نگاهی به اتفاقات بورس دوشنبه 13 مرداد 93

شیرازی
شیرازی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter

بورس پس از معاملات>>> نگاهی به اتفاقات بورس دوشنبه 13 مرداد

 امروز شاخص کل بورس صعود 71 واحدی را تجربه کرد و به رقم 74709 واحد رسید . نمادهای پارسان با 22واحد و رمپنا با 20 واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل گذاشتند. ارزش معاملات در این بازار به رقم 102 میلیارد تومان رسید که نماد فارس با 72 میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را متعلق به خود کرد. در بازار فرابورس نیز شاخص ایفکس 1.4 واحد صعود کرد و به رقم 792واحد رسید . نمادهای ذوب و زاگرس بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص ایفکس گذاشتند، ارزش معاملات در این بازار به رقم 53 میلیارد تومان رسید . بازگشایی نمادها در بازار امروز نیز متعلق به وپاسار، پاسا، فسپا، کسعدی، حق تقدم شلعاب، ختور، کفرا، توریل و اعتلا بود.

امروز بازار سرمایه را همان طور که روز  قبل نیز بیان کردیم با معاملات مثبت آغاز نمودیم، یکی از مهمترین خبرهای این روزهای بازار سرمایه به تبعیت از اقتصاد کشور دنبال کردن مباحث مربوط به بسته پیشنهادی دولت برای خروج از رکود است، در همین رابطه و برای ارائه اطلاعات بیشتر و شفاف سازی در خصوص جرئیات این بسته، قرار است امشب وزیر اقتصاد در برنامه اقتصادی پایش که ساعت 23 در شبکه یک پخش شود، حضور یابد . فردا شب نیز دکتر نوبخت، سخنگوی دولت در این برنامه حاضر می شود و در خصوص بسته خروج از رکود اطلاعات بیشتری به مردم و علاقه مندان به اقتصاد ایران خواهد داد. لازم به ذکر است که در کنار این فعالیت ها ، جلسات کارشناسی در سایر مراکز علمی و فرهنگی در حال برگزاری می باشد تا بطور آهسته ابعاد این بسته اقتصادی که چندی است بر سر زبان اکثر مردم قرار گرفته، مشخص شود .مطمئناً بعد از روشنگری ها و ارائه اطلاعات جزئی تر و دقیق تر مردم با دید کارشناسی و بهتری می توانند نسبت به مسائل اقتصادی آینده تصمیم بگیرند ، چرا که در سال جاری با توجه به رکودی که گربیان گیر اقتصاد ایران شده است هنور در هیچ یک از بازار ها از جمله طلا ، ارز و حتی بازار سرمایه بازدهی مناسبی نصیب سرمایه گذاران نشده است. این بلاتکلیفی در سرمایه گذاری باعث کاهش سرعت گردش پول شده است و نتیجه آن رکودی است که کاملا قابل لمس می باشد.

هرچند امروز بازار سبز رنگ بود ولی بسیار کم حجم و کم رونق دنبال شد و این کاهش ارزش معاملات باعث شده است که روزانه فقط شاهد نوسانات اندک بازار باشیم بگونه ای که شاخص کل نیز در همان کانال 74 هزاری خود نوسان می کند، روزی 100 واحد منفی و روز دیگر 100 واحد مثبت. امروز در پایان بازار شاهد افزایش عرضه در اکثر نمادها بودیم با این حساب نباید انتظار بازاری سیز را برای فردا داشت، البته این اتفاق خیلی هم عجیب نیست گویا برای همه عادت شده است بازار دو روز مثبت باشد و سه روز منفی!!!!

 مهم ترین اخبار اقتصادی

دکتر نیلی، مشاور اقتصادی رئیس جمهور در مورد وضعیت رکود در کشور خاطرنشان کرد: رکود متعارف همیشه سمت تقاضاست و از آنجا شروع می‌شود که واحدهای تولیدی اجناس‌شان در انبار انباشته شده و از طرف دیگر در سمت تقاضای مصرف کننده تقاضایی وجود ندارد . تولیدکننده و واحدهای تولیدی جنسشان در دستشان می‌ماند و هنگام فروش قیمت‌ها کاهش می‌یابد و در عین حال هزینه‌های واحدهای تولیدی نیز بالا رفته، در حالی که افزایش قیمتی صورت نگرفته است و این آغاز شکل‌گیری مسئله‌ای است به نام رکود غیر تورمی است. نیلی به سناریوهای پیش رو برای خروج از رکود غیر تورمی اشاره کرد و گفت : اگر دو سناریو در نظر بگیریم، یعنی اول اینکه رشد اقتصادی ما تا پایان سال 93 یک درصد باشد، برای اینکه در پایان امسال به سطح تولید ناخالص داخلی سال 90 برسیم باید سال آینده رشد اقتصادی ما 8.7 درصد باشد و اگر به طور خوش‌بینانه رشد اقتصادی ما تا پایان سال 93 ، 3 درصد باشد، برای اینکه به سطح تولید ناخالص داخلی سال 90 برسیم رشد اقتصادی تا پایان سال 94 باید 6.4 درصد باشد که اصلاً امکان‌پذیر نیست و این نشان می‌دهد که یک اتفاق ( تحریم‌ها و سوء مدیریت در دولت قبل) چطور می‌تواند اقتصاد را گرفتار کند . به گفته مشاوراقتصادی رئیس جمهور، در دولت جدید بانک‌ها بیشتر رویکردشان اصلاح محور و بازار سرمایه توسعه محور است.

همچنین در روز گذشته خبری شنیدیم که وزیر اقتصاد با نماینده بانک جهانی دیدار کرده است بر این اساس وزیر اقتصاد تهیه سند همکاری های ایران و بانک جهانی را گامی مهم برای گسترش روابط بین ایران و بانک جهانی دانست و اظهارداشت: باید هرچه زودتر این سند تهیه شده و به تصویب هیئت مدیره بانک جهانی برسد .

در مورد تازه ترین ماموریت تورمی دولت به بانک مرکزی شنیدیم که معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، شش مصوبه هیات امنای صندوق توسعه ملی که بر خروج اقتصاد از رکود تاثیر خواهد گذاشت، را برای اجرا بالاغ کرده است.  

 مهم ترین اخبار سیاسی

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، صبح امروز (‌دوشنبه) پیش از آغاز نشست کمیته فلسطین جنبش غیرمتعهدها با ریاض مالکی، وزیر خارجه دولت فلسطین، دیدار و گفتگو کرد .  در این دیدار محمدجواد ظریف و ریاض مالکی آخرین تحولات سرزمین‌های اشغالی به‌ویژه اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه را بررسی و درباره آن تبادل نظر کردند .

در مورد ناآرامی های غزه ، سخنگوی حماس با بیان اینکه بان کی مون باید از مردم فلسطین عذرخواهی کند، افزود: توطئه بین المللی درباره غزه اراده ملت فلسطین را نمی‌شکند و مقاومت به دفاع از ملت ادامه می‌دهد . سامی ابوزهری سخنگوی حماس درباره نظامی مفقود شده صهیونیست گفت: سازمان ملل و آمریکا روایت صهیوینستی درباره لغو آتش بس را تکرار کردند.از جامعه بین الملل و دولت واشنگتن می‌خواهیم که به اشتباه خود درباره رژیم اشغالگر که منجر به کشتار رفح شد، اعتراف کنند . در همین رابطه شنیدیم که رژیم‌صهیونیستی بامداد دوشنبه از برقراری آتش‌بس 7 ساعته در تمامی مناطق نوار غزه به جز شرق رفح خبر داد . پیش از این هم آتش‌بس‌های موقتی به درخواست سازمان ملل، در غزه اعلام شده بود .

 فلزات اساسی،دلار و سکه
 
امروز در بازار های جهانی که اولین روز کاری خود را سپری کردند جز مس که روند نزولی داشت،آلومنیوم ،سرب و روی تغییرات مثبتی داشتند. مس 7060 دلار،الومنیوم 1990 دلار ، سرب 2235 دلار و روی 2350 دلار برای هر تن رسیدند. دلار در معاملات امروز به 3،146 تومان رسید و سکه با اندکی افزایش در قیمت 952 هزار تومان معامله شد، به نظر بازار طلا و دلار نیز این روزها خبر آنچنانی در آنها نیست که البته اتفاق بدی برای بازار سرمایه تلقی نمی شود و حتی از بار مثبتی خوبی نیز برخوردار است. این هفته اخبار متعددی در انتظار بازارهای جهانی است که از آن جمله می توان به اعلام شاخص خرید مدیران غیرصنعتی ISM آمریکا و شاخص سفارشات کارخانه ای آمریکا اشاره داشت.

 در گروه های مختلف چه خبر بود؟

امروز در گروه حمل و نقل روند معاملات نسبتا مثبت بود حفارس با صف خرید به کار خود پایان داد و به قیمت 150 تومان رسید . شرکت حمل و نقل توکا جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه به منظور تصویب صورتهای مالی متوقف گردید.همچنین لازم به ذکر است که افزایش سرمایۀ شرکت از مبلغ 51537 میلیون ریال به‌مبلغ 206148 میلیون ریال ( از محل سود انباشته مبلغ 51537 میلیون ریال، از محل مطالبات و آورده نقدی مبلغ 103074 میلیون ریال ) در تاریخ 1393/05/12 در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است، گفتنی است توریل نیز در قیمت 749 تومان بازگشایی شد.

حخزر در گزارش 3 ماهه با پوشش 30 درصدی بودجه خود 149 ریال محقق نمود. پیش بینی سال 93 مبلغ 493 ریال سود به ازای هر سهم می باشد.

در گروه خودرویی و قطعه ساز که در ابتدای ساعات معاملات با استقبال خوبی همراه شدند، در انتها شاهد افزایش عرضه در نمادهای این گروه بودیم. ختور در این گروه گزارش مناسبی از عملکرد 3 ماهه خود منتشر کرد،  بر این اساس شرکت مذکور توانسته است در جدیدترین پیش بینی منتهی به 93/12/29 سود هر سهم خود را به مبلغ 650 ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی ( 316 ریال ) با افزایش 105 درصدی همراه بوده است همچنین شرکت در دوره سه ماهه توانسته 26 درصد این پیش بینی که مبلغ 167 ریال می شود را پوشش دهد شرکت دلایل تعدیل سود هر سهم را تغییرات در کاهش پیش بینی بهای تمام شده مواد اولیه اعلام نموده است .ضمنا سود عملیاتی شرکت نیز با افزایش 65 درصدی همراه بوده است. خساپا در این گروه با صف خرید به کار خود خاتمه داد. خودرو نیز در قیمت های کم تر از 255 تومان با افزایش تقاضا موتجه شد و در نهایت در قیمت 257 تومان به کار خود خاتمه داد .

به نظر می رسد طی هفته های اخیر اخبار و صحبت های مطرحه شده در خصوص نرخ محصولات خودرویی بیشتر از حد معقول و منطقی خود انجام شده و این ایجاد حساسیت، بیشتر از آنکه مفید واقع شود سبب آسیب و زیان رساندن می شود . حمیدرضا فولادگر نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب اظهار داشت: انتشار اخبار گوناگون و متفاوت از بحث افزایش و کاهش نرخ محصولات خودرویی سبب مغفول ماندن موضوع اصلی شده و باید در این خصوص از حاشیه روی پرهیز شود. امیدواریم مواضع مجلسی ها در این رابطه و دیگر موضوعات بازار سرمایه هر چه زودتر مشخص شود چون به صورت خواسته و یا نا خواسته در حال آسیب رساندن جدی به بازار سرمایه هستند، هنوز خاطره تلخ مصوبات مجلسی ها در مورد نرخ خوراک پتروها در اذهان همگان باقی است، ای کاش در این روزها کمتر شاهد چنین اختلاف نظرهایی آن هم در خانه ملت باشیم…

در گروه پتروشیمی و شیمیایی  امروز خبری در مورد تعطیلی شپلی شنیدیم، علی اکبر نجفی، مدیر عامل شرکت بازرگانی پلی اکریل، ضمن اشاره به ابلاغیه وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر تغییر قیمت پایه محصولات پتروشیمی در بورس کالای ایران گفت: بر اساس این دستورالعمل ملاک قیمت گذاری و فروش محصولات شرکت های پتروشیمی به شرکت پلی اکریل از مبنای ارز مبادله ای به مبنای ارز آزاد تغییر یافته است، این در حالی است که این موضوع فقط برای محصولات خروجی صنایع پتروشیمی در نظر گرفته شده است و خوراک این مجتمع ها را شامل نمی شود؛ به تعبیری دیگر منابع کشور به قیمت ارزان (ارز مبادله ای) به واحدهای پتروشیمی داده می شود و محصولات پتروشیمی به قیمت ارز آزاد به واحدهای پایین دستی فروخته می شود . وی گفت: با این حرکت تولیدکنندگان الیاف پلی استر در آنسوی مرزها تقویت شده و تولید کنندگان داخلی مانند شرکت پلی اکریل ایران به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان الیاف پلی استر بشدت تضعیف شده و موجب تحمیل زیان سالانه حدود 30 میلیارد تومان و بیکاری حدود 500 نفر مواجه خواهد شد .

همچنین امروز در خبری دیگر داشتیم که،  شرکت پتروشیمی زاگرس قصد دارد بلوک 34 درصدی (544 میلیون سهم ) پتروشیمی مرجان را به قیمت پایه هرسهم 2200 ریال در فرابورس عرضه کند.شرکت پتروشیمی مرجان در مهر 1384 تاسیس شده است و عمده طرح این پتروشیمی عبارتست از متانول هفتم واقع در منطقه عسلویه که با ظرفیت یک میلیون و 650 هزارتن در مرحله قبل از بهره برداری می باشد. درصد تکمیل پروژه تا پایان سال 92 در حدود 22 درصد بوده که حدود 58 درصد از برنامه عقب می باشد و پیش بینی می شود تا پایان سال 94 به بهره برداری برسد.با توجه به تعداد سهام و قیمت پایه، ارزش این واگذاری در حدود 1.196.800 میلیون ریال می باشد،  این در حالیست که بهای تمام شده این بلوک برای پتروشیمی زاگرس مبلغ 599.560 میلیون ریال می باشد.بنابراین چنانچه این معامله با قیمت پایه انجام شود زاگرس می تواند از این محل سودی 597.240 میلیون ریالی شناسایی کند که به ازای هرسهم 249 ریال می شود. بنابراین زاگرس قابلیت این را دارد که سود پیش بینی شده سال 93 خود را با افزایشی 6 درصدی از مبلغ 4.010 ریال به 4.259 ریال برساند.

پارسان نیز امروز پر اقبال بود و به نظر گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری با دید میان مدت می آید، دلیل اقبال امروز به این سهم به دلیل تقسیمی یکی از زیرمجموعه های این سهم در مجمع دیروز یعنی شراز بود، شراز سود تقسیمی فوق العاده ای را داشت بگونه ای که از سود سال ، 92 نود درصد ان را تقسیم نمود. پارسان  که مالک 52 درصد سهام شرکت پالایش نفت شیراز می باشد و در پیش بینی سال مالی منتهی به آذر 93 خود سود نقدی هرسهم شراز را 1879 ریال در نظر گرفته است می تواند از این محل سود خود را به ازای هرسهم 53 ریال (معادل 3 درصد )  افزایش دهد.

در گروه لیزینگی،  ولیز در جدیدترین گزارش 93 به ازای هر سهم 420 ریال سود پیش بینی نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی بدون تغییر بوده است همچنین شرکت در دوره سه ماهه و با توجه به عملکرد واقعی خود 106 ریال سود به ازای هر سهم شناسایی نموده است. مطابق با اطلاعات گزارش فعالیت هیئت مدیره شرکت منتشره در تاریخ 09/04/93 در سامانه کدال، شرکت در نظر دارد در طی سال مالی جاری سرمایه شرکت را از مبلغ 600،000 میلیون ریال به مبلغ 1000،000 میلیون ریال افزایش دهد.

ولساپا در این گروه تبدیل به صف خرید شد، این شرکت در استانه عید سعید فطر به رکورد تازه ای در فروش لیزینگ خودرو دست یافته است . در پی افزایش کیفیت ارائه خدمات و تنوع فروش محصولات و همچنین با توجه به اصل مشتری مداری که از اهداف استراتژیک شرکت می باشد شرکت لیزینگ رایان سایپا در روز 5 مرداد ماه سال جاری با تحقق 100 درصد فروش رکورد جدید و بی سابقه ای را به ثبت رساند .       

در گروه تایر سازی،  صنایع لاستیکی سهند در جدیدترین پیش بینی 93 سود هر سهم خود را به مبلغ 1164 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی ( 1155 ریال ) با افزایش 9 ریالی همراه بوده است همچنین شرکت توانسته در دوره سه ماهه و با توجه به عملکرد واقعی 150 ریال به ازای هر سهم سود محقق کند. شرکت در خصوص پوشش پایین بودجه سال 93 در 3 ماهه نخست سال مالی توضیحات ذیل را ارائه نموده است :

1 – کاهش ریالی فروش به دلیل فروش با تخفیف بیشتر نسبت به فروش بودجه شده است.

2 – کاهش بهای تمام شده به علت کاهش مصرف مواد اولیه که حاصل تغییر در مواد اولیه اول دوره می باشد.

3- درخصوص بالا بودن نرخ خرید مواد اولیه در پیش بینی سال 1393 نسبت به نرخ واقعی خربد در سه ماهه اول به استحضار می رساند اولا مقدار خرید در مورد کالاهای منجید، دوده، کائوچو طبیعی در سه ماهه اول بسیار پایین بوده و در خصوص منجید شرکت توانسته فقط یک بار از طریق نرخ ارز مبادله ای اقدام به واردات نماید که این خرید در تاریخ این گزارش امکان پذیر نبوده، همچنین در مورد کائوچو طبیعی و سایر مواد با توجه به تنوع هریک از آنها در قیمت خرید، قیمت فوق برای گروه انواع کائوچو و سایر مواد بوده است.

گروه پالایشی که در غیاب نمادهای نفتی خود معاملات کم رونقی را تجربه می کند ، روز گذشته مجمع شراز و شپنا را برگزار کرد. بر این اساس شراز برای هر سهم مبلغ 340 تومان و شپنا با سرمایه 1000 میلیارد تومان برای هر سهم مبلغ 150 تومان را تقسیم کردند، فردا نیز قرار است مجمع شتران، شبندر و شاوان برگزار شود، اخبار این مجامع مسلماً برای بازار بسیار مهم خواهد بود.

شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی (وصندوق)که مالک 5.5 درصد سهام شرکت پالایش نفت اصفهان می باشد و در پیش بینی سال مالی منتهی به شهریور93 خود سود نقدی هرسهم شپنا را 1001 ریال در نظر گرفته است می تواند از این محل سود خود را 20 ریال (معادل 2 درصد )  افزایش دهد، وصندوق نیز از گزینه های کم ریسک این روزهای بازار است که داشتن دید بلندمدت به ان می تواند به سهامدارانش منفعت خوبی را برساند.

در این گروه شنیدیم که طبق صحبت‌ مسئولان وزارت نفت، قراردادهای جدید نفتی حدود دو ماه آینده رونمایی می‌شود هر روز خبرهای تازه‌تری از این قراردادها اعلام می‌شود؛ از کشورهای طرف همکاری گرفته تا نحوه تشویق سرمایه‌گذاران خارجی .  این اخبار می تواند اینده روشنی را برای نمادهای این گروه و محولات صادراتی کارخانه ها داشته باشد .

در گروه مخابرات که شاهد معاملات منفی در دو نماد اخابر و همراه بودیم در خبری شنیدیم که حسن رضوانی اظهار داشت: اپراتور ها تکمیل پروژه رومینگ  ملی را با سرعت پیش می‌برند، چرا که رومینگ ملی جزو تعهدات اولیه ‎ی اپراتورهای تلفن همراه در کشور است . وی در پاسخ به برخی از ابهامات مبنی بر سرباز زدن یکی از اپراتور ها از اجرای طرح رومینگ ملی گفت: هیچ کدام از اپراتورها  از اجرای  این طرح سرپیچی نکرده و  در مصوبه 186 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات اجرای رومینگ ملی، عمل به تعهدات پوششی و مالی، ترابردپذیری شماره‌ها و بازنگری پروانه‌ها به عنوان برخی از شرایط ارائه خدمات نسل‌های بالاتر از سوی اپراتورها پیش‌بینی شده است

در خبری دیگر داشتیم، مراسم اعطای مجوز ارائه خدمات نسل سه G3  به اپراتور دوم ارتباطی کشور امروز در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد تا به دنبال به پایان رسیدن دوره انحصار اپراتور سوم، با دریافت این مجوز ایرانسل هم بتواند به ارائه 3G بپردازد . تاکنون اخبار رسیده حاکی از آن است که این مجوز به ایرانسل اعطا خواهد شد و همراه اول حداقل در مراسم امروز چنین مجوزی دریافت نمی کند.

در گروه مواد غذایی حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت در حاشیه همایش تغذیه با شیر مادر ضمن هشدار به مردم در مورد مصرف شیرهای پرچرب گفت : وجود روغن پالم در شیر به اثبات رسیده و گزارش آن نیز به رئیس‌جمهور داده شده است. او در جمع خبرنگاران با تایید وجود روغن پالم در شیر گفت : «متاسفانه این موضوع صحت دارد و ما گزارش مربوطه را به رئیس‌جمهور ارائه کرده‌ایم.» به گفته وزیر بهداشت، وزیر جهاد کشاورزی دستور داد تا استفاده از روغن پالم به 30 درصد کاهش پیدا کند. وی در حاشیه همایش شیر مادر در جمع خبرنگاران درباره تخصیص یک درصد مالیات بر ارزش افزوده به وزارت بهداشت، گفت: چیزی از این اعتبارات به ما تحویل داده نشده است و همچنان منتظر نظر نوبخت درخصوص این یک درصد هستیم . وی افزود: ریز برنامه‌هایمان را برای هزینه‌کرد این اعتبار به دولت داده‌ایم که براساس آن می‌بایست بیش از 95 درصد مناطق محروم دارای پزشک شوند .

 شرکت بیسکوئیت گرجی سود هر سهم سال 93 را براساس عملکرد 3 ماهه مبلغ 221 ریال اعلام نموده است که نسبت به آخرین پیش بینی تغییری نداشته است. و  در عملکرد 3 ماهه 47 ریال(معادل 21 درصد) از این سود را پوشش داده است. لازم به ذکر است شرکت اعلام نموده است : شرکت برنامه افزایش سرمایه تا مبلغ 200 میلیارد  ریال را دارد که این افزایش از محل آورده های نقدی خواهد بود .

امروز گروه بانکی روند معاملات کم رونقی داشت و اکثر نمادها را قرمز رنگ نظاره کردیم ، وپاسار که جهت برگزاری جلسه مجمع عمومی برای افزایش سرمایه متوقف شده بود امروز در قیمت 200 تومان بازگشایی شد و با اقبال خوبی همراه نگشت.

در سایر نمادها نیز که امروز همچون روزهای پیش بسیار پربیننده که با حواشی قابل توجهی نیز روبه رو بودند می توان به معاملات سرمایه گذاری خارزمی، مپنا و برق عسلویه مپنا اشاره داشت، گفته می شود توافق نامه ای دوجانبه بین تهران و بصره برای واردات 200 مگاوات برق از ایران به امضا رسیده است که در نوع خودش می تواند خبر مهمی تلقی شود  ./ پرشین تحلیل

برچسب‌ها: بورس پس از معاملات

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب