از بسته دولت برای خروج از رکود تا برطرف شدن مشکل پالایشگاهی های بورس،بررسی هفتگی بازار بورس …

شیرازی
شیرازی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
بررسی هفتگی بازار بورس

>  >>  >>> بورس تهران از نگاه بورس نگار >>>>  
از بسته دولت برای خروج از رکود تا برطرف شدن مشکل پالایشگاهی های بورس

هفته تعطیلات بازار سرمايه …
 این هفته بازار سرمایه بدلیل تعطیلات عید فطر فقط سه روز کاری را تجربه کرد ولی شاخص بورس توانست در ادامه روند متعادل و مثبتش به نزدیکی مرز مهم 75 هزار واحدی برسد با تعیین تکیلف یکی از گروههای پرطرفدار بورسی یعنی پالایشی ها (که در ادامه توضیحات آن را ملاحظه خواهید نمود) انتظار میرود که هفته جاری در صورت بازگشایی نمادهای این گروه، روند بازار بورس مثبت مانده و شاخص بتواند به مقاومت 75 هزار واحدی و سپس 76 هزار واحدی نفوذ نماید.

بسته دولت برای خروج از رکود
این روزها دولت تصمیم جدی برای خروج غیر تورمی از رکود دارد و برای همین منظور جلسات کارشناسی بسیاری را برگزار می کند و قرار است با ارائه بسته جامع خروج غیرتورمی از رکود به وضعیت اقتصادی سر و سامان داده و تا جایی که امکان داشته باشد بدون اینکه تورم را افزایش دهد رکود موجود در اقتصاد را از بین ببرد. در مورد این بسته میتوان به چهار ماموریت ویژه به وزارت صنعت، معدن و تجارت برای خروج غیرتورمی از رکود اشاره کرد . براین اساس قرار است مدت زمان صدور جواز تاسیس برای صنایع کوچک و متوسط به 10 روز کاهش یابد. مدت زمان صدور جواز تاسیس برای صنایع بزرگ هم باید به 30 روز کاهش یابد. همچنین از دیگر راهکارهای خروج غیرتورمی از رکود افزایش سرمایه صندوق های حمایتی تحت پوشش وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام شده است. این طرح در صورت اجرای صحیح میتواند علاوه بر بهبود بازارها به افزایش تقاضا در بازار سرمایه هم منجر شود، هرچند به برخی از مفاد این بسته نیز ایراد وارد است از جمله اعمال مالیات بر سود تقسیم شده در مجامع!!! که باعث کاهش سودتقسیمی و خروج بخشی از سهامداران از برخی از شرکتهای بورسی خواهد شد(در روزهای آتی این مهم را بررسی خواهیم کرد) اما باید به نظاره نشست و منتظر نتایج این بسته و طرح ماند.

گزارش مثبت پالایشگاهی ها
 پس از آن که مجامع شرکتهای پالایشگاهی بورس بدلیل عدم شفافیت و برطرف نشدن اختلافات شرکتها و شرکت پالایش و پخش به تنفس کشیده شد و برگزار نگردید بالاخره قرار است در هفته جاری طلسم عدم برگزاری مجامع این گروه شکسته شود در پی مرتفع شدن اختلاف نظرها میان شرکت های پالایشی با شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، قرار است در روز 12 مرداد شراز ، در روز 13 مرداد با مجمع شبریز و 14 مرداد با مجمع پالایش نفت بندرعباس برگزار شود که نقش تعیین کننده ای در ادامه روند این گروه خواهد داشت. در هفته گذشته اکثریت شرکتهای این گروه گزارشاتشان را منتشر کردند که همگی با تعدیل مثبت همراه بود بطوریکه شراز سود 2985 ریالی پیش بینی شده اش را با افزایش 24 درصدی 3686 ریال اعلام نمود و شبریز نیز با افزایش 34 درصدی سودش، آن را به ازای هر سهم 4689 ریال  اعلام نمود. گزارش شتران با 35 درصد افزایش سود و شپنا هم گزارشش مثبت بود و احتمالا امروز و یا فردا گزارشات شاوان و شبندر هم منتشر خواهد شد که انتظار می رود آنها هم مثبت باشند.

موفق و پیروز باشید – بورس نگار

نوشته شده توسط بورس نگار در جمعه 10 مرداد1393

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب