رسیدن به شاخص 79 هزار واحدی در پایان تابستان

شیرازی
شیرازی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter

روند بازار سرمایه به نتیجه نهایی مذاکرات هسته ای گره خورده است بطوریکه حصول نتیجه مثبت در مذاکرات هسته ای منجر به رفع ابهامات و در نتیجه برآورده شدن انتظارات خواهد شد. بنابراین چنانچه دروازه های کشور جهت ورود سرمایه گذاران خارجی باز گردد، رشد بازار سرمایه قطعی خواهد بود.

در همین راستا، تقی زاده، مدیر صندوق سرمایه گذاری مشترک کارگزاری بانک صادرات با اشاره به مطالب بالا در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: به نظر می رسد روند بازار نسبت به چند وقت اخیر، از شرایط بهتری برخوردار شده است همچنین انتظار می رود با بازگشایی نمادهای مربوط به گروه پالایشگاهی ها قیمت سهام در بازار سرمایه با رشد همراه گردد.

تقی زاده تصریح کرد: به اعتقاد بنده بسته پیشنهادی دولت جهت خروج از رکود تأثیر مثبتی بر وضعیت اقتصادی و همچنین بازار سرمایه خواهد گذاشت بطوریکه می توان آثار مثبت بسته مذکور را بر بازار سرمایه طی سال 93 و همچنین سال 94 مشاهده کرد.

وی افزود: چنانچه ریسک سیستماتیک بازار سرمایه در خصوص روند مذاکرات رفع گردد و مذاکرات به نتیجه مثبتی برسد، شاهد شکوفایی اقتصاد خواهیم بود چراکه با ورود مستقیم و غیر مستقیم سرمایه گذاری خارجی تأثیر مثبت این قضیه بر اقتصاد کلان و در نتیجه بازار سرمایه کاملاً ملموس خواهد بود.

مدیر صندوق سرمایه گذاری مشترک کارگزاری بانک صادرات عنوان کرد: بازار سرمایه به دلیل ایجاد دو دستگی در خصوص تصمیم گیری های قوه اجرایی و مقننه با ابهام مواجه می گردد و در نتیجه عدم هماهنگی بین ارکان های تصمیم گیرنده تأثیر منفی بر بورس خواهد گذاشت بنابراین انتظار می رود دولت در تصمیم گیری های خود از یک خط مشی خاصی پیروی کند در غیر این صورت اقتصاد با نا اطمینانی رو به رو می شود.

تقی زاده اظهار کرد: بطور کلی دو عامل بر روند اقتصاد کلان اقتصادی و همچنین بازار سرمایه تأثیرگذار خواهد بود. عامل اول که از تأثیرگذاری بیشتری برخوردار می باشد، مربوط به حوزه خارجی است و به حصول نتیجه در مذاکرات هسته ای اشاره می کند. عامل دوم اشاره به تصمیمات در حوزه داخلی دارد. شایان ذکر است روند بازار سرمایه بسته به نتیجه مذاکرات حرکت خواهد کرد که در صورت رفع ابهامات، امیدواری نسبت به دستیابی به انتظارات افزایش می یابد. در نتیجه در چنین شرایطی با ورود سرمایه گذاران خارجی شاهد رشد قطعی بازار سرمایه خواهیم بود. گفتنی است که تداوم رشد بازار، نیازمند سرمایه گذاری خارجی است بنابراین در صورت حصول نتیجه مثبت در مذاکرات هسته ای پتانسیل رشد قیمت سهام در بازار سرمایه با چشم انداز مثبتی همراه خواهد بود.

تقی زاده بیان کرد: پیش بینی می گردد که با بازگشایی پالایشگاهی ها تحرک در بازار سرمایه ایجاد گردد و شاخص کل بورس رقم 75 هزار واحد را به صورت مستحکم کف سازی کند در نتیجه در این صورت شاهد جو مثبت و رشد کوتاه مدت در بازار سرمایه خواهیم بود بطوریکه انتظار می رود تا پایان فصل تابستان شاخص کل بورس به 79 هزار واحد برسد.

وی در خاتمه افزود: به اعتقاد بنده یکی از نیازهای بازار سرمایه، فرهنگ سازی در کنار آموزش های لازم در مقوله دانش رفتاری مالی همراه با علم تحلیل سرمایه گذاری گذاری می باشد. توصیه بنده به سهامداران این است که در مقطع کنونی به صورت هیجانی رفتار نکنند و با تحلیل معاملات خود را انجام دهند همچنین پیشنهاد می گردد که سهام بنیادی خریداری کنند.

دسته بندی : تحلیل ها

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب