گزارش سه ماهه بکام + دلیل افزایش هزینه‌ها و کاهش حاشیه سود

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
گزارشات کدال

گزارش سه ماهه بکام

شرکت کابل های مخابراتی شهید قندی سود هر سهم خود را برای سال مالی 93 به مبلغ 92 ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی بدون تغییر اعلام کرده است . این شرکت در 3 ماه نخست سال جاری مبلغ 116 ریال زیان به ازای هر سهم شناسایی نموده است .

شرکت توضیحاتی را به شرح ذیل ارائه نموده است :

1 – پوشش 29درصدي هزينه هاي عمومي, اداري و تشکيلاتي عمدتا”مربوط به هزينه هاي حضور در نمايشگاه و هزينه هاي بازاريابي درابتداي سال  1393 مي باشد که لزوما” اين افزايش در دوره هاي آتي صورت نمي پذيرد .

2 – از آنجائيکه فيبر مصرفي درکابل نوري توليد شده در دو مدل مختلف و با قيمتهاي متفاوت (NZ و SM) خريداري مي گردد و در بودجه پيش بيني شده ميانگين نرخ خريد محاسبه و ارائه گرديده است. لذا در سه ماهه اول بنابر نياز و سفارش مشتري بيشتر فيبرNZ خريداري گرديده که ميانگين نرخ خريد را افزايش داده, لذا در دوره هاي آتي ميانگين نرخ خريد فيبر کاهش مي يابد .

3 –  افزايش 49% هزينه هاي عمومي، اداري و تشکيلاتي نسبت به دوره مشابه سال مالي قبل عمدتا”بابت هزينه هاي حضور در نمايشگاه و هزينه هاي بازاريابي و همچنين افزايش 22درصدي تورم ساليانه بوده است .همچنين افزايش ساير هزينه هاي عملياتي در مقايسه با دوره مشابه سال مالي قبل بابت افزايش هزينه هاي جذب نشده مي باشد. لازم بذکر است با افزايش نسبت توليد و فروش محصولات,هزينه هاي جذب نشده مي تواند کاهش يابد و لذا هزينه هاي محقق شده در دوره 3 ماهه يقينا” به معني روند افزايشي اين هزينه ها در دوره هاي آتي نخواهد بود .

 4 – کاهش حاشيه سود در دوره مورد گزارش عمدتا”به دليل ترکيب نرخ محصولات فروش رفته و مواد اوليه مصرفي (به شرح بند 2) در قيمت تمام شده مي باشد و لزوما”به معني روند کاهشي سود در دوره هاي آتي نخواهدبود .

 5 – با توجه به عدم پرداخت اقساط مربوط به تسهيلات دريافتي در سررسيد مقرر که به دليل مشکلات نقدينگي شرکت. بخشي از هزينه هاي مالي با افزايش مواجه شده و از طرفي با توجه به مشکلات فوق درصورت دريافت تسهيلات جديد، در پايان دوره شش ماهه نسبت به نعديل مورد نياز پيش بيني سال 1393 اقدام مي گردد.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: بکام

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب