شروطی برای رونق بورس در نیمه دوم سال

شیرازی
شیرازی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter

بازار سرمایه به دلیل عدم حمایت مسئولین و در نتیجه نا اطمینانی سهامداران، مدتی است با خروج نقدینگی مواجه شده، بطوریکه سرمایه گذار ترجیح می دهد که با توجه به نرخ سود سپرده های بانکی و عدم پذیرش ریسک جهت سرمایه گذاری در بازار پولی، نقدینگی خود را در بازار رقیب بورس یعنی بانک سرمایه گذاری کند. حال آنکه چنانچه تدبیری در خصوص کاهش نرخ سود سپرده های بانکی اندیشیده شود این قضیه منجر می گردد که نقدینگی مجدد وارد بازار سرمایه شده و در نتیجه باعث افزایش و رونق تولید شرکت های بورسی گردد.

در همین راستا، یک کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: سرمایه گذاران باید نوع دیدگاه خود را نسبت به بازار سرمایه تغییر دهند بطوریکه انتظار جهش بالای قیمت سهام را نباید متصور شد. بنابراین توصیه می گردد تمرکز بر روی سهام بنیادی با دیدگاه بلندمدت صورت گیرد.

وی عنوان کرد: بطور کلی می توان اظهار کرد که رابطه مستقیمی بین دلار و قیمت سهام در بازار سرمایه وجود دارد. بطوریکه با افزایش نرخ دلار، قیمت سهام در بورس نیز افزایش می یابد. در نتیجه در شرایط کنونی به دلیل تثبیت نرخ دلار و کاهش آن، شرایط بازار تغییر کرده بنابراین نیاز است که سرمایه گذار دیدگاه تحلیلی جهت سرمایه گذاری داشته باشد.

این کارشناس بازار سرمایه عنوان کرد: چنانچه نرخ سودهای بانکی کاهش یابد تولید شروع به حرکت می کند اما تا هنگامی که نرخ سود سپرده ها تغییر نکند، وضعیت رکود در اقتصاد حاکم خواهد بود. همچنین حصول نتیجه مثبت در مذاکرات تأثیر مثبتی بر روند بازار سرمایه خواهد گذاشت اگرچه دستیابی به توافقات هسته ای در بلندمدت بر بورس تأثیرگذار خواهد بود.

وی بیان کرد: به اعتقاد بنده سهام هم اکنون در کف قیمتی خود می باشد همچنین با نگاه به روند معاملات می توان اظهار کرد که در شرایط فعلی، به دلیل عدم توجیه برای فروش، تعداد فروشندگان در این قیمت ها کاهش یافته است اگرچه تعداد خریدار، حجم معاملات و حجم نقدینگی در بازار به شدت با کاهش مواجه شده است. توصیه بنده به سهامداران این است که با توجه به جذابیت قیمت ها، در شرایط کنونی اقدام به خریداری سهام کنند چراکه در نیمه دوم سال جاری سهام در قیمت های کنونی قابل دسترس نخواهد بود.

این کارشناس در خاتمه افزود: پیش بینی می گردد در نیمه دوم سال جاری شاهد رشد قیمت سهام با سرعت بیشتری باشیم. همچنین احتمال می رود دولت اقدام به کاهش نرخ سود سپرده های بانکی نماید علاوه بر آن، به نظر می رسد دولت با ارایه مجوز افزایش نرخ به محصولات شرکت ها نیز موافقت نماید در نتیجه بر مبنای تحقق این شروط، بطور کلی می توان انتظار رونق را در بازار سرمایه طی نیمه دوم سال جاری داشت.

دسته بندی : تحلیل ها

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب