دلیل ادامه روند نزولی قیمت طلا در بازارهای جهانی

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
تحلیل قیمت انس طلا خارج

به نظر می رسد عوامل مختلفی در کاهش مجدد قیمت طلا در بازارهای جهانی نقش داشته و برخی تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که این روند نزولی برای مدت زمان بیشتری ادامه خواهد یافت.

تحلیل سی ان بی سی از علل ادامه روند نزولی قیمت طلا در بازارهای جهانی

به گزارش بورسینس به نقل از سی ان بی سی؛ قیمت جهانی طلا بار دیگر با شکستن سطح حمایتی 1300 دلاری وارد کانال 1290 دلاری شده و به پایین ترین سطح از اواسط ژوئن رسیده است.

بر اساس این گزارش قیمت طلا از ابتدای امسال تاکنون تحت تاثیر تنش های سیاسی بین المللی با رشد 7 درصدی روبرو شده است.

دومینیک اشنایدر از موسسه مالی یو بی اس سوییس تاکید کرد: دلایل روشنی وجود دارد که چرا قیمت طلا نباید با افزایش روبرو شود. انتشار آمارهای مربوط به بهبود وضعیت اقتصادی چین و بهتر شدن شرایط اقتصادی آمریکا موجب افت تقاضای طلا در بازارهای جهانی شده است.

وی افزود: بهبود وضعیت اقتصادی چین موجب افزایش شاخص سهام آسیا شده و بهبود عملکرد اقتصادی آمریکا نیز موجب افزایش ارزش دلار و کاهش تقاضا برای طلا شده است.

وی در ادامه افزود: کاهش تقاضا از سوی کشورهای نوظهور و در حال توسعه نیز نقش مهمی در افت قیمت طلا داشته است. افت 19 درصدی تقاضای طلای چین در شش ماه نخست امسال شوک بزرگی برای این فلز گرانبها بوده است.

ریک اسپونر تحلیلگر ارشد موسسه سی ام سی مارکتس نیز تاکید کرد: احتمال کاهش بیشتر قیمت طلا در بازارهای جهانی وجود دارد. مهمترین عامل این مساله افزایش ارزش دلار تحت تاثیر عملکرد خوب اقتصاد آمریکا خواهد بود. به نظر من رشد اقتصادی آمریکا طی ماه های آینده نیز بهتر خواهد شد.

البته برخی تحلیلگران نیز بر این باورند که در صورت تشدید تنش های بین المللی تقاضا برای طلا به شدت افزایش خواهد یافت و این مساله مانع از کاهش بیشتر قیمت آن خواهد شد.

آندریو سو کارشناس برجسته موسسه کومپاس گلوبال نیز تاکید کرد: واکنش بازارهای جهانی نسبت به تنش های بین المللی با تاخیر همراه بوده و به نظر من قیمت طلا تا پایان سه ماه سوم امسال به بیش از 1400 دلار خواهد رسید. تاثیر دقیق و واقعی تنش های بین المللی بر بازار طلا طی ماه های آینده روشن خواهد شد.

وی افزود: قیمت طلا تحت تاثیر رفتار سرمایه گذاران در سرمایه گذاری بیشتر در بازار سهام و افت تقاضا برای این فلز زرد با کاهش روبرو شده است. نوسان در بازار سهام ناچیز بوده و این مساله سرمایه گذاران زیادی را برای خرید تشویق کرده است.

به اعتقاد این کارشناس اقتصادی گزارش اخیر مربوط به افت تقاضای چین در شش ماه نخست امسال تاثیر بلند مدت و چندانی بر تحولات بازار طلا نخواهد داشت.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: تحلیل طلا

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب