موج کسالت بار

شیرازی
شیرازی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter

عدم وجود محرکی جدی حداقل برای کوتاه‌مدت چشم‌‌انداز مناسبی را پیش روی این بازار قرار نمی‌دهد و روند کم تحرک بازار به نظر ادامه دار خواهد بود. علاوه بر این‌ در حال حاضر بازار از فضای مذاکرات هسته‌ای فاصله گرفته، فصل مجامع پشت سرگذاشته شده، برنامه‌های حمایتی مقطعی دولت از برخی از صنایع بزرگ بورسی به مرحله اجرا درآمده و گزارشات عملکرد سه ماهه بسیاری از شرکت‌ها نیز به بازار گسیل شده اما جهت گیری بازار نسبت به تمام این تحولات چندان قابل ملاحظه نبوده است.

به گزارش نما بورس، اعلام وعده‌های حمایتی همچون اجرای سیاست‌های خروج از رکود تورمی و همچنین انتشار سند راهبردی بازار سرمایه، انگیزه مناسبی را برای سرمایه‌گذاران برای بازگشت به بازار یا افزایش سطح فعالیت در بازار ایجاد نمی‌کند زیرا تمام این اقدامات در صورت اجرایی شدن آن هم به صورت صحیح در کوتاه‌مدت تاثیری بر متغیرهای واقعی اقتصاد کشور نخواهند داشت.

در سویی دیگر، بنا به این دلایل فاصله گرفتن از فضای مبهم کنونی برای بازار در هفته‌های پیش رو چندان قابل تصور نیست هرچند به صورت مقطعی شاید بتوان شاهد عملکرد نسبتا رو به رشد بازار در برخی از جلسات معاملاتی باشیم. افزون بر این، معاملات گروه بانکی در هفته جاری به سوی تعادل حرکت خواهد کرد و بخش سرمایه‌گذاری نیز در اوایل این هفته می‌تواند معاملات نسبتا پر‌رونقی را تجربه کند. همچنین‌ در بخش خودرویی انتظاری برای بازگشت نمادها به مدار صعود وجود ندارد و فضای رو به افول این گروه می‌تواند ادامه پیدا کند.

در سویی دیگر، بخش پتروشیمی در تعدادی از جلسات معاملاتی سیری صعودی را در پیش خواهد گرفت و گروه معدنی نیز ثبات نسبی را تجربه خواهد کرد. علاوه بر این، با بازگشت نمادهای پالایشی باز هم باید شاهد فضای نسبتا مبهم در این گروه باشیم. بخش فلزات اساسی پتانسیل رشد محسوسی را برای این هفته در اختیار ندارد. بر اساس این گزارش، روند رو به رشد گروه بیمه نیز بیش از چند جلسه معاملاتی دوام نخواهد آورد. همچنین انتظار رسیدن به تعادل نسبی در معاملات گروه مخابرات دور از ذهن نیست.

دسته بندی : تحلیل ها

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب