حجم معاملات قراردادهای آتی در بورس کالا 10 درصد رشد داشت

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم؛ در تیرماه امسال معاملات قراردادهای آتی سکه طلا تحویل دی ماه 93 با 107هزار و 971 قرارداد در 45 هزار و 565 نوبت در صدر قرار گرفت و ارزش معاملات این قراردادها به بیش از 11هزار و 516 میلیارد ریال بالغ شد.
رتبه دوم بیشترین معاملات قراردادهای آتی در ماه گذشته را نیز قراردادهای آتی سکه طلا تحویل آبانماه 93 به خود اختصاص داد.
همچنین در ماهی که گذشت 14هزار و 398 قرارداد آتی سکه طلا تحویل آبانماه در 7 هزار و 447 نوبت و به ارزش بیش از یکهزار و 484 میلیارد ریال توسط معامله گران آتی منعقد شد.
جایگاه سوم بیشترین معاملات این قراردادها هم به قراردادهای سررسید اسفندماه اختصاص یافت که 13هزار و 79 قرارداد آتی سکه طلا تحویل اسفندماه 93 را به ثبت رسانده است و قراردادهای آتی سکه این سررسید در 5 هزار و 413 نوبت و به ارزش بیش از یکهزار و 431 میلیارد ریال داد و ستد شد.
بر اساس این گزارش، قرارداد آتی سکه طلا تحویل تیرماه 93 نیز با 2 هزار و 481 قرارداد و قرارداد آتی سکه طلا تحویل شهریورماه هم با یکهزار و 964 قرارداد در جایگاه بعدی این معاملات قرار گرفتند.
همچنین در ماه گذشته 37 قرارداد زیره سبز تحویل تیرماه 93 در 37 نوبت به ارزش بیش از 2 میلیارد ریال و 14 قرارداد زیره سبز تحویل مردادماه 93 در 14 نوبت به ارزش بیش از یک میلیارد ریال معامله شد.
انتهای پیام/

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.