تداوم تعدیل مثبت پالایشی‌ها: گزارش شراز و شبریز هم آمد

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
گزارشات کدال

در پی انتشار گزارش عملکرد 12 ماهه شرکت پالایش نفت تهران طی روز گذشته و مرتفع شدن اختلاف نظرها میان شرکت های پالایشی با شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، دقایقی قبل شرکت پالایش نفت شیراز با انتشار گزارش هیأت مدیره برای سال مالی 1392 از تعدیل مثبت نزدیک به 24 درصدی این مجموعه خبر داد.

به گزارش بورسینس به نقل از بورس نیوز، طی این گزارش شرکت پالایش نفت شیراز اعلام کرد که سود 2985 ریالی پیش بینی شده در آخرین برآوردها با افزایش 24 درصدی 3686 ریال محقق شده است.

بدین ترتیب “شراز” با تولید نزدیک به سه میلیون و 500 هزار مترمکعب انواع محصولات و فرآورده های نفتی و فروش بیش از سه میلیون و 400 هزار مترمکعب فرآورده های تحویلی طی عملکرد سال 92، موفق به تحقق 3686 ریال سود به ازای هر سهم شده است.

گفتنی است “شراز” در حالی تاریخ برگزاری مجمع عادی سالیانه صاحبان سهام خود را که در مرحله اول به تنفس کشیده بود، 12 مرداد ماه جاری اعلام کرده که میزان سود قابل تخصیص این مجتمع بیش از 387 هزار میلیارد تومان می باشد و میزان سود قابل تقسیم از این رقم طبق پیشنهاد هیأت مدیره، مبلغ حدود 341 میلیارد تومان اعلام شده است.

شرکت پالایش نفت تبریز نیز طی انتشار صورت های مالی عملکرد 12 ماهه سال مالی 92 به ازای هر سهم 4689 ریال سود محقق کرده که این مبلغ با افزایش 34 درصدی نسبت به آخرین برآوردها همراه شده است.

طبق این اطلاعات عملکردی، “شبریز” با افزایش 102 درصدی فروش خالص سال 92 نسبت به دوره مشابه سال پیش از آن همراه شده و این مجتمع پالایشی علت تغییر اطلاعات واقعی دوره 12 ماهه سال مالی 92 نسبت به اطلاعات قبلی را اصلاح اشتباهات و تغییر رویه و یا اصلاح طبقه بندی اعلام کرده است. چراکه با توجه به اینکه تغییر نرخ ارز از مرجع به مبادلاتی در نیمه دوم سال حسب نظر شرکت ملی پالایش و پخش بوده و به عنوان شرایط استثنایی در نظر گرفته شد، لذا به عنوان درآمد سال جاری شناسایی و در سرفصل سایر درآمدها و هزینه های عملیاتی منعکس شده است.

در پایان شایان ذکر است “شبریز” در تاریخ 93.5.13 سهامداران خود را جهت تصویب صورت های مالی و تقسیم سود نقدی به مجمع دعوت کرده است.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: شبریز, شراز

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب