پربازده ترین صنایع بورسی در هفته‌ای که گذشت

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

به گزارش بورسینس به نقل از خبرنگار مهر، در معاملات هفته اخیر، گروه انتشارات و چاپ با 12.43 درصد، استخراج سایر معادن با 10.67 درصد، ماشین آلات و تجهیزات با 8.17 درصد و استخراج زغال سنگ با 7.41 درصد بیشترین درصد افزایش در صدر صنایع بورسی ایستادند .

در پایان معاملات هفته منتهی به اول مرداد ماه جاری، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با 1.47 درصد افزایش روبرو شد. در پایان معاملات هفته گذشته شاخص کل با 1087 واحد افزایش نسبت به هفته قبل، به رقم 74 هزارو 841 واحد رسید .

 شاخص بازار اول با 305 واحد افزایش به رقم 55 هزارو 377 واحد بالغ شد و شاخص بازار دوم با 5265 واحد افزایش عدد 145 هزارو 720 واحد را تجربه کرد و به ترتیب با 0.55 درصد و 3.75 درصد افزایش نسبت به هفته قبل مواجه شدند .

 در 4 روز کاری معاملات هفته اخیر، ارزش کل معاملات سهام و حق تقدم به 4776 میلیارد ریال بالغ شد که نسبت به هفته قبل 48 درصد کاهش یافته است.

 تعداد 1685 میلیون سهم در 182 هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب 50.8 درصد و 30.8 درصد کاهش را نسبت به هفته گذشته تجربه کرد .

 بر این اساس 60304 هزار برگه اوراق مشارکت به ارزش 60 میلیارد ریال معامله شد که نسبت به هفته گذشته کاهش 33 درصدی را نشان می دهد .

 در معاملات هفته اخیر، گروه انتشارات و چاپ  با 12.43 درصد، استخراج سایر معادن با 10.67 درصد و ماشین آلات و تجهیزات  با 8.17 درصد و استخراج زغال سنگ با7.41 درصد بیشترین درصد افزایش در صدر صنایع بورسی ایستادند.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب