گزارش لحظه‌ای بازار بورس – آرشیو یکشنبه 5 آبان

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
بورس تهران

بازار بسته شد. شاخص کل بورس با افت 1348 واحدی به 72201 واحد رسید. نماد معاملاتی فارس با 286 واحد، شبندر با 177 واحد و فولاد با 113 واحد بیشترین تاثیر منفی و نماد معاملاتی وبصادر با 158 واحد و شیران با 14 واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند. ارزش کل معاملات بورس به 266.2 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات تاپیکو با 20.4 میلیارد تومان و وسینا با 17.7 میلیارد تومان تعلق داشت. شاخص کل فرابورس هم افزایش 20 واحدی را تجربه کرد و به 796 واحد رسید. ارزش کل معاملات این بازار هم به 135.7 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات صمپنا2 با 68 میلیارد تومان و شاوان با 14.4 میلیارد اختصاص داشت.
——– 12:10 ب.ظ
معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور در پاسخ به این پرسش که چند میلیون نفر از دریافت یارانه نقدی حذف می‌شوند؟ گفت: اجازه دهید بعد از همه مطالعات اعلام کنم که چه تعدادی از دریافت یارانه حذف می‌شوند ؛ اگر بخواهم الان چیزی بگویم، تشویش اذهان عمومی می‌شود.
——– 11:57 ق.ظ
وملی” در دوره 6 ماهه منتهی به 1392/06/31 مبلغ 7 ریال سود محقق کرده است.
——– 11:55 ق.ظ
معاون ارزی بانک مرکزی با اعلام اینکه بازنگری بخشنامه ارزی در مراحل نهایی شدن است از برطرف شدن مشکلات گشایش ال.سی 30 درصدی خبر داد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، غلامعلی کامیاب در حاشیه اولین همایش بین‌المللی صندوق توسعه ملی به دستورالعمل گشایش ال.سی 30 درصدی اشاره کرد و گفت: هماهنگی داخلی بین بانک مرکزی و بانک‌ها دراین زمینه باید صورت گیرد که در حال برطرف کردن این مشکلات هستیم.
——– 11:50 ق.ظ
به گزارش خبرنگار ایسنا، تازه‌ترین بروزرسانی وب‌سایت دفتر آمار آمریکا نشان می‌دهد که در ماه آگوست سال 2013 مجموع تجازت ایران و آمریکا برابر با 11 میلیون و 800 هزار دلار بوده است که تمامی این میزان صادرات آمریکا به ایران بوده است. صادرات 11 میلیون و 800 هزار دلاری آمریکا به ایران در ماه آگوست در حالی صورت می‌گیرد که این کشور در ماه پیش از آن (جولای) 23 میلیون و 200 هزار دلار به ایران صادرات داشته است. در همین حال صادرات ایران به آمریکا که در ماه جولای 400 هزار دلار بود در ماه آگوست به صفر رسید.
——– 11:49 ق.ظ
قند قزوین در دوره 6 ماهه منتهی به 1392/06/31 مبلغ 344 ریال محقق کرده که نسبت به مدت مشابه در سال پیش افزایش 682 درصدی داشته است
——– 11:43 ق.ظ
فشار فروش همچنان در شرکت های پالایشی و پتروشیمی زیاد است
——– 11:41 ق.ظ
یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه دلیل اصلی روند منفی پتروشیمی‌ها به دلیل خبر افزایش نرخ خوراک است، گفت: نمادهای حاضر در گروه پالایشی در حال اصلاح قیمتی بوده و همچنین ترسی در بازار به واسطه شایعه افزایش نرخ بهره بانکی وجود دارد. کامران صدیقیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به روند بازار سهام در معاملات امروز اظهار داشت: پتروشیمی‌های گازی با خبر افزایش نرخ خوراکشان به 13 سنت تحت تاثیر منفی قرار گرفته‌اند.
——– 11:36 ق.ظ
رئیس شورای رقابت از بررسی اختصاص ارز مبادله‌ای به خودروسازان در جلسه این هفته شورای رقابت خبر داد و گفت: خودروسازان مدعی هستند حجم زیادی از مواد اولیه خود را با ارز آزاد تامین می کنند. به گزارش جهان، جمشید پژویان در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به اینکه کارگروه تخصصی مرکز ملی رقابت در حال بررسی گزارش اخیر وزارت صنعت به شورای رقابت در مورد عملکرد خودروسازان است، اظهار داشت: باید میزان مطابقت قیمت‌های موجود در بازار با دستورالعمل قیمت گذاری خودرو مورد ارزیابی قرار گیرد.
——– 11:30 ق.ظ
در نماد “وپترو” صف فروش تشکیل شده
——– 11:29 ق.ظ
در گروه سرمایه گذاری ها ، نمادهای واتی ، وسکاب ، وبهمن ، وخارزم و وگستر در قیمتهای مثبت و بقیه نمادهای گروه منفی هستند
——– 11:28 ق.ظ
مدیرعامل بیمه ایران با اشاره به تلاش این شرکت برای گرفتن رای تجدید نظر دادگاه اروپا پس از رای اولیه خروج از تحریم،گفت: یکی از شرایط گشایش ال سی داشتن بیمه نامه است و با رفع تحریم بیمه ایران گشایش ال سی تسهیل می شود.
——– 11:24 ق.ظ
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا از دستور رئیس جمهور برای تامین منابع مالی احیای دریاچه ارومیه خبر داد و گفت:گزینه‌های زیادی برای احیای دریاچه ارومیه مطرح شده که انتقال آب از حوزه‌های دیگر یکی از گزینه ها است.
——– 11:24 ق.ظ
قائم مقام مدیر عامل شرکت البرز دارو : بسیاری از شرکت های دارویی بودجه سال مالی جاری خود را به دلیل نوسانات نرخ ارز براساس نگرشی محتاطانه برآورد کرده اند، زیرا اگرچه این شرکت ها بخش عمده ای از مواد اولیه مورد نیاز تولید خود را نرخ ارز مبادله ای تأمین می کنند، اما در مقابل مابقی این مواد همچنان با نرخ ارز آزاد فراهم می شود. این در حالی است که می توان گفت حتی قیمت خرید داخلی مواد اولیه مورد نیاز نیز متأثر از روند قیمتی ارز و نوسانات آن است. برهمین اساس می توان گفت فعالان گروه دارویی در پی عدم اطمینان به روند آتی قیمت ارز مصرفی خود، برآوردهای محتاطانه ای را در خصوص وضعیت سودآوری سال مالی جاری ارایه کرده اند.
——– 11:18 ق.ظ
فلوله ” هم پس از تعدیل منفی بازگشایی شده و در قیمت منفی 17 دارای صف فروش نه چندان سنگین میباشد
——– 11:17 ق.ظ
خپارس” پس از تعدیل منفی باز شده و در قیمت منفی 13 درصد دارای صف خرید است.
——– 11:14 ق.ظ
وزیر نفت با اشاره به واردات روزانه ۲ تا ۴ میلیون لیتر بنزین با تاکید بر اینکه برای زمستان سالجاری تمهیداتی اندیشیده شده است تا مشکل قطع گاز نداشته باشیم، اعلام کرد: تامین یارانه نقدی از محل اعتبارات شرکت‌های ملی گاز و پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، فعالیت‌های تخصصی این شرکت‌ها را کاهش داده است.
——– 11:13 ق.ظ
مدیر کل دفتر بررسی‌های اقتصادی شرکت زیرساخت با اشاره به اینکه هزینه مکالمات بین‌الملل براساس نرخ اپراتورهای کشورهای مقصد تعیین می‌شود، گفت: نرخ ارتباطات بین‌الملل در هر کشور رابطه مستقیمی با میزان خصوصی‌سازی مخابرات آن کشور دارد.
——– 11:12 ق.ظ
صف فروش تاپیکو جمع شد
——– 11:08 ق.ظ
وبصادر ” با 144 میلیون سهم معامله شده دارای صف خرید 32 میلیونی میباشد
——– 11:07 ق.ظ
در بیمه ای ها ، بیمه البرز ، بیمه دی و بیمه میهن منفی هستند و بقیه نمادهای این گروه مثبت و متعادل
——– 11:05 ق.ظ
واتی” که تعدیل مثبت داده بود بازگشایی شد و در حال معامله در قیمتهای مثبت 3 میباشد
——– 11:03 ق.ظ
نمادهای گروه لیزینگ همگی منفی هستند.
——– 11:01 ق.ظ
وبصادر” در قیمت 105 تومان صف خرید تشکیل شد
——– 10:59 ق.ظ
در حالی که کارشناسان معتقدند در خوشبینانه‌ترین حالت کمتر از 10 درصد جامعه ثروتمندند مجلس و دولت با احتساب 30 درصد از جمعیت کشور به عنوان پردرآمد عزم‌شان را برای حذف 22 میلیون یارانه‌بگیر جزم‌ کرده‌اند. مسائل اقتصادی هر چند وقت یک‌بار چنان ذهن و فکر مردم را به خود مشغول می‌‌کند که بحث روز کوچه و بازار می‌شود، یک روز آزادسازی قیمت‌ حامل‌های انرژی، روز دیگر گرانی قیمت سکه و ارز، روزی گرانی کالاهای اساسی و مایحتاج ضروری خانوار، گرانی ملک، آپارتمان و خودرو….. و این روزها هم بحث حذف 3 دهک پردرآمد است که از قضا یارانه‌بگیر هم هستند.
——– 10:56 ق.ظ
بانک صادرات در گزارش اخیر خود پیش بینی درآمد هر سهم در سال مالی منتهی به اسفند 92 براساس عملکرد واقعی دوره 6 ماهه با سرمایه 5 هزار و 780 میلیارد تومان را مبلغ 109 ریال اعلام کرده است. “وبصادر” که افزایش سرمایه از مبلغ 2 هزار و 290 میلیارد و 614 میلیون و 200 هزار تومان به مبلغ فعلی را در تاریخ 30 مهر در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری به ثبت رسانده است در دوره 6 ماهه برای هر سهم مبلغ 55 ریال (معادل 50 درصد) محقق کرده است.
——– 10:55 ق.ظ
معاملات گروه پالایشگاهی و به دنبال آن کلیت بازار سهام در حالی پا به مدار نزولی قیمت سهام گذاشته که یکی از مهمترین علل آن از سوی سرمایه گذاران، مصوبه دیروز کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی برای اخذ عوارض یک درصدی مربوط به آلایندگی از پالایشگاه های نفت و واحدهای پتروشیمی عنوان می شود. در همین ارتباط مدیر عامل شرکت پالایشگاه نفت تبریز در گفتگو با بورس نیوز اظهار داشت: طرح استفساریه اخذ عوارض یک درصدی در حالی طی روز گذشته در مجلس شورای اسلامی بررسی و تصویب شد که هم اکنون نیز 90 درصد پالایشگاه ها این میزان عوارض را پرداخت می کنند و متأسفانه در انتشار این خبر بیش از حد تصور بزرگ نمایی شده است.
——– 10:48 ق.ظ
وزیر نفت با بیان اینکه تحریم‌ها امری رفتنی است و باید تلاش شود تا جریان توسعه کشور تسریع شود، گفت: یکی از مواردی که از تحریم یاد گرفتیم، این بود که با صادرات یک میلیون بشکه در روز هم می توان کشور را اداره کرد. به گزارش جهان به نقل از مهر، بیژن زنگنه صبح امروز در اولین همایش بین المللی صندوق توسعه ملی با عنوان “ثروت ملی، تخصیص دارایی و مدیریت ریسک” در جزیره کیش، گفت: پیش بینی می شود تقاضای جهانی نفت علی‌رغم رکود در میان مدت و بلند مدت در جهان افزایش یابد.
——– 10:47 ق.ظ
تحلیلگران بر این اعتقادند : با گرم شدن روابط دیپلماتیک ایران و جهان ،در کشور ایران به روی سرمایه گذاران خارجی باز شده است و شرکت ها باید برای ایران بعد از حذف تحریم ها ،برای سرمایه گذاری در این کشور برنامه ریزی کنند.
——– 10:46 ق.ظ
قائم مقام وزیر راه در امور هوانوردی گفت: موضوع پرواز ایران ـ امریکا در حال پیگیری است و طرفین علاقمندی‌های خود را ذکر کرده‌اند، اما باید منتظر نتایج مذاکرات 1+5 بود.
——– 10:44 ق.ظ
در میان گروه حمل و نقل فقط نماد “حتوکا” دارای صف خرید است و بقیه نمادها منفی و متعادل هستند
——– 10:35 ق.ظ
در میان شاخص‌های منتخب بازار، شاخص بازار دوم بیشترین افت را تجربه کرده و با کاهش 2 هزار و 513 واحدی به 135 هزار و 519 واحد رسیده است.
——– 10:33 ق.ظ
وزیر امور اقتصادی و دارایی با اعلام اینکه ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از درآمدهای بودجه ۹۲ قابل وصول است، گفت: مطالبات معوق بانک ها بیش از ۷۵ هزار میلیارد تومانی است که رسماً اعلام شده است.
——– 10:33 ق.ظ
فجام با افزایش قیمت 85 درصدی ، وبصادر در قیمت 100 تومان و پارسیان با نوسان قیمت کم بازگشایی شدند
——– 10:24 ق.ظ
شبندر ، تاپیکو ، فارس و شتران همچنان دارای صف فروش هستند
——– 10:20 ق.ظ
وزیر اقتصاد در مورد آخرین وضعیت طرح حذف سه دهک بالای درآمدی خاطرنشان کرد: در حال حاضر مجلس و عامه مردم پذیرفته‌اند که دریافت یارانه نقدی توسط همه مردم منطقی نبوده و از نظر علمی نیز قابل اجرا نیست. بنابراین کارگروهی در دولت تشکیل شده تا گروه‌های درآمدی را شناسایی کنند. وی با تاکید بر اینکه کارشناسان مرکز آمار و سایر دستگاه‌های آماری به دنبال بررسی دقیق آمار بوده تا بتوانند به نوعی گروه‌های درآمدی را شناسایی کنند ولی امکان اینکه گروه‌های درآمدی شناسایی شود تاکنون میسر نشده اما کارگروهی در دولت مشغول مطالعه است تا یک راهکار منطقی و البته با ضریب خطای پایین برای شناسایی دهک‌های بالای درآمدی پیدا کنیم که تا این لحظه که در خدمت شما هستم یک راهکار منطقی و قابل اتکا پیدا نکرده‌ایم.
——– 10:17 ق.ظ
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بیژن نامدار زنگنه صبح امروز در نخستین همایش بین‌المللی صندوق توسعه ملی با محور ثروت ملی، تخصیص دارایی و مدیریت ریسک به ایراد سخنرانی پرداخت و اظهار داشت: از آنجا که محور اصلی این همایش ثروت ملی و تخصیص دارایی است مایلم بحث خود را برای تامین مالی بخش انرژی و خصوصاً نفت و گاز متمرکز کنم. به ویژه به خاطر اینکه صنعت نفت و صندوق توسعه ملی ایران بازوهای اصلی توسعه کشور در مناسبات جدید اقتصاد ایران محسوب می‌شود. زنگنه از استفاده بیش از 14 میلیارد دلاری از منابع صندوق توسعه ملی برای بخش‌های نفت، گاز و پتروشیمی خبر داد و گفت: سیاست وزارت نفت تعیین پروژه‌های اولویت دار است که با دعوت از سرمایه گذاری داخلی و خارجی آنها را محقق کند.
——– 10:15 ق.ظ
گروه فلزات اساسی به جز فولادی” href=”https://www.bourseiness.com/groups/NGFO/” target=”_blank”>فنورد ، وسدید و فولای همگی منفی هستند
——– 10:11 ق.ظ
معاون سازمان توسعه تجارت ایران با تشریح برنامه های دولت یازدهم برای بهبود وضعیت صادرات غیرنفتی، گفت: افزایش سرمایه بانک توسعه صادرات از محل صندوق توسعه ملی و نیز اصلاح مشوق‌های صادراتی برای بهبود تخصیص منابع اعتباری به بخش صادرات غیرنفتی از جمله این برنامه ها است.
——– 10:06 ق.ظ
وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به جمعیت سه و نیم میلیون بیکاری، گفت: حدود 5 میلیون جوان شاغل به تحصیل یا در حال فارغ التحصیل شدن از دانشگاه ها نیز منتظر شغل هستند، ضمن اینکه حجم نقدینگی به 500 هزار میلیارد تومان رسیده و این در حالی است که بخشی از نقدینگی در موسساتی وجود دارد که زیر نظر بانک مرکزی نیستند که حدود 30 درصد رقم نقدینگی برآورد می شود و با این میزان، حجم نقدینگی در کشور به 650 هزار میلیارد تومان می رسد.
——– 10:05 ق.ظ
در “آکنتور” که از 700 تومان تا 1417 تومان یک رشد شارپ داشته امروز صف فروش تشکیل شده است
——– 10:04 ق.ظ
نمادهای دارویی به دامین و سبحان و شتهران همگی در قیمتهای منفی معامله می شوند
——– 10:02 ق.ظ
در گروه بانکی ، بانک دی دارای صف فروش است، وبملت و وپاسار منفی هستند و وسینا در قیمتهای مثبت معامله میشود
——– 10:00 ق.ظ
در گروه غذایی نماد” بهشهر ” مثبت و متعادل است
——– 9:58 ق.ظ
نمادهای وبصادر و پارسیان بازگشایی می شوند
——– 9:55 ق.ظ
وزیر صنعت، معدن و تجارت پرونده قیمت‌گذاری خودرو را شخصا در دست گرفته تا هر چه زودتر تکلیف این موضوع روشن شود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اسفند ماه سال گذشته اگرچه شورای رقابت با هدف پایان دادن به حرف و حدیث‌ها درباره افزایش قیمت خودروها وارد حوزه قیمت‌گذاری این محصولات شد اما درنهایت این اقدام تنها موضوع قیمت‌گذاری این محصول را بغرنج‌تر کرد به‌گونه‌ای که تاکنون قیمت خودروهای وارداتی و همچنین برخی از خودروهای داخلی تعیین نشده است. در این شرایط یکی از افراد حاضر در جلسات شورای سیاست‌گذاری خودرو از رسیدگی شخصی وزیر صنعت، معدن و تجارت به موضوع قیمت‌گذاری خودروها خبر می‌دهد. وی در گفت‌وگو با ایسنا می‌گوید: وزیر صنعت، معدن و تجارت در این جلسات عنوان کرده که شخصا موضوع قیمت‌گذاری خودرو را تعیین تکلیف می‌کند و از خودروسازان و باقی افراد خواسته منتظر تصمیمات وی بمانند.
——– 9:55 ق.ظ
با مطرح شدن احتمال جدایی پژو از شریک آمریکایی‌اش جنرال موتورز، دست این شرکت فرانسوی برای بازگشت به ایران باز خواهد شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حدود دو سال پیش با فروش بخشی از سهام پژو – سیتروئن به جنرال موتورز، این شرکت فرانسوی تحت فشار شریک آمریکایی‌اش فعالیتهای خود در ایران را متوقف کرد. با این حال اخیرا برخی رسانه‌های جهانی از بروز اختلاف بین شرکت پژو و جنرال موتورز خبر داده و احتمال جدایی این دو شرکت را مطرح کرده‌اند. در صورت تحقق این موضوع فشار شریک آمریکایی بر شرکت فرانسوی برداشته شده و پژو می‌تواند مجددا به ایران بازگردد.
——– 9:54 ق.ظ
امروز نیز مانند روزهای منفی دیگر اقبال بازار به گروه قندی افزایش یافته است
——– 9:52 ق.ظ
نماد معاملاتی شرکت شاهد پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه مبنی بر تقسیم سود نقدی، ( بدون محدودیت نوسان قیمت ) با استفاده از مکانیزم حراج تک قیمتی آماده انجام معامله می باشند .
——– 9:51 ق.ظ
بازگشایی نمادهای معاملاتی واتی، سفانو، کخاک، فولاژ، فلوله، فسرب، خپارس: نماد معاملاتی شرکت های سرمایه گذاری آتیه دماوند با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 1392/09/30، سیمان فارس نو، صنایع خاک چینی ایران، فولاد آلیاژی ایران، لوله و ماشین سازی ایران، ملی سرب و روی ایران و پارس خودرو با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 1392/12/29، ( بدون محدودیت نوسان قیمت ) با استفاده از مکانیزم حراج تک قیمتی آماده انجام معامله می باشند .
——– 9:51 ق.ظ
در گروه استخراج کانه های فلزی ، نمادهای کچاد ، کگل ، کروی ، ومعادن ، کبافق ، کاما منفی و نمادهای کمنگنز و کنور در قیمت های مثبت معامله می شوند
——– 9:49 ق.ظ
مدیرعامل بیمه ایران با اشاره به برگزاری دادگاه‌هایی در اروپا عنوان کرد: با توجه به دفاعیاتی که داشتیم تحریم‌های بیمه ایران از سوی اتحادیه اروپا برداشته شد. جواد سهامیان مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار بانک و بیمه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: ما برای برداشته شدن این تحریم‌ها پیگیری‌های حقوقی زیادی داشتیم و عنوان کردیم که بیمه مانند یک صندوق تعاونی است که مردم پول خود را در آن به امانت می‌گذارند تا در زمان خسارت از آنها حمایت شود.
——– 9:48 ق.ظ
نمادهای وغدیر ، وصندوق و وبانک همگی منفی هستند
——– 9:42 ق.ظ
به گزارش خبرنگار اقتصادپرس ، از بازار سکه و طلا امروز قیمتها مقداری با افزایش مواجه شدند به گونه ای که قیمت انواع سکه بهارآزادی به طور میانگین با 5-4 هزار تومان افزایش مواجه شد. براساس این گزارش قیمت سکه تمام بهار آزادی امروز در بازار تهران با شش هزار تومان افزایش به 967 هزار تومان رسید.همچنین نیم سکه ، ربع سکه و سکه یک گرمی نیز به ترتیب با قیمت های 505 هزار تومان ،303 هزار تومان و 197هزار تومان به فروش رسیدند.گفتنی است قیمت هر گرم طلای 18 عیار نیز در بازار امروز تهران 99 هزار تومان معامله شد. همچنین هر اونس طلا نیز در بازارهای جهانی امروز 1353 دلار معامله شد. گفتنی است قیمت دلار نیز دربازار امروز 3015 تومان خرید و فروش شد.
——– 9:34 ق.ظ
وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه چاپ پول موجب رشد اقتصادی و تولید نمی‌شود، گفت: این تجربه را طی هشت سال داشته‌ایم و نتیجه آن شد که ما امروز حجم نقدینگی‌مان از هشت هزار میلیارد تومان به 650 هزار میلیارد تومان رسیده، در حالی که بنگاه‌های ما با مشکل کمبود سرمایه مواجه‌اند. به گزارش خبرنگار بانک و بیمه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی طیب‌نیا در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل بانک سپه اظهار کرد: در حال حاضر در اقتصاد کشور با مشکلاتی همچون رشد نقدینگی، کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش در بخش تولید و همچنین تورم روبه‌رو هستیم. در واقع از یک سو با حجم نقدینگی بالا در دست مردم و از سوی دیگر با کمبود سرمایه برای بخش تولید مواجه هستیم. وی افزود: همچنین در شرایطی قرار داریم که بانک‌ها 96 درصد منابع خود را تسهیلات پرداخت کرده‌اند در حالی که این رقم باید حدود 80 درصد باشد. اما بانک‌ها با توسل به منابع بانک مرکزی، تسهیلات را در اختیار مردم قرار دادند. در این بین حجم بالایی از منابع سیستم بانکی قفل است و در حال حاضر مطالبات معوقه بانک‌ها 75 هزار میلیارد تومان است و این مبلغ در دست کسانی قرار دارد که در موعد مناسب تسهیلات دریافت شده را بازپرداخت نکرده‌اند.
——– 9:33 ق.ظ
مپنا نیز صف فروش شد
——– 9:31 ق.ظ
خرید و فروش حقوقی‌های مشهور در بازار دیروز را از اینجا بخوانید
——– 9:31 ق.ظ
در شتران ، شبندر ، شپنا ، تاپیکو و پارسان صف فروش تشکیل شده
——– 9:26 ق.ظ
در نمادهای گروه رایانه ، رتاپ ، رکیش و مداران در قیمتهای منفی و نمادهای رانفور ، افرا و سیستم در قیمتهای مثبت معامله میشوند
——– 9:25 ق.ظ
در نمادهای خودرویی ، ایران خودرو مانند دیروز صف فروش تشکیل داده است. بقیه نمادهای خودرویی نیز به جز خشرق دارای صف فروش یا در منفی کامل هستند
——– 9:18 ق.ظ
در نمادهای ساختمانی به جز ثنوسا همه نمادها منفی هستند
——– 9:17 ق.ظ
در گروه محصولات شیمیایی ، نمادهای شگل ، شپاکسا و شیران در قیمتهای مثبت معامله میشوند و موردتوجه بازار قرار گرفته اند
——– 9:15 ق.ظ
نماد معاملاتی شرکتهای سایپاآذین، سیمان سفید نی ریز، پتروشیمی فارابی، جام دارو، فولاد کاویان با توجه به عدم کشف قیمت در روز معاملاتی قبل ( بدون محدودیت نوسان قیمت ) آماده انجام معامله می باشند.
——– 9:14 ق.ظ
در تجهیزاتی‌ها ، رتکو ، مپنا و حفاری در قیمتهای منفی معامله میشوند
——– 9:13 ق.ظ
اخابر” پس از اینکه 4 روز موردتوجه بازار بود امروز منفی شده است. نماد “همراه” در قیمتهای متعادل معامله می شود
——– 9:12 ق.ظ
تاپیکو ، پارسان ، جم ، همه نمادهای پتروشیمی و همه نمادهای پالایشی منفی هستند.
——– 9:11 ق.ظ
ونفت” که مدت طولانی دارای صف خرید بود امروز صف فروش تشکیل داده است.
——– 9:07 ق.ظ
«در شرایط فعلی، تحقق رشد اقتصادی 8 درصدی با سیاست کنترل نقدینگی قابل تحقق نیست.» مدیرکل اقتصادی بانک مرکزی با بیان این گزاره، برخی محدودیت‌های تحقق رشد اقتصادی مطلوب در سند چشم‌انداز را برشمرد. به گفته ابوالفضل اکرمی، تولید در اقتصاد ایران وابستگی زیادی به نقدینگی و تسهیلات بانکی دارد و منابع دیگر تامین مالی تولید مانند بازار سرمایه، از عمق و گستردگی کافی برخوردار نیست. مساله‌ای که باعث «بانک‌محور» شدن اقتصاد ایران و وابستگی بیش از حد سرمایه‌گذاری به منابع بانکی و نقدینگی شده است؛ به طوری که در حال حاضر، 65 درصد از میزان «تشکیل سرمایه»، از طریق بانک‌ها انجام می‌شود.
——– 9:05 ق.ظ
در عرصه بین‌المللی و در ایالات متحده آمریکا کاهش 24 میلیارد دلاری تولید ناخالص داخلی آمریکا، افزایش 329 میلیارد دلاری بدهی مالی آن به همراه کاهش اندک نرخ بیکاری این کشور پس از تعطیلی 17 روزه دولت و تعطیلی موقت انتشار داده‌های اقتصادی موضوعاتی بودند که اقتصاد این کشور را تحت‌الشعاع قرار دادند. این در حالی است که افزایش کسری تجاری ایالات متحده آمریکا، رشد ناچیز کالاهای سرمایه‌ای و واسطه‌ای در این کشور طی ماه سپتامبر در کنار کاهش شاخص اعتماد مصرف‌کننده، احتمال وجود بحران مالی دیگری را در آمریکا در روزهای نخست سال 2014 تقویت کرد.
——– 9:04 ق.ظ
به دنبال ابلاغ بخشنامه بودجه سال 93 از سوی دولت یازدهم به دستگاه‌های اجرایی، برخی از کارشناسان بر ضرورت توجه ویژه به تولید در بودجه سال آینده تاکید می‌کنند. اهتمام به انضباط مالی و بودجه‌ای و تعادل بین منابع درآمدی و مصارف هزینه‌ای، ارتقای بهره‌وری، توسعه و ارتقای رقابت‌پذیری فعالیت‌های اقتصادی، گسترش فعالیت‌های تولیدی و سرمایه‌گذاری و حمایت از حضور فعال بخش خصوصی و تعاون در اقتصاد از راهبردهایی است که دولت یازدهم در بخشنامه بودجه سال 93 بر آن تاکید کرده است. با این حال، فعالان حوزه صنعت معتقدند باید ردیف‌های بودجه‌ای خاص برای بخش تولید در بودجه سال 93 پیش‌بینی شود.
——– 9:01 ق.ظ
در ماههای اخیر، سناریوهای متعددی به منظور مهار مصرف بی رویه سوخت در کشور و بهینه سازی الگوی مصرف در دولت مطرح شد که پس از صحبت از لزوم افزایش نرخ ها و کاهش سهمیه ها، اکنون بحث تک نرخی شدن سوخت به صورت جدی در حال بررسی است.
——– 8:57 ق.ظ
معاون اقتصادی وزیر اقتصاد با اعلام این خبر که ستاد هدفمندی یارانه‌ها در حال جمع‌بندی گزینه‌های مطرح در خصوص نحوه ادامه اجرای قانون و تغییرات قیمتی است، گفت: تا هفته آینده این موارد، جمع‌بندی خواهد شد. شاپور محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه هنوز تصمیم نهایی درباره گزینه‌های مطرح در ستاد هدفمندی یارانه‌ها اتخاذ نشده است، اظهار داشت: در این جلسات وزرای اقتصادی و معاونان رئیس جمهور به طور مدام در حال رسیدگی به موضوع هدفمندی هستند.
——– 8:55 ق.ظ
“دتولید” در دوره 6 ماهه منتهی به 1392/06/31 مبلغ 1275 ریال سود محقق کرده و پیش‌بینی سود سال مالی 92 را نیز از 1841 ریال به 2220 ریال افزایش داده است.
——– 8:50 ق.ظ
قنقش در دوره 6 ماهه منتهی به 1392/06/31 مبلغ 195 ریال سود محقق کرده و پیش‌بینی سود سال مالی 92 را نیز با اندکی افزایش از 1049 ریال به 1099 ریال افزایش داده است.
——– 8:49 ق.ظ
کهرام” در دوره 6 ماهه منتهی به 1392/06/31 مبلغ 64 ریال از سود 148 ریالی سال مالی 92 را محقق کرده است.
——– 8:44 ق.ظ
پیش از شروع بازار در نمادهای مهم شاهد ثبت سفارشات کم حجم هستیم و ظاهرا امروز شاهد حجم بالای معاملات نخواهیم بود.
——– 8:41 ق.ظ
فنوال” و “حتاید” با توجه به تعدیل پیش‌بینی درآمد هم سهم متوقف شدند
——– 8:39 ق.ظ
زنگان” در 6 ماهه منتهی به 1392/06/31 مبلغ 166 ریال محقق کرده و پیش‌بینی سود سال مالی 92 را از 403 ریال به 249 ریال کاهش داده است/
——– 8:38 ق.ظ
ثشاهد” در دوره 3 ماهه منتهی به 1392/06/31 مبلغ 9 ریال سود محقق کرده و سود سال مالی منتهی به 1393/03/31 را نیز مبلغ 413 ریال اعلام نموده است.
——– 8:36 ق.ظ
دیروز در نمادهای مهم بازار عرضه‌ها زیاد شد، امروز انتظار می رود بازاری متعادل رو به منفی داشته باشیم
——– 8:34 ق.ظ
خنصیر” در دوره 6 ماهه منتهی به 1392/06/31 مبلغ 43 ریال سود محقق کرده و سود سال مالی 92 را نیز 86 ریال پیش‌بینی نموده است.
——– 8:33 ق.ظ
با نام خدا ، امروز یکشنبه 5 آبان 92 با گزارش لحظه‌ای بازار بورس تهران در خدمت بازدیدکنندگان گرامی هستیم

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: اخبار لحظه ای و فوری از بورس تهران, خبرهای فوری بورسی

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب