سهام پدیده شاندیز را بخریم یا نخریم؟

پدیده شاندیز

سهام پدیده شاندیز بخشی از سرمایه شرکت ابنیه و ساختمان پدیده است که یکی از پروژه‌های آن شهر رویایی پدیده شاندیز می‌باشد. در صورتی که پروژه‌های دیگری به سرمایه این شرکت اضافه شود در این سهام هم تاثیر مثبت دارد (یعنی سهام مربوط به سرمایه‌گذاری یک شرکت معظم سرمایه‌گذار می باشد نه مربوط به یک پروژه خاص مثل خیلی از سهام‌ها و پیش‌فروش‌ها)

 

شاندیز کجاست؟

شاندیز یک شهر ییلاقی است که در 37 کیلومتری شمال غربی شهر مشهد واقع شده. این شهر در سال 1385 تعداد 6570 نفر جمعیت داشته است. یکی از ویژگی‌های این پدیده، داشتن دره‌های مصفا و پر آب به همراه درختان سر به فلک کشیده‌ است.

توجه: سرمایه‌گذاری در بورس نیازمند آموزش است. قوانین و مفاهیم مهم و نکات بسیار زیادی در بورس وجود دارد.

اگر بدون آموزش دیدن، در بورس سرمایه‌گذاری کنید سرمایه‌تان را به خطر انداخته‌اید.

با توجه به شرایط فعلی، ما دوره‌ی آنلاین ویژه ورود به بورس را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

جزییات بیشتر این دوره را اینجا ببینید (با امکان سفارش و دانلود فوری پس از خرید)

شهر شاندیز در دامنه های شمالی ارتفاعات بینالود قرار گرفته است و با توجه به داشتن آب و هوای معتدل و آب فراوان و باغ های وسیع و منظره‌های زیبا به عنوان یکی از کانون‌های عمده گردش‌گران و مسافران از سراسر ایران به خصوص شهر مشهد است.

شاندیز با توجه به مصوبه دولت و هیات وزیران در سال 1384 به عنوان اولویت اول و منطقه نمونه بین‌المللی گردش‌گری در کشور ایران شناخته شده است.

نوشته‌های یکی از افراد مطلع در زمینه سهام پدیده شاندیز درباره خرید و فروش این سهام:

خرید سهام پدیده شاندیز: هر کسی می‌تواند خریداری کند.
فروش سهام پدیده شاندیز: فقط خود شخص سهامدار می‌تواند درخواست فروش دهد.

اگه از خود پدیده شاندیز سهام‌تان را خریده باشید، خودشان سهام را به نرخ روز از شما خریداری نموده و یک چک در وجه خود سهامدار صادر می‌کنند.
اگر مشهدی باشید یه ماه بعد چک‌تان را تحویل می‌گیرید، اگر غیر مشهدی باشید یه ماه بعد به حساب‌تان واریز می‌شود.

اگه سهام پدیده شاندیز را از شخص دیگری خریده باشید باید در دفاتر اصلی پدیده شاندیز، انتقال سهام انجام گیرد، نه اینکه در هرجایی…

در کل نیت مسولین پدیده شاندیز این نیست که بخواهد سهامدارن را اذیت کند.

 

امروز 14 مرداد93 ، آخرین خبری که از پدیده شاندیز پیدا کردیم این خبر است:

از تاریخ 14 مرداد سال 93 شرکت پدیده به دلیل حسابرسی و انجام امور مالی و گزاراشات موقتا سهامی نمی فروشد و تنها اقدام به بازخرید سهام و انجام امور نقل و انتقالی می نماید و در تاریخ 19 مرداد مجددا فروش سهام آغاز می گردد.
همچنین مجمع پدیده در خصوص اعطای سود به سهام در تاریخ 19 مرداد ماه برگزار شد.

 یکی از سایت‌هایی که در زمینه خرید و فروش سهام پدیده شاندیز فعالیت می‌کند در مورد مزایای این سهام اینطور نوشته است:

– در بازار بورس شما باید دارای اطلاعات تخصصی بوده و همیشه خرید و فروش سهام با ریسک بالایی خواهد بود در حالی که در سهام پدیده شاندیز چنین نیست.

– سهام پدیده شاندیز دارای نقدشوندگی بالایی می باشد و در 20 الی 30 روز می توانید آن را به پول نقد تبدیل نمایید.

– سهام پدیده شاندیز قابل انتقال به دیگران می‌باشد و شما می‌توانید در هر موقع که بخواهید سهام خود را بفروشید.

– با تبلیغات گسترده پدیده شاندیز و اجرایی شدن پروژه‌های بزرگ پدیده شاندیز پیش‌بینی سود سهام روز به روز افزایش پیدا می‌نماید.

 یکی دیگر از اعضای انجمن‌های گفتگو درباره سهام پدیده شاندیز اینچنین نوشته است:

اتفاقا من که خودم در بورس سرمایه گذاری می‌کنم در مورد سهام پدیده اصلا دیدگاه خوبی ندارم.
ببینیند اولا که پدیده شرکت بورسی نیست، پس سهام آن جدای از شرکت‌های بورسی معامله می‌شود و افت و خیز قیمت آن ربطی به آن‌ها ندارد. مورد بعدی اینکه پدیده شاندیز سهام خود را بازار گردانی می‌کند،  یعنی از طریق جمع‌کردن سهام توسط خود شرکت و مدیریت عرضه و تقاضا قیمت سهام را کنترل می‌کند.

من به صورت‌های مالی شرکت پدیده دسترسی ندارم ولی حاضرم شرط ببندم این شرکت آنقدری که سهام آن قیمت دارد ارزش ندارد، چون اساسا امکان ندارد شرکتی که فقط 4 سال است تاسیس شده و آنطوری که من اطلاع دارم از وام‌های بسیار بسیار بزرگ استفاده کرده، بازگشت سرمایه‌اش اینفدر زیاد باشد که روز به روز ارزش دارایی‌های شرکت بالا رود!

 

هرسهم پدیده شاندیز که در تاریخ 25/8/1388 فقط 200 تومان بوده است در حال حاضر (15 مرداد 93) به مبلغ 7848 تومان رسیده است.  نظر شما در مورد سهام پدیده شاندیز چیست؟ آیا به نظر شما رشد عجیب این سهام به علت بازارگردانی می‌باشد یا اینکه عامل بنیادی باعث رشد قیمت سهام پدیده شاندیز شده است؟

سایت بورسینس در این زمینه بی‌طرف است، دوست داریم شما نظرتان را درباره سهام پدیده شاندیز در بخش دیدگاه مطرح کنید تا سایرین از این نطرات و تجربیات استفاده کنند.

 

 این مطلب را هم بخوانید :

گزارش بازدید مدیران عامل و کارشناسان از پدیده شاندیز مشهد

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

74 نظر
 1. .دلسوزان کمی وقت بگذارید. متشکرم

  اگه اجازه بدین و جهت گیرانه نگاه نکنین می خوام انتقاد کنم از این روش سرمایه گذاری.

  دوستان کسی میدون چقدر سرمایه در گردش در شهر رفته خارج شهر و چه تعداد حجم کار ساختمانی در سطح شهر کم شده به واسطه خارج شدن سرمایه در گردش سازندگان و مجریان و چقدر نیروی انسانی در شهر کم کار یا بی کار شده اند چون سرمادارن و سرمایه گذاران به جای این که خود مشغول فعایت اقتصادی شوند در گوشه ای به امید سود باد آورده نشسته اند. و فقط یه عده ای رفته اند در خود پدیده کار می کنن که بعد از 1 الی 2 سال دیگر آنها هم بی کار می شوند چون خواه یا نا خواه این پروژه هرچقدر هم که بزرگ باشه تمام می شود و تمام این نیروها بر می گردن درون شهری که دیگه توان تولید و اشتغال در صنعت ساختمان را ندارد چون سرمایه و نیروی انسانی این شهر تا حدود نصف خارج شده .

  رکود این صنعت را می توان در چنین کلان شهری تصور کرد وقتی اصنافی مانند قشر کارگر – مهندسین – سازندگان – کارخانه جات تولید مصالح اولیه – بنگاه های معاملات ملکی که تماما به کار خرید و فروش سهام پرداخته و از وظیفه اصلی خود خارج شده اند و تمامی نیروهای انسانی مرتبط با صنعت ساختمان با آن دست و پنجه نرم می کنن، که این تعداد نیرو و سرمایه و ضرر ایجاد شده بسیار گرانتر و سنگین تر از آن می باشد که صود آن در بلند مدت و حتی کوتاه مدت بر مردم این شهر خواهد گذاشت . و قطعا این سود که نصیب 120 هزار نفر از تمام ایران می شود تنها یک پنجم از سودیست که جناب پهلوان به تنهایی با خود خواهد برد ( در واقع ایشان با خارج کردن سرمایه و ایجاد رکود خواسته یا ناخواسته در بازار سودی 4 برابر کل افراد سرمایه گزار می برند که این یعنی فاجعه در بازار و تبادل سرمایه در گردش مردم شهر مشهد ) و این سود یک پنجمی تقسیم شده بین 120 هزار نفر در کل ایران قابل قیاس با تحمیل ضرر چندین برابری وارد شده به مردم و صنعت شهر مشهد نمی باشد.

  جناب پهلوان 80٪ سهام را برای خود نگه داشته و برای این 80 درصد چند سوال پیش می آید که شاید جواب آنها کمی تامل برانگیز باشد. اول این که آیا جناب پهلوان واقعا به اندازه 80درصد با خود به شرکت آورده داشته اند یا فقط تعداد سهام ها را افزایش داده و این مقدار برای خود و خاندانشان کنار گذاشته اند .

  دوم این که افزایش قیمت سهام از 200 تومان به 12000 تومان (60 برابری) بیشتر به نفع کیست؟ کسی که 4 برابر تمام سهامداران برای خود سهم کنار گذاشته به تنهایی 4 برابر همه آنها سود خواهد برد و این افزایش سرمایه و افزایش قیمت بدون هیچ منطق علمی برای این نیست که مردم سود کرده یا ایشان دلشان برای این شهر و مردم سوخته و نیت کمک به توسعه و پیشرفت شهر را دارند ( که تماما با همین صحبت ها و همین ترفند که ما داریم آبادانی انجام می دهیم مردم را فریب می دهند) بلکه برای این است که خود جناب پهلوان سود باد آورده 4 برابری به جیب بزند. و مردم هم به سودی که نمی دانند چرا و از کجا به آنها می رسد طمع کرده و دلخوش شده اند و این شیوه یعنی این که مردم را وارد بازی کرده و به نوعی (با عرض پوزش ) شریک دزد کردن تا فشار از سوی مسئولین ( که البته بسیار هم قافله اند با ایشان) و مرم و حتی کارشناسان کم و به نوعی خود را حامی و دلسوز جلوه دهند. گویی رابینهودی وارد شهر شده و دارد کمک مردم می کند .

  جناب پهلوان مقدم و تمام نیروهای وابسته به ایشان و همشهریان و هموطنان عزیز سهامدار و حتی سایر شرکت های مشابه، من و تمام کارشناسان مدیریت شهری – اقتصاد دان ها و تمام نیروهای متخصص با این مبحث ؛ نحوه جذب سرمایه به این شکل و ایجاد چنان رکود در صنعت را هشدار می دهیم و نتیجه آن را وقتی شما مردم عزیز متوجه شده و ملموس می بینید که این پروژه تمام شود و آنگاه متوجه این سود ناچیز در مقابل آن ضرر بزرگ برای کل شهر خواهید شد.

  همانند آن شده ایم که در یک خانواده باشیم و تمام پول و سرمایه دست یک نفر باشد و دیگران همه بی کار در کنجی ؛ به امید
  یک نفر.
  اما این خانواده در نهایت راهی جز ضرر و سقوط ندارد مگر با تغییر .

 2. باسلام خدمت تمامي شما عزيزان:
  تمام نظرات خيلي جالب بود.هر كسي به نوبه ي خودش تحليل قشنگي داشت… به نظر من سهام بخريد و هر روز كه در خريد سهام دير كنيد سود كمتري عايدتون ميشه…..
  بايد ريسك پذير باشيد و اينم بدونيد پديده جزو تنها پروژهايي هستش كه تا الان قيمته سهامش پايين نيومده
  شاد باشيد و شاد بمانيد

 3. با عرض سلام. چرا نظرات منو نمیزارین. م؟دوباره میپرسم کسی خبر خوشی در مورد مجمع داره؟ چون میخوام سهام بخرم. لطفا ضروریه

 4. با سلام وخسته نباشید
  من دارای 442 سهم انتقالی در 93/9/18 هستم الان اگربخواهم بفروشم به چی قیمتی میخرند لطفا کل مبلغشو بهم بگین
  ممنون از زحمات بی دریغ شما

 5. با سلام
  میخواستم بپرسم آیا تا به حال پیش بینی قیمت سهام پدیده در بورس انجام شده یا خیر؟

 6. باسلام به دوستان گرامی اقای پهلوان حرف جالبی رو زدن ایشون گفتن تبلیغات رو از ارمغان بهزیستی یاد گرفتن که پول مردم رو میگرفت و به انها کاغذ میداد

 7. با سلام به همه دوستان من تحلیل اگثر دوستانو خوندم و اینکه چرا سهام پدیده انقد رشد داشته به نظر من منطقی میاد شما تصور کنید قیمت زمین در اون منطقه چند بوده ؟ و الان چند شده؟ این رشد چند برابره؟ قیمت زمین داخل بافت از یک میلیون شروع میشه به بالا که اطراف پدیده بیش از دو ملیون قیمت زمینه و جالبه بدونید زمین متری ۵۰هزار خریداری شده و مزروعی بوده و تغییر کاربی داده شده قانونی به علت رفاه منطقه وکمک شهردار… همانطور که میدونید فرض کنید اگر تغيير كاربري تجاری داده شود چقد سود میکند؟ لازم به ذکر است مسکونی پدیده متری ۸ملیون خریدو فروش میشه چرا ۸ ملیون؟ چون همه امکانات رفاهی از پارک آبی ،شهربازی،هایپر مارکت و خدمات هتل پنج ستاررو …داره ، و قیمت تجاری که مطمعنا خیلی بالاتررو ندارم ، برج پدیده شاندیز که توماکت شکل ۸ می باشد ۵۸ طبقست تو مشهد برجی به این بزرگی نداریم حتی در دست ساخت ،
  گفتنی زیاده در این مورد اما میخوام به سود دهی بخشهای که افتتاح شده بپردازم مثل هایپر مارکت

  به گفته یکی از دوستانم که انجا هست میانگین در هفته ۵۰ هزار نفر هر روز خرید دارن که حداقل باید ۵۰هزار خرید کنن که وارد قرعه کشی هر دو دقیقه ۱00 هزارتومانی بشن ، اطرافیان من که هر کی میره واسه خرید بالای صدهزار تومان خرید داشتن چون هر چیزی که نیاز زندگی باشرو داره میانگین اونم بگیم هر کسی که خرید میکنه ۷۰هزارتومان خرید میکنه میشه چقد؟میشه سه ملیاردو ۵۰۰ ملیون تومان دخل هایپر که با توجه خودم در بازار بودم کمترین سود ماله مواد خوراکی که از ۱۰ تا ۲۰ درصد سودشه لباس که ۵۰تا ۱۰۰ در صد سودشه ، اینم حداقل ۱۵ درصد بگیریم سود میشه چقد؟میشه ۵۲۰ ملیون سود که از این پول ۴۰ ملیون واسه جوایز هر دو دقیقه ۱۰۰ ملیون میشه 480 ملیون سود که هزینه کارگراشم روزی ۱۰ ملیون باشه میشه 470 ملیون سود
  همینطور که میدونید الان بازار انقد خرابه که همرو چکی میدن یعنی تصور کنید پديده جنس بخره و چک بده برای سه ماه بعد نقدينگيش چقد ميشه ؟ ميشه روزي 3.۵ میلیارد دخل صندوقاش
  به غیر از رستورانی که در شهرهاي ديگر کشور داره و هایپرمارکتای دیگش ، با اين پول ميشه راحت همه نوسانات منفی که از رسانه ها وارد میشرو بگیره و راحت سهامشو بازخريد كنه هيچ وقتم پول كم نياره و به کار خودش ادامه بده ،پهلوان ثروتمند بود و ثروتمندترم شده و آدم باهوشیم هست میدونه چکار کنه من نمونه کارای زیادی ازش شنیدم و فکرشو تحسین کردم.
  الان پدیده برند معروفی شده میتونه با یه خرید و فروش زمین کلی سود کنه و اینم بگم که هر شهری که مجموعه تفریحی مناسبی نداره استاندار يا شهردار اون شهر حاظره یک زمین از یک منطقه از اطراف شهرو بده برای احداث مجموعه تفریحی تجاری ،مسکوني كه منطقيم هست و من شنیدم البته،
  تبریز یکی از اون شهراست که حاظر شده زمينو رايگان بده برای احداث یک مجموعه
  از پروژه هم که برید تحقیق کنید مواردي كه ميسازه سنبلیکیه که تو ایران نظيرش نيست من خودم از پارک آب روی برج ۵۶ طبقه کیشش خیلی خوشم امد تو اون ارتفاع پارک آب با متراژ۲۱۰۰۰ متر مربع واقعا عاليه
  ببخشید اگر بد نوشتم موفق باشد

 8. با سلام به نظر من سهام پديده تا هر سهم 100 هزارتومان بالا مي رود بعد آقاي پهلوان افزايش سرمايه ميدهند وآن را از 200تومن شروع ميكنند ومانند سال88 بازي شروع ميشود كسي هم در اين مورد توضيح نميخواهد

 9. آیا سهامی که بین سهامداران خرید و فروش می گردد و در دفاتر فروش پدیده نقل و انتقال آنها ثبت می گردد ،در صورتیکه توسط خریدار به شرکت پدیده بفروش برسد با همان شرایط عادی ( به قیمت روز) خریداری می گردد یا پائینتر از قیمت روز ؟ در صورت صحت موضوع چقدر پائینتر خریداری می گردد ؟

  1. سلام دیدبان
   سهامی که از شرکت میخرید رو خود شرکت به قیمت روز و طی چهل روز به شما پرداخت خواهد کرد
   اما اگر سهام را از سهامدار خریده باشید و در دفاتر انتقال پدیده ثبت شده باشد شرکت پدیده 800ریال پایین از قیمت روز بابت هر سهم از شما خریداری و طی 40 روز مبلغ را به حساب شما واریز خواهد نمود .
   ضمننا انتقال سهام بنام شخص دیگر که واگذاری سهام میباشد نیز مستلزم پرداخت مبلغ 300ریال بابت هر سهم به عهده ی واگذار کننده یا همان فروشنده میباشد .

 10. لطفا در مورد زمان بهره برداری پروژه جزیره کیش اطلاعات لازم را ارائه نمائید زیرا در روند مشارکت سهامداران (خرید سهام بیشتر ) تاثیر فراوان دارد ضمنا با سرمایه گذاری در شهرهای توریست پذیر مانند اصفهان و شیراز کام سهامداران را شیرینتر نمائید …… باسپاس

 11. سلام اقا حسام به نظر من پدیده پیشرفت بسیار بیشتری نسبت به تبرک خواهد داشت.
  و شما اگر تبرک رو بفروشی و پدیده بخری بیشتر سود خواهی کرد.

 12. سلام من 25 میلیون پدیده داشتم 10میلیون رو فروختم تبرک خریدم به نظر شما تبرک رو بفروشم پدیده بخرم یا برعکس عمل کنم

  1. با سلام سهام پدیده سهامی است که حداقل می بینید چند هزار نفر کارمیکنند و روزی کسب میکنند حمایت این سهم باعث آبادانی کشورمان هستش دیر یا زود پدیده در همه جای ایران سرمایه گذاری خواهد کرد و ارزش سهامش هم با کارشناسان دادگستری قیمت گذاربی میشه امیدواریم آقای پهلوان به این تلاش خودش ادامه بدهم ماهم از خدا برای ایشان آرزوی سلامتی و موفقیت راداریم

 13. من سهام زیادی دارم میخوام مقداری بفروشم ماشین بخرم. هر روز قیمت بالا میره نمیدونم چه کنم!
  نقدی زیر قیمت میدم 09151706818

 14. سلام
  تعداد 5000 سهم به قیمت 500 تومان ارزانتر از قیمت روز پدیده به فروش میرسد…..09357996176

 15. سلام دوستان
  اینکه یک روز سهام پدیده به همون قیمت اسمی هر سهم 1000 ریال توسط خود شرکت بازخرید میشه غیر قابل انکاره.اما در حال حاضر اونا میدونن که بازار با این قیمت 11200000 تومان بابت هر 1000 سهم اشباع شده اون هم به 2 دلیل:
  1-ریسک بالای سرمایه گذاری و عدم تعهد مجموعه به بازخرید.
  2-پایین اومدن قدرت خرید مردم
  بنابراین دارن قیمت سهام رو میشکنن.مثلا تا چند روزه دیگه هر سهم به جای 11000 تومان به 1100 تومان کاهش پیدا میکنه تا باز هم بتونن جذب سرمایه کنن.اونی که الن 1000 سهم داره اون موقع بهش 10000 سهم میدن تا ضرر نکنه.اما لطفا به روزی فکر کنید که پدیده طبق تعهد خودش هر سهم رو فقط 1000 ریال بخره…
  فاجعه میشه اما بعید میدونم به این زودی این کارو کنه.
  اما سهام تبرک ریسکش پایین تره چون شما سهام رو الان دارین به قیمت کف میخرید.الان هرسهم 250 ریاله وحتی اگه شرکت روزی ضرر کنه باید به شما قیمت اسمی هر سهم یعنی هر سهم100 ریال پرداخت کنه.پس خیلی کمتر ضرر میکنید.به نظر من معطل نکنید…
  خود من خریدم.
  موفق باشید….

  1. دوست عزیز خیلی جالبه که شما سهام تبرک رو کم ریسک تر از پدیده میدونید! در حالی که سهام تبرک در طی چند روز از 15 تومن رسید به 25 تومن! یعنی اگه چند روز پیش 15 میلیون سهام تبرک میخرید الان 25 میلیون ارزش داشت. ناگفته نمونه که الان سهام بین دلال ها بین 30 تا 34 تومن خرید و فروش میشه. بدون رو کردن هیچ طرحی، بدون هیچ مجوزی و … 66 درصد تو جند روز رفت روش! اونوقت وقتی میگن سهام پدیده امکان داره با کلنگ زنی پروژه های رامسر(1.5 میلیون متر مربع) و تبریز(1.1 میلیون متر مربع) که باعث انفجار قیمت زمین های اون مناطق و خود پدیده میشه به بیست هزار تومن برسه ( حدود 80 درصد ) همه صداشون در میاد میگن حبابه
   قصد تخریب تبرک رو ندارم ولی مردم اگه بخوان سهامشونو تو یکی دوماه دیگه بفروشن احتمال بازخرید شرکت نزدیک به صفره
   به نظر من سهام این شرکت با افزایش های غیرمنطقی و بدون پشتوانه ای که داره (و فعالیت اقتصادی که نداره) مصداق بارز ترفند پانزیه

  2. دوست عزیز من سطلم و گذاشتم تو نوبت ،میشه بفرمایید کی شله میریزن .
   میگن اگه میخواهی یک مشهدی رو عذاب بدی اونو ببند به درخت و بگو کوچه پشت شله میدن .حالا بری کوچه پشتی ببینی هنوز دیگم بار نزده چه برسه به شله . لااقل اگر شله نمی دن سطل رو بهت بدهند .

  3. دوست من بخاطر اطلاعاتت در باره افزایش سهام ممنون ولی داداش من سهام سیمان داره روی برگه اون هم 1000ریال نوشته ولی داره 5000 معامله میشه .مثل اینکه اون 1000 ریال ملاک ارزش اولیه است وارزش واقعی رو فقط دارائیهای الان شرکت مشخص میکنه

 16. این روند طبیعه وقتی یک نفر یا شرکت می خواد رشد کنه بقیه نمی تونن ببیننش همش جو منفی میدن تا با خراب کردن اون خودشون بالا ببرن

 17. باسلام پدیده با سایتهای که داره الهی قیمت را بالا می بره ولی الان ده روزه که من میخوام سهام بخرم وقیمت دلالها ۱۰۴۰۰تومان است چقدر فاصله با سایتهاکه هر روز قیمت رو بالا می برند!!!! ولی بازار کشش این افزایش حبابی رونداره واشباع شده .
  امروز یکی از دوستان برای فروش سهام به دلالها مراجعه کرد ولی اونها گفته بودند نمیخرند یا اینکه چک یک ماهه میدهنددر صورتی که همینها قبلا سه روزه پول رامیدادند.دیگه فرصت برای شما سهامدارهاطلاست

 18. دوستان آگاه باشید که پدیده از ترفندهای جالبی استفاده می کند مثلا شرکت ابنیه را فقط با 300 ملیون تومان در سال 88 تاسیس نموده و تحت عنوان فروش سهام آن ملیاردها تومان از مردم سرمایه جذب نموده با پول آن سرمایه گذاری نموده و در سال 90 طبیعتا با تبلیغات و بورس بازی ارزش دارایی هایش از نظر کارشناسی به 150 ملیارد تومان رسیده سپس آن را تبدیل به سهام نموده به سهامداران اولیه اش تحویل نموده به قیمت 200 تومان .گول نمودار سهامش را نخورید کلی داستان دارد کار بسیار بی سابقه ای کرده است پیش فروش دو ساله سهام !!!
  جالب اینکه در سال 90 همزمان با افزایش 500 برابری تعداد سهام که هر سهم ارزش اسمی 1000 ریالی داشته بر مبنای بورس بازی که روی سهام اولیه (با منشائ 300 ملیون تومان) راه انداخته بودند سهام جدید را هم با همان پایه و به قیمت 700 تومان واگذار می کردند(رندی از این بالاتر !! ندیدم ) یعنی در حالیکه ارزش دارایی ها بیش از 150 ملیارد تومان نبوده خودشان 1000 ملیارد تومان ارزش گداشته و با این اعتبار خودساخته اهدافشان را دنبال کرده اند .
  مطالب هر چند پیچیده ولی مستند است برای آگاهی جامعه لازم به عنوان بود.برای اطلاع بیشتر آگهی های ثبتی شرکت در روزنامه رسمی کشور را می توانید مشاهده کنید با این راه و روش 300 ملیون اولیه حاج ******** تا کنون به بیش از 6000 ملیارد تومان رسیده قابل توجه مسوولینی که در خواب خرگوشی تشریف دارند و با یک بازدید معمولی زبان به تعریف و ستایش می گشایند ولی از عمق ماجرا بی خبرند .از دادستان محترم تقاضای رسیدگی کامل به موضوع پدیده دارم چرا که این روشهای سودجایامه نهایتا ریشه اقتصاد ایران را خواهد خشکاند؟این طور فکر نمی کنید؟

 19. آدم نمی داند به این حماقت مردم بخندد یا بگرید. متاسفانه بجای تدریس مطالب مالی در مدارس به دانش اموزان وقتی مطالب غیر مفید و متفرقه اموزش می دهیم انتظار بیشتری هم نمی رود.

  کسی که کوچکترین سررشته ای از مسائل مالی داشته باشد با نگاه به صورتهای مالی پدیده متوجه می شود که سهام این شرکت در حباب بالایی معامله می شود و قطعا ارزش سرمایه گذاری ندارد یا حداقل فرصتهای بالاتر و بهتر و با قیمت ارزانتر و کم ریسکتر وجود دارد. ریسک خرید این سهم یک ریسک احمقانه است نه ریسک ناشی از سرمایه گذاری. وقتی احتمال باخت یک سرمایه گذاری 100 درصد است، میزان بازده ان میلیونها درصد هم باشد بازهم ان سرمایه گذاری را توجیه نمی کند.

  به عنوان کسی که در شاندیز و طرقبه زمین دارد و از حباب شدن املاک در شاندیز به واسطه پدیده منتفع گردیده ، و همچنین به عنوان کسی که دارای گواهی تحلیلگری مالی هم از بورس ایران و هم از موسسه تحلیلگری Moody در امریکا را دارد خدمت دارندگان سهام پدیده عرض می کنم تا دیر نشده دندان طمع را بکشید. نقد را بچسبید و قبل از فروریزی بهمن از کوه پوشالی پدیده خارج شوید.

  در اقتصاد کشوری که با نفت 70 دلاری که انهم بزور می فروشد و حداقل 50-60 هزار میلیارد تومان کسری بودجه دارد و در تنگنای تحریمهای بین المللی که امکان رقابت و صادرات محصولات تولیدی را به حداقل رسانده و عملا تولید در حال ورشکستگیست، نمی توان شرکتی را درست کرد و در عرض پنج سال ارزش افزوده شش میلیارد دلاری ایجاد کرد. در صورت فروش سهام چه کسی قادر است شش میلیارد دلار تامین کند؟
  (ارزش کل سهام فعلی پدیده حدود 6 میلیارد دلار است.)

  وارن بافت می گوید هر وقت می خواهید سهام شرکتی را بخرید فرض بگیرید که پول دارید و کل ان را می خواهید بخرید و قرار است ان سهام را تا ابد داشته باشید. آیا در این صورت ارزش خرید دارد یا خیر؟

  اگر شما شش میلیارد دلار داشته باشید، کلاه خودتان را قاضی کنید پدیده شاندیز را می خرید؟ با 240 هزار دلار به شما در کنار فلوریدای امریکا خانه ویلایی 250 متری می دهند. با شش میلیارد دلار شما می توانید 25000خانه را نقدی یا صد هزار خانه را با استفاده از وام در فلوریدا با بهترین اب و هوا سرسبز و با بهترین امکانات شهری بخرید !!!!

  با شش میلیارد دلار می توان بزرگترین شرکتهای معدنی تولید کننده طلای جهان را خرید! شرکتهای بزرگ با بیش از 15 معدن طلا همکنون تنها سه تا پنج میلیارد دلار در بورسها معامله می شود!

  کل ایران خودرو با صدها هزار متر مربع زمین و ساختمان ساخته شده که بمراتب بیشتر از دارایی پدیده است را می توان با 1 میلیارد دلار خرید. اگر به ان قانع نیستید کل بانک صادرات را می توانید با 1.75 میلیارد دلار بخرید. املاک بانک صادرات را یک جستجو بکنید ببنید چند هزار شعبه و چند مترمربع زمین دارد و بعد با پدیده مقایسه کنید.

  پدیده از حربه غفلت و کم سوادی مردم در مسائل مالی و با تحریک طمع انها به روش بازار سازی( که در اصطلاح مالی marker making می گویند) سهام خود را مدیریت کرده و با نشان دادن روند صعودی مانع فروش و شناسایی سود دارندگان سهام می شود. این شرکت به وسیله تبلیغات بگونه ای رفتار کرده که ورودی سرمایه برای خرید سهام همواره بیشتر از خروجی سرمایه بابت فروش سهام باشد. بدین وسیله بدون ایجاد ارزش افزوده قابل توجه صرفا از محل ورود پول سهامدار جدید ، پول سهامدار قبل را می دهد. این قضیه یک معادله پانزی است که در هرجای دیگر دنیا باشد توسط مراجع قانونی پیگیری شده و جلوی ان گرفته می شود.
  ولی خوب در ایران می توان با کمی هزینه دهان همه بازرسان و ناظران را بست.

  امیدوارم افراد سرمایه گذار در پدیده که اکثر از قشر ناوارد به مسائل مالی هستند زودتر متوجه قضیه بشوندو کسی متضرر نگردد. گرچه در هر سقوطی اکثر درصد مردم پول خود را از دست می دهند و فراری از ان نیست.

  1. در ترفند پانزی نیازی به انجام فعالیت اقتصادی توسط شرکت دریافت کننده پول نیست و به نظر من این قضیه در مورد پدیده صدق نمیکنه، چیزی که به چشم من میاد اینه که شرکت پدیده زمین هایی که متری پنجاه هزارتومن هم نمی ارزید رو تبدیل به ساختمون هایی کرد که واحدهای تجاریش حدودا متری 35 و اقامتی متری 4 یا 5 میلیون معامله میشه. با ادامه این سیاست در کیش و در آینده تربت حیدریه، تبریز و رامسر و بقیه شهرهای ایران این حجم ارزش افزوده زیاد هم غیر منطقی به نظر نمیرسه.
   در ضمن اون دسته از سهام داران پدیده که به قول شما سررشته ای از مسائل مالی دارن الزاما مدیریت ریسک نمی کنن، وقتی نگاه به بورسی می کنم که شاخصش بعد از 11 ماه از 89 هزار واحد رسیده به 76 هزارتا،به نظر شما سرمایمو بزاریم بانک که سودش همیشه از تورم عقب میمونه؟
   یه دیدگاه دیگه هم وجود داره و اون اینه که این پروژه حداقلش باعث پیشرفت شهرم شده و چندین هزار شغل ایجاد کرده
   به نظر من حداقل تا دوسال آینده نمیشه انتظار اتفاق افتادن اون چیزی که شما به عنوان “سقوط” ازش یاد کردید رو داشت.
   دوست عزیز اینجا ایرانه، برید تحقیق کنید آقای دوریشی با چقدر سرمایه هتل درویشو ساخت و چقدر سود کرد، بنده یه مدت شغلم طلافروشی بود و با اکثر بنکداران عمده مشهد از جمله آقای درویشی در ارتباط بودم اون زمان صحبت از فروش هتل به یه سرمایه دار عرب به مبلغ 1500 میلیارد تومن بود

   1. درسته که شهر شما داره آباد میشه و کلی اشتغال هم براتون ایجاد شده، ولی اگه همه این مزایا به قیمت از بین رفتن حاصل دست رنج یه عمر هزاران نفر از هموتنای دیگه مون باشه آیا بازهم توجیه داره؟

  2. دوسته عزیز چون ارقام بالاست دلیل نمیشه باهاشون بازی کنی ..هر یکی دو سال به همین ایران خودرو دو سه هزارمیلیارد تومان از طرف دولت سرمایه تزریق میشه برای کمک که همونم کفاف مشکلاتشونو نمیده بعد شما میخوای کل ایران خودرو رو با چهار ونیم هزارمیلیارد بخری؟ یا بانک صادرات؟ شما اگه تحلیل گر بودی صرفا تحلیلتو ارایه میدادی و قضاوت رو به عهده خوده مردم میذاشتی !!!
   ولی احمقانه خطاب کردنه اقدام به خرید سهام خیل عظیمی از مردم و ابله خواندن ملت شاید نشان از مشکلی داره که شما با خود سهام دارید … این هم که بگین زمین دارین و سود بردین جز اینکه شخص خودتونو با یک ترفند به نوعی ذینفع ولی دلسوز مردم نشان بدهید نیست…
   تا حالا غیر از این نبوده که مردمه ضعیف همیشه از سرمایه گذاری ها دور گذاشته شدن تا ثروتمندان بتونن بیشترین سود رو ببرن حالا که یک مجموعه تونسته بسیاری رو در یک سود سهیم کنه میفهمیم چرا خیلی ها از بیخبری و عدم مشارکت مالی مردم بیشتر سود میبرن..تاحالا هزاران شرکت لیزینگ و ساختمان سازی و … مال و سرمایه همین مردم را گرفتند و متواری شدند و مردم ماندن و هزاران شکایت و پرونده بر گردن قوه قضاییه…ولی تا اینجا پدیده حساسیت خودشو ایجاد کرده و به نظر نمیاد یک شرکت با دو تا میز باشه که یک شبه میلیارد ها سرمایه ملت و بسوزونه..همین که این حجم عظیم از سازندگی رو در چند شهر با وجود خیلی ها که خواهانه نابودی و به زمین خوردن کل پروژه هستن ,داشته اند نشان از توانایی این گروه و نه شخص دارد.
   با تیتر هایی که در روزنامه ها میبینم :‌ کل واردات گوشت و میوه و خواروبار و بسیاری از سرمایه های مملکت در دست عده ای محدود بیشتر برام روشن میشه که چرا یه عده از جهت دار شدن سرمایه ی ناچیز مردم در سازندگی و بازگشت سود و رضایتمندی مردم احساس خوبی ندارند و تمام تاکتیک های روحی روانیشون رو به کار میبرند تا مردم رو از جهت دهی صحیح سرمایه هاشون دور نگه دارند.
   به هر حال هر سرمایه گذاری ای ریسک خواهد داشت و هر حرکت بزرگی در ابتدا هزاران مخالف
   امیدوارم که این مشکلاتی که در پیش روست به ضرر هیچ کس نباشد و به نفع مردم پشت سر گذاشته شود..
   با تشکر و آرزوی موفقیت برای همه ی عزیزان

 20. الان نزدیک وفات امام هشتم (ع) داریم میشیم و سیل عظیمی ازمردم انشالا به مشهدمشرف میشن و با پدیده هم کم ئبیش آشنا میشن وا نزدیک میبینند وروبه خرید سهام میارن انشالا خبرهای خوبی توراهه!

 21. رئیس کل دادگستری خراسان رضوی با بیان اینکه هیچ شکایتی
  از شرکت سرمایه‌گذاری «پدیده» نشده است، خاطرنشان می‌کند: تاکنون
  هیچ‌ اقدام قضایی برای شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری در کلان‌شهر
  مشهد و استان خراسان رضوی انجام نشده است.
  منبع خبر: http://www.shahrara.com/news/1393/8/17/pdf/5.pdf

 22. هفته پیش با این که همه میگفتن اوضاع پدیده خرابه اما من سهام خریدم ده تومن تا الان ده روز نشده ده درصد سود کردم خدارا شکر

 23. ملک و املاک پدیده ارزش افزوده داره و چون از صفر شروع شده باید بالای 100 درصد ارزش افزوده داشته باشد ، با افتتاح و هجوم خیل مردم جهت خرید و تفریح نقدینگی آن بیشتر از این حرفها میشود . باید این را در نظر داشت عده از فعالان ساخت و ساز در مشهد با پیشرفت روز افزون پدیده دچار شکست و بیکاری شده اند از جمله دایان و در نتیجه در صدد فرآهم سازی جو منفی برای پدیده میشوند . تا آنجا که صاحب شرکت تبرک کارشو ول کرده زده به ساخت و ساز از نوع فروش سهم هنوز جایی رو هم کلنگ نزده .پس پدیده از این بابا 500 قدم جلوتره. ریسک از راههای موفقیت میباشد . تصمیم با شما

 24. من سهام زیادی دارم میخوام مقداری بفروشم ماشین بخرم. هر روز قیمت بالا میره نمیدونم چه کنم!
  نقدی زیر قیمت میدم 09155207955

 25. من امروز رفتم و 3000 سهم باقیمت هر سهم 11000 تومان خریدم و تحت تاثیر جو منفی قرار نگرفتم

 26. اقا من تمام زندگیم رو سهام خریدم،اگه خدا بخواد از پدیده به همه چیز میرسیم،اگرم خدا نخواد از همین پدیده به خاک سیاه میفتیم

 27. من 2000 تا سهم داشتم و مثل همه تحت تاثیر جو قرار گرفتم و نقد زیر فی فروختم اما به نظرم این درست نیست ادم این جور وقت ها احساس بدی پیدا می کنه نمیدونه بفروشه یا نه

 28. بعضیامیگن مشکوکه ممکنه پولتون به باد بره بعضیا میگن خوبه..حرف و حدیث زیاده. از آینده کسی خبر نداره. واقعن مشخص نیست دقیقن چه خبره.من خودم 2900 سهم دارم.نمیدونم بفروشم یا نه..

  1. سلام آقاسیاوش.منم اندازه شماسهم دارم .اول امیدم به خداست وبعدهم به آقای پهلوان ودست اندرکاران پدیده. پس جناب پهلوان هوای ماسهامدارا رو داشته باشین.

 29. منم رفتم سهامم را بفروشم وقتی دلالهایی که سهام مردم را می خریدن دیدم یاد اول تابستان که یک هفته فروش سهام متوقف شد می افتم یادمه همین آدم ها سهام 8000تومان را تا8900 می خریدن بعد معلوم شد که 25درصد سود قراره به سهام همه اضافه بشه با خودم گفتم این آدمها جایی نمی خوابن که آب زیرشون بره و به اصطلاح گرگ بازارند اینها اگه این سهام مشکل داشته اونو نمی خرن تا برا موتکا استفاده کنند و حتما چیزی می دونن که مردم عادی بی اطلاعند و به بازگشت سود وسرمایشون اطمینان دارند از فروش سهام پشیمون شدم وبرگشتم هرکس هم شک داره کافیه یک روزنامه خراسان بخره و از بین هزاران آگهی خرید به یکی زنگ بزنه تا ببینید چقدر راحت حاضرند کمی پایین‌‌تر از قیمت به راحتی سهام را بخرند

 30. س دوستان میخام براتون توضیح بدم سهامی که میخرین دقیقا سهام چه شرکتی است شما سهام شرکت ابنیه رو دارین میخرین که در سال 88 تشکیل شده. شرکت ابنیه یعنی ساخت و ساز مثل همه بساز بفروشها تنها تفاوتش در اینه که پروژه های خیلی بزرگ انجام میده مثل شهر رویایی که قرار بود چند روز پیش کامل تحویل بده که خودش گفته وخواهید دید که حداقل هنوز دو سه سال دیگه فقط همین پروژه طول میکشه بگذریم هر سهم این شرکت ابتدای تاسیس هزار ریال بود وبعد پنج سال باوجود تحریمهای شدید و رکود وحشتناک ساخت و ساز که بسیاری از بساز و بفروشها ضرر کردن و میکنند چطور هر سهم یه شرکت ساخت و ساز ده هزار تومن شده یعنی سود صد برابر!!!!!!!!!!!!!
  مگه ساخت وساز چقدر سود داره که یه نفر سال 88واسه هر سهم یه شرکت ساخت و ساز 100 تومن بده و تا الان صد برابر سود کنه وهنوز هم سقف سود این فرد مشخص نیست با وجود اینکه هنوز یه قسمت کوچک تقریبا 1/4 اولین پروژه اش رو آماده کرده لابد تا موقع افتتاح پروژه مشد قیمت هر سهم میشه صد هزار تومن کیه که بپرسه ؟؟؟؟!!!!!
  الانم که دادستان گفته قیمت واقعی نیست و حبابه ای مردم عزیز باور کنید که همینطوره یه شرکت ساخت و ساز اینقدر سود نداره که سهامش اینقد رشد کنه تازه هنوز پروژه ای تحویل نداده که سود دهی هر سهم و ارزش واقعی هر سهم مشخص بشه قیمت توسط خود شرکت پدیده تعیین میشه و خریدار عمده سهام هم با این قیمت فضایی خودشه و دلالانی که از طرف پدیده کار میکنند و وانمود میکنند که هیچ ارتباطی با شرکت پدیده ندارند.بزرگترین ریسک سهام پدیده با وجود فرضیات اشتباه مثل این که قیمت سهام همیشه در حال افزایش است و هیچ ریسکی ندارد و آیه نازل شده که قطعا هر کسی بخرد سود میکند این است که اگه شرکت سهام خودش رو باز خرید نکنه هیچ دلال و هیچ شخصی حاضر نیست به این قیمت سهام را بخرد و اون موقع واقعا سهامداران ضرر واقعی را احساس خواهند کرد.
  در ضمن یکی از ترفندهای دیگه پدیده برای جذب سرمایه به غیر از افزایش دایمی قیمت سهامش رو بگم.وقتی شما سهام رو بفروشین پولشو یک ماه بعد میدن از خودت پرسیدی چرا موقع خرید نقد حساب میکنن و موقع بازخرید نسیه؟چون با توجه به سیاست افزایش دایمی قیمت سهام که الان بعد 5 سال بین مردم ساده ونازنین ایران خوب جا افتاده هر موقع که شخص سهامشو بخواد بفروشه در عرض یک ماه از تاریخ فروشش قیمت هر سهم حداقل حداقل 700 تومن با جهشها بالا میره و حداکثر هم که نداره شاید هزار یا دو هزار در این فاصله یا فرد مطلع میشه یا به احتمال 100 در صد به شخص زنگ میزنن وفرد رو از قیمت جدید مطلع میکنن تا فرد خودش به نحوی از فروش منصرف شه و حتی بعضی اشخاص افزایش سرمایه هم میدن.
  من با اشتغال زایی پدیده هیچ مشکلی ندارم و میدونم اشتغال زیاد ایجاد کرده ولی این درست نیست که پدیده با این تبلیغات گول زننده که اصلا معیار خوبی برای قضاوت نیست مردم نازنین ایران رو که زود اعتماد میکنند رو سرکیسه کنه مثال واضحش کرم حلزون بود که تبلیغ میکرد وآخرش هم فقط زیان و خسارت بود.ببخشید بحث هام به به طول انجامید در ضمن به خاطر این حقیقتی که تو روزنامه خراسان در مورد پدیده نوشتند خیلی از مردم دارن سهامشون رو میفروشند طی این دو روز و پدیده قراره به جای دادن یه پاسخ منطقی به این خبر بازهم قیمت حبابی و غیر واقعی سهامش رو یه جهش بزرگ بده تا کسایی که نسیه فروختند وسوسه بشند و انصراف بدن و کسانی هم که نقد فروختند حسرت بخورند که ای کاش سهاممونو نمیفروختیم وبیان مجدد بخرند تا بتونه به حیات کاذبش ادامه بده.فدای همه مردم ایران

  1. دوست عزیز ممنون از اینکه وقت گذاشتی و برای سهام داران پدیده نگرانی ولی کل صحبت جناب عالی غیر کارشناسانه و بر حسب غرض مطرح شده .
   بنده فعال در زمینه ساخت و ساز و فروش املاک در جزیره کیش میباشم ، لازم میدونم توضیحاتی رو عنوان کنم :
   ۱- پروژه های بزرگ ساختمانی که شامل ساخت هتل و مرکز خرید و مجتمع مسکونی می باشد از نظر سود دهی قابل مقایسه با ساخت و ساز بساز و بفروشی نیست دوست عزیز ، قیمت زمین خریداری شده پایین و تراکم بالا و هزینه ساخت هر متر مربع نسبت به پروژه کوچک کمتر میباشد .
   ۲- قیمت فروش واحد های مسکونی و تجاری در پروژه های بزگ برج ها و مجتمع مسکونی قابل مقایسه با یک آپارتمان و مغازه معمولی نیست .

  2. با خوندن مطالب اينچنيني واجب دونستم كه مطالبي رو براي دوستان عزيز عنوان كنم ولي نه با نقش دايه مهربانتر از مادر.
   برخي از افراد بدليل زياده خواهي و قانع نبودن به رشد خوب سهام و يا جا ماندن از سود اين سهام در سالهاي گذشته درصدد ايجاد جو ملتهب و خريداري سهام به قيمتهاي بسيار كمتر از ارزش واقعي هستند تا ره 5 ساله را 1 ساله بپيمايند. در هجوم سهامداران احساسي براي فروش ؛عمده سهام توسط همين افراد خريداري شد و شركت پديده جهت منافع سهامداران احساسي؛ ارزش سهام را در حين جو ملتهب افزايش داد.هوشيار باشيد كه اينچنين داستانهايي باز هم تكرار خواهد شد.

 31. این سرو صداها همیشه بوده.من رفتم دفتر مرکزی پدیده، فقط سهام میخرن و هیچ سهامی نمیفروشن و دارن تمام سهام ها رو خریداری می کنن تا دست سهام دارا به املاک کوتاه بشه.مردم هم بیچاره ها ترسیدن دارن می فروشن بعضی ها.اونها هم که حواسشون هت چه خبره دارن از این اوضا استفاده میکنن و به قیمت مفت سهام می خرن. تا30 روز دیگه می بینید قیمت سهام چطور میره بالا.من از سهمی200 تومان خرید کردم و حالا با سودش هم خونه دارم هم ماشین و هم سهام.بخرید ضرر نمی کنید.

 32. يكي از دلايل كمبود نقدينگي در كشور وجود پديده ميباشد زيرا اكثر مردم كسب و كار را طي اين چند سال رها كرده و از طريق سرمايه گذاري در پديده به مفت خوري روي آورده اند و پديده نيز وجوه دريافتي مردم را بلوكه كرده و فقط به تبليغات واهي ميپردازد

  1. داداشی که به داشتن خونه و ماشین از طریق پدیده افتخار میکنی باور کن که پولت مشکل داره. چون هنوز که پدیده از هیچچی بهره برداری نکرده سود شمارو از کجا آورده؟معلومه از یکی دیگه که سهامو گرونتر خریده.هرچه سهامدار بیشتر بشه رده بالاها بیشتر سود میکنن.دقیقه مثل شرکت های هرمی

 33. امروز 13-7-93 قيمت اعلامي 9484 تومان
  فعاليت اقتصادي از 25-8-88 تا امروز با ساليانه 120%‌ سود
  چون تعيين قيمت از طرف خود شركت ميباشد نه مكانيزم عرضه و تقاضا شركت پديده ناچار به افزايش مداوم قيمت آنهم با نرخ 120% سالانه يعني تا 5 سال ديگه 9484 تومان
  9484* 2.2 ^5=9484*51.53=461000تومان براي هر سهم براي 13-7-98
  با توجه به تعداد سهام هم اكنون 16000 ميليارد تومان ارزش گذاري شده
  براي 13-7-98 ميشود 000 824 ميليارد تومان در حالي اگر آن موقع كاملا پروژه تمام شده باشد كل زير بنا پروژه 000 100 1 متر مربع است و تقسيم آن يعني هر متر مربع 749 ميليون تومان فرض كنيم 5 سال آينده 25% تورم داشته باشيم
  با برگشت 5 ساله يعني قيمت هر متر زير بناي ميشود
  749تقسيم بر 1.25^5=749/3.05=245 ميليون تومان
  مطمئنا خيلي زودتر حباب پديده ميتركد
  اما اين محاسبات نشان ميدهد اين نرخ رشد به قيمت امروز بايد هر متر مربع زير بناي پديده بايد 245 ميليون تومان بيارزد در حالي كه ساختمانهاي مشهد نمونه هاي گران مثل باران و اليزه مينياتور حدود 10 تا 15 ميليون تومان قيمت ميخورد
  اگر بناي پديده (تمام شده به بهره برداري رسيده ) به طور متوسط به قيمت امروز حدود 5 ميليون تومان در نظر بگيريم
  اگر 5 سال ادامه داشته باشد و تمام هم بشود آنگاه 245/5= 49
  يعني 49 برابر قيمت واقعي ارزش گذاري خواهد شد
  مسير پديده يك مسير يك طرفه بدون برگشت است .
  تركيدن پديده (سقوط آزاد سهام پديده ) قطعي است .
  و متاسفانه هرچقدر ديرتر اين اتفاق بيافتد تعداد بيشتري سهام دار با مبالغ بيشتري متضرر ميشوند .
  سخن آخر حباب پديده يك فرآيند طبيعي است همانند اتفاقي كه براي صندوق هاي قرض الحسنه در مشهد حدود 13 سال پيش اتفاق افتاد و با سقوط آزاد از حدود 70 صندوق فقط 4 تا پابرجا ماندند
  فقط تقصير را به گردن ديگران الخصوص مسئولان نياندازيم
  در مكانيزم شكل گيري افزايش قيمت حبابي شدن و تركيدن قيمت سهام پديده هيچ مقصر اصلي وجود ندارد
  الا
  طمع آدميزاد براي تحصيل سودهاي بادآورده غير واقعي

 34. سهام پدیده شاندیز، یکی از بهترین سرمایه گذاری هاست. آنهایی که سرمایه گذاری کرده اند، سودش را حسابی به چشم دیده اند و همچنان هم به دنبال سود بیشتر هستند. پروژه پدیده شاندیز، همچون مدل پروژه هایی است که شهر دبی در امارات متحده عربی را از بیابان خشک به شهری مدرن تبدیل نمود. البته نمی گویم پدیده شاندیز لزوما چنین معجزه ای خواهد داشت، اما مطمئن باشید با تکمیل و ساخت کامل این پروژه، شهر مشهد تکان اساسی خواهد خورد و به قطب شماره یک گردشگری ایران تبدیل خواهدشد.

 35. من 3750 سهم دارم و 500 هزار تومن زیر فی روز پدیده میفروشم اگر کسی خریدار بود تماس بگیره ممنون 09372044129

 36. به نظر من خریدن این سهام شبیه قماره من که 20روزه خریدم با احتساب افزایش غیر رسمی 6تومانی که خود شرکت میده وبا افزایشی که داشته تا حالا سود سالیانه ای معادل 32%داشته .
  شرکت اطلاعات کاملی در اختیار سهامدارا قرار نمیده ولی با توجه به روندی که این شرکت از ابتدا داشته من خوشبینم .
  ممنون از سایت خوبتون

 37. سلام. من امروز سهامم رو فروختم ۳۰۰۰ سهم ۴۵۰۰ سود کردم ولی نه چک داده نه فیش قرار یک ماه یعد برم چک روز بهم بده نقد کنم . تحلیل زیادی از پدیده تو وب هست وقتی همه چی رو کنار هم بزاری میبینی پایه کار مشکل داره ارزش سهم فقط بالا میره عجیبه فردا بگن سهم ۱۰۰۰ تومن کی چی میگه دستت به هیچ جا بند نیست . یه کاغذ سهام که نوشته ۳۰۰۰ سهم ۱۰۰۰ ریالی یعنی …..
  من فروختم بازم خیالم راحت . موفق باشید

 38. سلام. به نظر من هیچ چیز به طور قطع مشخص نیست ولی اگر کسی بخواد بیزینس کنه باید صابون ضرر و زیان رو هم به تن بماله

 39. پدیده درکیش پروژه بزرگی را دست به کار هست که نشون میده حداقل تا اتمام کارش سهامش هم پیشرفت داره

 40. به نظر من با پیشرفت
  پروژه ها قیمت سهام بالاتر مبره . شرکت تازه کارشو شروع کرده و برای اتمام پروژهها مجبور به ادامه روند است . این شانس ها کم
  پیش میاد

  1. آره دوستان ایشون راست میگن شرکت تازه5 ساله کارشو شروع کرده هنوز 20 درصد اولین پروژه که تو مشهده کامل نشده قیمت سهام 100 برابر شده!!!!!احتمالا تا موقع کامل کردن این پروژه هر سهمی میشه 1000 برابر!!!!!!
   آخه مردم عزیز شما نیم ساعت بشینید فک کنید که این شرکت ساخت و ساز تا الان چی کار کرده که 100 برابر سود کرده هنوز که هیچ پروژهای رو تحویل نداده تا معلوم بشه پروژه ها سودآورن یا نه تو این وضعیت که بسیاری از بساز بفروشا دارن زیان میدن.این افزایش قیمت سهام هیچ مبنای منطقی نداره و حبابی بیش نیست.
   فقط سیاست اینا از افزایش قیمت روز در میون و این جهش های الکی که میگن بر اساس پیشرفت پروژس اینه که پول از مردم جمع کنند وسهام بفروشند بعدم تا طرف میاد پول سهامشو بگیره 30 روز طول میکشه تو این مدتم قیمت هر سهم حداقل هزار تومن میبرن بالا تا طرف فک کنه بهترین جا برای سرمایه گذاری تو دنیا همین جاست و نه تنها از فروش سهام انصراف میده بلکه شاید افزایش سرمایه هم بده سهامی که معلوم نیست چند تا است و تا الان چقد فروش رفته فقط یه آمار الکی میدن به مشتری که 80 درصد سهام مال خود شرکته.
   راستی به خاطر حقیقتی که در مورد پدیده تو روزنامه فاش شد تمامی سهامداران با وجود اینکه اسمی از پدیده برده نشده بود متوجه این شرکت شدند و برخی که باهوش تر بودندسهامشون رو فروختند و الان پدیده در پرداخت پول سهامداران دچار مشکل شده و پرداخت وجه رو 40 روزه کرده.اونایی که به پولشون برسن برن خدا رو شکر کنند و دعا کنند که همه سهامداران سهامشون رو نفروشند که اگه اینطوری باشه سهام بسیاری از سهامداران رو بازخرید نمیکنه چون طبق قرارداد تعهدی نداره در قبال سهامداران برای بازخرید چون به هیچ وجه پدیده توان پرداخت این همه پولی که از مردم رو بالا کشیده نداره واگه خدایی نکرده ورشکست بشه به سهامداران ارزش اسمیه هر سهم یعنی برای هر سهم صد تومن پرداخت خواهد شد.
   ببینید مردم عزیز هیچکس با آباد شدن کشور عزیز ایران مخالف نیست بحث من سر اینه که تا کی میخواید خودتونو با تبلیغات زیاد پدیده از طریق روز نامه و تلویزیون گول بزنید مثال واضحش کارخونه کرم حلزون که دروغی بیش نبود و در این شرکت که جز زیان در آینده جز زیان چیزی برای سهامدارا نداره به خاطر قیمت غیر واقعی سهام اون سرمایه گذاری کنید حتما باید سر آدم به سنگ بخوره که بعد پشیمون بشه قوه قضاییه و بورس نمیتونه هر روز اگهی بزنه تو روزنامه که ملت بخونن مثل تبلیغات پدیده به شما مردم عزیز اطلاع رسانی شده دیگه انتخاب با خودتونه دولت که نمیتونه مردم رو با طناب ببنده که تو این شرکت سرمایه گذاری نکنن .
   ولی اگه یه روز پدیده بگه سهامشو نمیخره هیچ کس حاضر نیست اینقدر پولی که شما واسه سهامش دادید بده چون پشتوانه اصلی سهام خودشه و دلالانی که از افراد خود پدیده هستند که به دروغ تو روزنامه اگهی میزنند و ادعا میکنند که با پدیده در ارتباط نیستند و سهام ملتو نقدی میخرند.در ضمن ملت الکی دلشونو خوش نکنند که پدیده بره بورس چون این کاسبی که راه انداخته براش خیلی به صرفه تر از بورسه.

   1. از جملات بسيار زيبا و احساسي استفاده كرده بوديد. مقايسه صابون حلزون و پديده هم اوج هنر نمايي بود. بسيار زيبا و ظريف براي پديده تبليغ نموديد و هر كسي با خواندن؛ قطعا به فكر خريد ميافتد.خدا قوت.

 41. سلام – در مورد صورتهای مالی من بگم که صورت های مالی سال 92 در سایت شرکت پدیده وجود داره و میتونید دانلود کنید من دیدم هستش . 1393/05/26
  در ضمن من پیشنهاد میکنم که هر کی میتونه سهام پدیده رو بخره خوبه

 42. سلام براساس قانون تجارت به لحاظ جلو گیری از التهاب بازار خرید سهام هر شرکت توسط همان شرکت ممنوع است ولی در پدیده این اتفاق می افتد مدیران پدیده برای جلوگیری از افت قیمت سهام خودشان را می خرند پس از گذشت 5سال از فعالیت شرکت تاکنون صورتهای مالی شرکت منتشر نشده است تاکنون سود سهام نقدی پرداخت نشده است تاکنون میزان سهام فروخته شده و میزان دارائیهای شرکت منتشر نشده است به احتمال قوی از ترفند دادن سهام به جای پرداخت سود نقدی استفاده خواهد کرد سرمایه و دارائیهای شرکت اعلام نشده عاقبت کار مبهم است با هیچکدام از اصول سرمایه گذاری همخوانی ندارد

 43. سلام بورسینس عزیز،در مورد پدیده شاندیز ،من شنیدم که زمینهایی که برای ساخت این پروژه در تملک پدیده بود ،شرکت عز حدش فراتر رفته وزمینهای بیشتری رو به ساخت اختصاص داده واز این نظر مشکلوقانونی داره.

  1. سلام. ممنون از نظر شما
   چنین مطلبی رو در یکی از سایت‌ها دیدم، ظاهرا مشکلی براشون پیش نیومده…
   متن زیر بخشی از خبری هست که در 20 فروردین ماه منتشر شده:
   رجب زاده شهردار شهر شاندیز را جویا شدیم که وی اعلام کرد، پروژه پدیده شاندیز نه تنها متوقف نشده بلکه به شدت در حال کار است. وی بیان داشت: بحث پروژه پدیده شاندیز در رابطه با ساخت و ساز یک موضوع داخل استانی است و مدیران استان خراسان رضوی باید اعلام موضع کنند نه جهاد کشاورزی.

   شهردار شاندیز اضافه کرد: موضوع پدیده شاندیز به استانداری خراسان رضوی، سازمان مسکن و شهرسازی این استان و شهرداری شاندیز مربوط می شود. وی از این که به قول او هر از چند گاه برخی ها در صدد ایجاد جو روانی برای این پروژه هستند به شدت انتقاد کرد و گفت: وزارت جهاد کشاورزی و سازمان اراضی اصلاً جایگاه قانونی برای اظهارنظر در مورد پدیده شاندیز ندارد. وی تأکید کرد: پروژه هم اکنون جریان دارد و در حال اجرا است.

   http://namehnews.ir/News/Item/124578/33/%D9%88%D8%A7%DA%A9%D9%86%D8%B4-%D9%BE%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D9%87-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%B2-%D8%A8%D9%87-%DB%8C%DA%A9-%D8%AE%D8%A8%D8%B1.html

  2. باسلام
   مواظب باشید در پروژه های بسیار بزرگ مثل پدیده احتمال اختلاس های بزرگ نیز وجود دارد. اگر پدیده وارد بورس شود شاید از اختلاس احتمالی جلوگیری شود.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

 • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
 • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
 • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
 • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.