گزارش شتران پس از ماه‌ها ابهام در پالایشی‌ها

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
پالایشگاه شتران

“شتران” اولین گزارش گروه را منتشر کرد

انتشار این گزارش گویای حل مشکلات گروه پالایش با شرکت پالایشی و پخش فرآورده های نفتی ایران است که توانست امید به تحقق مطلوب بودجه های برآوردی سال 92 این شرکت ها را بار دیگر در دل سهامداران آنها بارور سازد.

پس از ماه ها ابهام در ارایه اطلاعات و صورت های مالی عملکرد 12 ماهه سال 92 شرکت های پالایشی، بالاخره طلسم ابهامات موجود شکست و پالایش نفت تهران اولین صورت های مالی گروه را منتشر کرد.

به گزارش بورسینس به نقل از بورس نیوز، “شتران” در گزارش خود که دقایقی پیش بر روی سایت کدال قرار گرفت، سود محقق شده هر سهم خود را 79 هزار و 551 ریال اعلام کرد. این در حالی است که آخرین پیش بینی شرکت رقم 59 هزار و 563 ریال سود به ازای هر سهم بود.

به این ترتیب شرکت پالایش نفت تهران که از تاریخ 93.1.26 بابت برگزاری مجمع فوق العاده جهت افزایش سرمایه 679 درصدی از محل اندوخته طرح و توسعه متوقف شده بود، سود محقق شده سال مالی 92 را با تعدیل 33.5 درصدی اعلام کرد.

شایان ذکر است انتشار این گزارش گویای حل مشکلات گروه پالایش با شرکت پالایشی و پخش فرآورده های نفتی ایران است که توانست امید به تحقق مطلوب بودجه های برآوردی سال 92 این شرکت ها را بار دیگر در دل سهامداران آنها بارور سازد.

به نظر می رسد با انتشار این گزارش بایستی منتظر تکمیل روند ارایه اطلاعات مالی سایر شرکت های این گروه، برگزاری مجامع عادی آنها طی دو هفته آتی و در نتیجه بازگشایی نماد معاملاتی سهام پالایشی ها باشیم. چراکه مجامع عادی سالیانه سهامداران شرکت های مذکور به دلیل آماده نبودن اطلاعات عملکردی پایان دوره ناشی از عدم اعلام به موقع قیمت های خوراک نفت خام و فرآورده های تولیدی آنها توسط شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران به تنفس کشید و مقرر گردید جلسات بعدی طی دو هفته آتی برگزار شود.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: شتران

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب