آینده بورس چه خواهد شد؟

شیرازی
شیرازی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter

بورس در حالی آخرین روز کاری خود در هفته جاری را با افت شاخص به پایان رساند که در چنین روزی ۳۵۵ ميليون سهم به ارزش ۹۳۱ ميليارد ریال مورد معامله قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین روند نزولی شاخص بازار سرمایه در شرایطی به ثبت رسید که بسیاری از تحلیل گران بازار آینده ای روشن برای بازار سرمایه پیش بینی می کنند. آنان مقایسه بازار سرمایه با بازارهای موازی دیگر نظیر بازار سکه و ارز را برای این استدلال خود را عنوان می کنند چرا که بر خلاف افت قیمت‌ها چنین بازارهایی سبب شده تا شرایط بورس نسبت بهتر باشد.

از سوی دیگر عملکرد بازار سرمایه در روزهایی ابتدایی مرداد به تحلیل گران این قدرت را داده که روزهای پر امیدی برای بازار سرمایه پیش بینی کنند. روزهایی که شاخص بورس توانست از عدد ۷۰,۳۴۱ واحد در نهمین روز تیر به ۷۴,۹۹۷ واحد در روزهای نخست مرداد برسد و رشدی معادل ۶.۶ درصد را به ثبت برساند.

البته امیدواری به پایان خوش مذاکرات ایران با کشورهای ۱+۵ نقش بسزایی در روند صعودی شاخص داشت ؛ اتفاقی که بار دیگر به نظر می رسد با شروع مذاکرات بار دیگر اتفاق بیفتد و تاثیر برجسته ای بر بازار سرمایه داشته باشد. بی تردید پایان خوش مذاکرات می تواند نقش تعیین کننده ای در روزهای خوب بازار سرمایه داشته باشد چه آنکه پتانسیل های بورس به دنبال محرکی برای رشد می گردد.

از سوی دیگر بسته پیشنهادی دولت مبنی بر خروج از رکود حاکم بر اقتصاد کشور می‌تواند کمک بسزایی به بازار سرمایه کند چرا که با ایجاد رونق در بنگاه‌ها آنها را از شرایط رکود خارج می کند و نتایج مثبت این برون رفت را می توان در بازار سرمایه مشاهده کرد. موضوعی که در حال حاضر بسیاری از فعالان بازار به آن امیدوار هستند تا با اجرای بسته سیاستی دولت بتواند اتفاق بیفتد و به دنبال آن روزهای پر رونقی در انتظار واحد های تولیدی باشد.

دسته بندی : تحلیل ها

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب