رونق بورس با بهبود فضای سیاسی و افزایش امید

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

یک کارگزار بورس تهران بهبود فضای سیاسی و رکود بازارهای موازی را از عوامل رونق بورس در روزهای اخیر دانست و پیش‌بینی کرد که شاخص بورس تهران به زودی از کانال‌های ۶۵ و ۷۰ هزار واحد عبور می‌کند.

فردین آقا بزرگی – کارگزار بورس اوراق بهادار تهران – در گفت‌وگو با ایسنا، عوامل رشد بورس را مورد توجه قرار داد و گفت: اوضاع و احوال سیاسی و بهبود فضای بین‌المللی در کنار خوش بینی‌ها نسبت به آینده موجب رونق بورس در روزهای اخیر شده است.

وی ادامه داد: علاوه بر فضای مثبت سیاسی، رکود بازارهای موازی همچون دلار و بازار پول نیز از رقبای بازار سرمایه هستند، موجب رشد بورس در روزها و ماه‌های اخیر شده است.

او به لزوم تجزیه و تحلیل شرکتها اشاره کرد و با بیان اینکه بسیاری از شرکتهای بورسی به فروش صادراتی وابسته هستند، افزود: در فضای فعلی جای تجزیه و تحلیل فاندامنتال بسیار با اهمیت است زیرا در صنعت پتروشیمی و پالایشگاهی شرکتهایی وجود دارند که به واسطه کاهش قیمت دلار، درآمد حاصل از فروش آنها کاهش می یابد لذا باید تک تک صنایع مورد تجزیه و تحلیل قرار بگیرند.

وی تاکید کرد: دولت باید در شرایط فعلی با نهایت جدیت وارد شده و از بورس حمایت کند تا مردم در فضای تلاطم سرخورده نشوند.

آقا بزرگی روند بورس را متناسب و طبیعی دانست و تصریح کرد: در حال حاضر روند مطلوبی در بورس تهران حاکم است که امیدواریم این روند ادامه پیدا کند.

این کارگزار بورس اظهار کرد: در حال حاضر حجم بازار گسترده شده و بازار سرمایه عمق پیدا کرده است به طوری که خرید و فروش در این بازار بر خلاف گذشته به سرعت انجام می شود.

وی به وضعیت بورس تهران در نیمه دوم سال اشاره کرد و گفت: با عبور شاخص از کانال ۶۰ هزار واحد، پیش بینی می شود که شاخص بورس تهران به زودی از کانال‌های ۶۵ و ۷۰ هزار واحد نیز عبور کند ولی تداوم رشد شاخص در شش ماهه دوم سال به عوامل سیاسی و بین المللی بستگی دارد.

وی خاطرنشان کرد: آنچه که به وضوح دیده می‌شود این است که روند صعودی سود شرکتها در شش ماهه دوم سال به اندازه شش ماهه اول نخواهد بود زیرا اگر جلوی افزایش نرخ‌ها گرفته شود، افزایش سود شرکتها نیز تحت تاثیر قرار می گیرد.

آقابزرگی به انتشار گزارش شش ماهه شرکتها اشاره کرد و گفت: تجزیه و تحلیل‌ها نشان می دهد که در گزارش شش ماهه شرکت‌ها که به زودی منتشر می شود، با افزایش سود قابل توجهی مواجه خواهیم بود.

وی ادامه داد: همچنین در حال حاضر متوسط P/E‌ بورس کمتر از هفت مرتبه بوده و ریسکی در بورس وجود ندارد این در حالی است که متوسط P/E بورس به مسائل سیاسی وابسته است.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: دلایل رونق بازار بورس تهران

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب