرید، فروش، صادرات و واردات تجهیزات مورد نیاز کارخانه و معدن

– صنعت پتروشيمي
احداث مجتمع پتروشيمي به منظور فعاليت در برخي رشته هاي پتروشيمي و شيميائي و صنايع وابسته به آن، تهيه و توليد انواع مواد و فرآورده‌هاي پتروشيمي از قبيل پلي اتيلن، پلي پروپيلن، بوتادين، پلي بوتادين، اسيد استيك، وينيل استات، اكسيد اتيلن و اتيلن گلایکول‌ها، دو اتيل هگزانول و بوتانلها، بوتاكلر/ آلاكلر، اتانل آمين‌ها و سایر محصولات قابل تولید در واحدهای پتروشیمی.   

انجام فعاليت‌هاي زير در ارتباط با اشخاص سرمايه‌پذير موضوع بند 1 فوق:

– خدمات اجرايي در تهيه و خريد مواد اوليه و ماشين‌آلات براي اشخاص حقوقي سرمايه‌پذير.

– خدمات طراحي و مندسي اصولي و تضمين پروژ‌ه‌ها براي اشخاص حقوقي سرمايه‌پذير.

– انجام مطالعات، تحقيقات و بررسي‌هاي تكنولوژي، فني، علمي و بازرگاني و اقتصادي براي بهره‌برداري توسط اشخاص حقوقي سرمايه‌پذير.

– تأمين منابع مالي اشخاص حقوقي سرمايه‌پذير از منابع داخلي شركت يا از طريق ساير منابع از جمله اخذ تسهيلات بانكي به نام شركت يا شخص حقوقي سرمايه‌پذير با تأمين وثيقه يا تضمين بازپرداخت از طريق شركت يا بدون تامين وثيقه يا تضمين بازپرداخت.

– تدوين سياست‌هاي كلي و راهبردي و مديريتي اشخاص حقوقي سرمايه‌پذير.

– شناسايي فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري در خصوص بند 1 فوق به منظور معرفي به اشخاص حقوقي سرمايه‌پذير.

– ارائه ساير خدمات فني، مديريتي، اجرايي و مالي به اشخاص حقوقي سرمايه‌پذير.

سرمايه‌گذاري با هدف كسب انتفاع و كنترل عمليات يا نفوذ قابل ملاحظه در سهام، سهم‌الشركه و ساير اوراق بهادار حق رأي آن عده از اشخاص حقوقي كه خدمات موضوع بند 2 فوق را منحصراً به اشخاص سرمايه‌پذير يا علاوه بر اشخاص سرمايه‌پذير به ديگران ارائه مي نمايند.

ب – موضوع فعاليت‌هاي فرعي:
1- سرمايه‌گذاري در مسكوكات، فلزات گران‌بها، گواهي سپرده‌ي بانكي و سپرده‌هاي سرمايه‌گذاري نزد بانك‌ها و مؤسسات مالي و اعتباري مجاز.
2- سرمايه‌گذاري در سهام، سهم‌الشركه، واحدهاي سرمايه‌گذاري صندوق‌ها يا ساير اوراق بهادار داراي حق رأي شركت‌ها، مؤسسات يا صندوق‌هاي سرمايه‌گذاري با هدف كسب انتفاع به طوري كه به تنهايي يا به همراه اشخاص تحت كنترل و اشخاص تحت كنترل واحد، كنترل شركت، مؤسسه يا صندوق سرمايه‌گذاري سرمايه‌پذير را در اختيار نگرفته يا در آن نفوذ قابل ملاحظه نيابد.
3- سرمايه‌گذاري در ساير اوراق بهادار كه به طور معمول داراي حق رأي نيست و توانايي انتخاب مدير يا كنترل ناشر را با مالك اوراق بهادار نمي‌دهد.
4- سرمايه‌گذاري در ساير دارايي‌ها از جمله دارايي‌هاي فيزيكي، پروژه‌هاي توليدي و پروژه‌هاي ساختماني با هدف كسب انتفاع.

5- ارائه خدمات مرتبط با بازار اوراق بهادار از جمله:
 – پذيرش سمت در صندوق‌هاي سرمايه‌‌گذاري.
  – تامين مالي بازارگرداني اوراق بهادار.
  – مشاركت در تعهد پذيره‌نويسي اوراق بهادار.
  – تضمين نقدشوندگي، اصل يا حداقل سود اوراق بهادار.

 

منبع مطلب و اطلاعات بیشتر: وب‌سایت شرکت سرمایه‌گذاری توسعه و عمران کرمان

گفتگو و اخبار درباره نماد کرمان (نماد شرکت سرمایه‌گذاری توسعه و عمران کرمان در بورس)

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.