خانه - تحلیل و رصد سهام - سهام پدیده شاندیز را بخریم یا نخریم؟

سهام پدیده شاندیز را بخریم یا نخریم؟

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
پدیده شاندیز

سهام پدیده شاندیز بخشی از سرمایه شرکت ابنیه و ساختمان پدیده است که یکی از پروژه‌های آن شهر رویایی پدیده شاندیز می‌باشد. در صورتی که پروژه‌های دیگری به سرمایه این شرکت اضافه شود در این سهام هم تاثیر مثبت دارد (یعنی سهام مربوط به سرمایه‌گذاری یک شرکت معظم سرمایه‌گذار می باشد نه مربوط به یک پروژه خاص مثل خیلی از سهام‌ها و پیش‌فروش‌ها)

 

شاندیز کجاست؟

شاندیز یک شهر ییلاقی است که در 37 کیلومتری شمال غربی شهر مشهد واقع شده. این شهر در سال 1385 تعداد 6570 نفر جمعیت داشته است. یکی از ویژگی‌های این پدیده، داشتن دره‌های مصفا و پر آب به همراه درختان سر به فلک کشیده‌ است.

شهر شاندیز در دامنه های شمالی ارتفاعات بینالود قرار گرفته است و با توجه به داشتن آب و هوای معتدل و آب فراوان و باغ های وسیع و منظره‌های زیبا به عنوان یکی از کانون‌های عمده گردش‌گران و مسافران از سراسر ایران به خصوص شهر مشهد است.

شاندیز با توجه به مصوبه دولت و هیات وزیران در سال 1384 به عنوان اولویت اول و منطقه نمونه بین‌المللی گردش‌گری در کشور ایران شناخته شده است.

نوشته‌های یکی از افراد مطلع در زمینه سهام پدیده شاندیز درباره خرید و فروش این سهام:

خرید سهام پدیده شاندیز: هر کسی می‌تواند خریداری کند.
فروش سهام پدیده شاندیز: فقط خود شخص سهامدار می‌تواند درخواست فروش دهد.

اگه از خود پدیده شاندیز سهام‌تان را خریده باشید، خودشان سهام را به نرخ روز از شما خریداری نموده و یک چک در وجه خود سهامدار صادر می‌کنند.
اگر مشهدی باشید یه ماه بعد چک‌تان را تحویل می‌گیرید، اگر غیر مشهدی باشید یه ماه بعد به حساب‌تان واریز می‌شود.

اگه سهام پدیده شاندیز را از شخص دیگری خریده باشید باید در دفاتر اصلی پدیده شاندیز، انتقال سهام انجام گیرد، نه اینکه در هرجایی…

در کل نیت مسولین پدیده شاندیز این نیست که بخواهد سهامدارن را اذیت کند.

 

امروز 14 مرداد93 ، آخرین خبری که از پدیده شاندیز پیدا کردیم این خبر است:

از تاریخ 14 مرداد سال 93 شرکت پدیده به دلیل حسابرسی و انجام امور مالی و گزاراشات موقتا سهامی نمی فروشد و تنها اقدام به بازخرید سهام و انجام امور نقل و انتقالی می نماید و در تاریخ 19 مرداد مجددا فروش سهام آغاز می گردد.
همچنین مجمع پدیده در خصوص اعطای سود به سهام در تاریخ 19 مرداد ماه برگزار شد.

 یکی از سایت‌هایی که در زمینه خرید و فروش سهام پدیده شاندیز فعالیت می‌کند در مورد مزایای این سهام اینطور نوشته است:

– در بازار بورس شما باید دارای اطلاعات تخصصی بوده و همیشه خرید و فروش سهام با ریسک بالایی خواهد بود در حالی که در سهام پدیده شاندیز چنین نیست.

– سهام پدیده شاندیز دارای نقدشوندگی بالایی می باشد و در 20 الی 30 روز می توانید آن را به پول نقد تبدیل نمایید.

– سهام پدیده شاندیز قابل انتقال به دیگران می‌باشد و شما می‌توانید در هر موقع که بخواهید سهام خود را بفروشید.

– با تبلیغات گسترده پدیده شاندیز و اجرایی شدن پروژه‌های بزرگ پدیده شاندیز پیش‌بینی سود سهام روز به روز افزایش پیدا می‌نماید.

 یکی دیگر از اعضای انجمن‌های گفتگو درباره سهام پدیده شاندیز اینچنین نوشته است:

اتفاقا من که خودم در بورس سرمایه گذاری می‌کنم در مورد سهام پدیده اصلا دیدگاه خوبی ندارم.
ببینیند اولا که پدیده شرکت بورسی نیست، پس سهام آن جدای از شرکت‌های بورسی معامله می‌شود و افت و خیز قیمت آن ربطی به آن‌ها ندارد. مورد بعدی اینکه پدیده شاندیز سهام خود را بازار گردانی می‌کند،  یعنی از طریق جمع‌کردن سهام توسط خود شرکت و مدیریت عرضه و تقاضا قیمت سهام را کنترل می‌کند.

من به صورت‌های مالی شرکت پدیده دسترسی ندارم ولی حاضرم شرط ببندم این شرکت آنقدری که سهام آن قیمت دارد ارزش ندارد، چون اساسا امکان ندارد شرکتی که فقط 4 سال است تاسیس شده و آنطوری که من اطلاع دارم از وام‌های بسیار بسیار بزرگ استفاده کرده، بازگشت سرمایه‌اش اینفدر زیاد باشد که روز به روز ارزش دارایی‌های شرکت بالا رود!

 

هرسهم پدیده شاندیز که در تاریخ 25/8/1388 فقط 200 تومان بوده است در حال حاضر (15 مرداد 93) به مبلغ 7848 تومان رسیده است.  نظر شما در مورد سهام پدیده شاندیز چیست؟ آیا به نظر شما رشد عجیب این سهام به علت بازارگردانی می‌باشد یا اینکه عامل بنیادی باعث رشد قیمت سهام پدیده شاندیز شده است؟

سایت بورسینس در این زمینه بی‌طرف است، دوست داریم شما نظرتان را درباره سهام پدیده شاندیز در بخش دیدگاه مطرح کنید تا سایرین از این نطرات و تجربیات استفاده کنند.

 

 این مطلب را هم بخوانید :

گزارش بازدید مدیران عامل و کارشناسان از پدیده شاندیز مشهد

 

شما در بورس، علاوه بر خرید و فروش سهام:

 • می‌توانید در دارایی‌هایی مانند طلا و مسکن سرمایه‌گذاری کنید
 • در صندوق‌های سرمایه گذاری بدون ریسک، سود ثابت بگیرید

برای شروع سرمایه‌گذاری، افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • باشگاه مشتریان با جایزه
 • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
 • دریافت اعتبار معاملاتی
 • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
 • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
 • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
 • شناخته‌شده‌ترین اساتید
 • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
 • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: ارزش سهام پدیده شاندیز, بررسی سهام پدیده شاندیز, سهام پدیده شاندیز چیست, گفتگو درباره سهام پدیده شاندیز

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
76 نظر
 1. .دلسوزان کمی وقت بگذارید. متشکرم

  اگه اجازه بدین و جهت گیرانه نگاه نکنین می خوام انتقاد کنم از این روش سرمایه گذاری.

  دوستان کسی میدون چقدر سرمایه در گردش در شهر رفته خارج شهر و چه تعداد حجم کار ساختمانی در سطح شهر کم شده به واسطه خارج شدن سرمایه در گردش سازندگان و مجریان و چقدر نیروی انسانی در شهر کم کار یا بی کار شده اند چون سرمادارن و سرمایه گذاران به جای این که خود مشغول فعایت اقتصادی شوند در گوشه ای به امید سود باد آورده نشسته اند. و فقط یه عده ای رفته اند در خود پدیده کار می کنن که بعد از 1 الی 2 سال دیگر آنها هم بی کار می شوند چون خواه یا نا خواه این پروژه هرچقدر هم که بزرگ باشه تمام می شود و تمام این نیروها بر می گردن درون شهری که دیگه توان تولید و اشتغال در صنعت ساختمان را ندارد چون سرمایه و نیروی انسانی این شهر تا حدود نصف خارج شده .

  رکود این صنعت را می توان در چنین کلان شهری تصور کرد وقتی اصنافی مانند قشر کارگر – مهندسین – سازندگان – کارخانه جات تولید مصالح اولیه – بنگاه های معاملات ملکی که تماما به کار خرید و فروش سهام پرداخته و از وظیفه اصلی خود خارج شده اند و تمامی نیروهای انسانی مرتبط با صنعت ساختمان با آن دست و پنجه نرم می کنن، که این تعداد نیرو و سرمایه و ضرر ایجاد شده بسیار گرانتر و سنگین تر از آن می باشد که صود آن در بلند مدت و حتی کوتاه مدت بر مردم این شهر خواهد گذاشت . و قطعا این سود که نصیب 120 هزار نفر از تمام ایران می شود تنها یک پنجم از سودیست که جناب پهلوان به تنهایی با خود خواهد برد ( در واقع ایشان با خارج کردن سرمایه و ایجاد رکود خواسته یا ناخواسته در بازار سودی 4 برابر کل افراد سرمایه گزار می برند که این یعنی فاجعه در بازار و تبادل سرمایه در گردش مردم شهر مشهد ) و این سود یک پنجمی تقسیم شده بین 120 هزار نفر در کل ایران قابل قیاس با تحمیل ضرر چندین برابری وارد شده به مردم و صنعت شهر مشهد نمی باشد.

  جناب پهلوان 80٪ سهام را برای خود نگه داشته و برای این 80 درصد چند سوال پیش می آید که شاید جواب آنها کمی تامل برانگیز باشد. اول این که آیا جناب پهلوان واقعا به اندازه 80درصد با خود به شرکت آورده داشته اند یا فقط تعداد سهام ها را افزایش داده و این مقدار برای خود و خاندانشان کنار گذاشته اند .

  دوم این که افزایش قیمت سهام از 200 تومان به 12000 تومان (60 برابری) بیشتر به نفع کیست؟ کسی که 4 برابر تمام سهامداران برای خود سهم کنار گذاشته به تنهایی 4 برابر همه آنها سود خواهد برد و این افزایش سرمایه و افزایش قیمت بدون هیچ منطق علمی برای این نیست که مردم سود کرده یا ایشان دلشان برای این شهر و مردم سوخته و نیت کمک به توسعه و پیشرفت شهر را دارند ( که تماما با همین صحبت ها و همین ترفند که ما داریم آبادانی انجام می دهیم مردم را فریب می دهند) بلکه برای این است که خود جناب پهلوان سود باد آورده 4 برابری به جیب بزند. و مردم هم به سودی که نمی دانند چرا و از کجا به آنها می رسد طمع کرده و دلخوش شده اند و این شیوه یعنی این که مردم را وارد بازی کرده و به نوعی (با عرض پوزش ) شریک دزد کردن تا فشار از سوی مسئولین ( که البته بسیار هم قافله اند با ایشان) و مرم و حتی کارشناسان کم و به نوعی خود را حامی و دلسوز جلوه دهند. گویی رابینهودی وارد شهر شده و دارد کمک مردم می کند .

  جناب پهلوان مقدم و تمام نیروهای وابسته به ایشان و همشهریان و هموطنان عزیز سهامدار و حتی سایر شرکت های مشابه، من و تمام کارشناسان مدیریت شهری – اقتصاد دان ها و تمام نیروهای متخصص با این مبحث ؛ نحوه جذب سرمایه به این شکل و ایجاد چنان رکود در صنعت را هشدار می دهیم و نتیجه آن را وقتی شما مردم عزیز متوجه شده و ملموس می بینید که این پروژه تمام شود و آنگاه متوجه این سود ناچیز در مقابل آن ضرر بزرگ برای کل شهر خواهید شد.

  همانند آن شده ایم که در یک خانواده باشیم و تمام پول و سرمایه دست یک نفر باشد و دیگران همه بی کار در کنجی ؛ به امید
  یک نفر.
  اما این خانواده در نهایت راهی جز ضرر و سقوط ندارد مگر با تغییر .

 2. باسلام خدمت تمامي شما عزيزان:
  تمام نظرات خيلي جالب بود.هر كسي به نوبه ي خودش تحليل قشنگي داشت… به نظر من سهام بخريد و هر روز كه در خريد سهام دير كنيد سود كمتري عايدتون ميشه…..
  بايد ريسك پذير باشيد و اينم بدونيد پديده جزو تنها پروژهايي هستش كه تا الان قيمته سهامش پايين نيومده
  شاد باشيد و شاد بمانيد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب