نرخ جدید سود تسهیلات ریالی بانک توسعه صادرات اعلام شد

شیرازی
شیرازی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بانک و بورس

حداقل نرخ جدید سود تسهیلات ریالی بانک توسعه صادرات برای مشتریان حایز شرایط در عقود غیرمشارکتی 16درصد و عقود مشارکتی 21 درصد تعیین شد.

به گزارش بورسینس به نقل از اداره روابط عمومی و بین‌الملل بانك توسعه صادرات ایران، به موجب جدیدترین مصوبه هیات‌مدیره این بانك، نرخ سود عقود مشاركتی و غیرمشاركتی ریالی برای مشتریان این بانك مورد بازنگری قرار گرفت.

 

نرخ سود تسهیلات صادراتی برای عقود غیرمشاركتی

بنابراین گزارش مصوبه نرخ سود تسهیلات صادراتی به مشتریان حایز شرایط از محل منابع بانك، در عقود غیرمشاركتی حداقل 16 درصد و حداكثر 22درصد خواهد بود.

 

براساس این مصوبه، رعایت حداقل نرخ سود تسهیلات صادراتی در عقود غیرمشاركتی مشروط به آن است كه  صادركننده نمونه كشوری یا استانی همان دوره باشند،  میانگین وزنی حساب های ارزی و ریالی آنها (جاری ،سپرده، پس انداز) برای مقطع شش ماهه منتهی به زمان انعقاد قرارداد ، بالاتر از 15% مبلغ مصوب باشد، دارای رتبه های اعتباریAA  و AAA باشند و در آخر ضمانت نامه صندوق ضمانت صادرات ایران را با پوشش كامل اصل و سود تسهیلات به بانك ارایه دهند.

 

در این مصوبه آمده است: نرخ سود تسهیلات پرداختی به مشتریان در صورت عدم احراز هر یك از این شروط، حداقل یك یا حداكثر دو درصد افزایش خواهد یافت و در صورتی كه مشتری حایز مجموع شرایط عنوان شده نباشد با اعمال مجموع افزایش سود اعمال شده  نرخ سود در عقود غیر مشاركتی بالاتر از 22 درصد نخواهد بود.

 

بنابر یكی از بندهای موجود در این مصوبه، نرخ سود خرید دین اسناد و اوراق تجاری به طور ثابت معادل 22 درصد تعیین شده است كه این تسهیلات صرفا” برای حل مشكلات واحدهای تولیدی مشتری بانك از محل سپرده های جذب شده پرداخت می شود.

 

نرخ سود تسهیلات صادراتی برای عقود مشاركتی

همچنین بانك توسعه صادرات ایران اعلام كرد نرخ‌ سود تسهیلات صادراتی به مشتریان در عقود مشاركتی حداقل 21 درصد و حداكثر 25درصد تعیین شده است.

 

براساس این مصوبه، رعایت حداقل نرخ سود تسهیلات صادراتی در عقود مشاركتی مشروط به آن است كه  صادركننده نمونه كشوری یا استانی همان دوره باشند، میانگین وزنی حساب های ارزی و ریالی آنها (جاری ،سپرده ، پس انداز) برای مقطع شش ماهه منتهی به زمان انعقاد قرارداد ، بالاتر از 15% مبلغ مصوب باشد، دارای رتبه های اعتباری A، AA  و AAA باشند و در آخر ضمانت نامه صندوق ضمانت صادرات ایران را با پوشش كامل اصل و سود تسهیلات به بانك ارایه دهند.

 

براساس این مصوبه ، نرخ سود تسهیلات پرداختی به مشتریان در صورت عدم احراز هر یك از این شروط ، حداقل نیم درصد یا حداكثر دو درصد افزایش خواهد یافت و در صورتی كه مشتری حایز مجموع شرایط عنوان شده نباشد با اعمال مجموع افزایش سود اعمال شده  نرخ سود در عقود مشاركتی بالاتر از 25 درصد نخواهد بود.

 

نرخ سود تسهیلات به طرح های تولیدی، خدماتی، دانش بنیان

بر اساس آخرین مصوبه هیات مدیره بانك توسعه صادرات، در تسهیلات پرداختی به طرح های دانش بنیان نرخ سود عقود مشاركتی به طور ثابت 18 درصد و حداقل نرخ مورد انتظار در عقود مشاركتی 21 درصد است.

 

بنابراین مصوبه، حداقل نرخ مورد انتظار در تسهیلات پرداختی به  طرح های تولیدی در عقود مشاركتی 21 درصد تعیین شده است و نرخ این تسهیلات در طرح های خدماتی به 23 درصد می رسد.

 

در بخش دیگری از این مصوبه با تعیین نرخ سود 27 درصدی برای تسهیلات غیرصادراتی به مشتریان تاكید شده است كه این تسهیلات غیرصادراتی (بازرگانی داخلی) صرفا” در قالب عقود مشاركتی و از محل سپرده های جذب شده پرداخت می شود.

 

نرخ سود تسهیلات اعطایی در مناطق آزاد تجاری- صنعتی یكسان با نرخ های سرزمین اصلی است.

sod2

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب