افزایش 50 درصدی قیمت ها در "غاذر"

ناصر حقی سیف الدین ، مدیر مالی شرکت کشت و صنعت پیاذر در گفتگو با خبرنگار اکوبورس، از احتمال افزایش نرخ مواد غذایی تا پایان شهریور ماه امسال خبر داد.

وی با اشاره به افزایش بهای تمام شده محصولات شرکت های غذایی در سال جاری عنوان کرد: امسال به طور میانگین بهای تمام شده محصولات در حدود 25 درصد افزایش یافته است. به منظور پوشش هزینه ها قرار است جلساتی با شورای قیمت گذاری برگزار و مجوز افزایش نرخ ها تصویب شود.

سیف الدین افزود: میزان افزایش نرخ ها با توجه به شرکت های مختلف متفاوت خواهد بود. اما با قطعیت می توان گفت که افزایش نرخ ها تا پایان شهریور ماه اتفاق خواهد افتاد. چرا که تاکنون نیز به دلیل ماه مبارک رمضان از افزایش نرخ ها جلوگیری شده است.

توجه: سرمایه‌گذاری در بورس نیازمند آموزش است. قوانین و مفاهیم مهم و نکات بسیار زیادی در بورس وجود دارد.

اگر بدون آموزش دیدن، در بورس سرمایه‌گذاری کنید سرمایه‌تان را به خطر انداخته‌اید.

با توجه به شرایط فعلی، ما دوره‌ی آنلاین ویژه ورود به بورس را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

جزییات بیشتر این دوره را اینجا ببینید (با امکان سفارش و دانلود فوری پس از خرید)

مدیر مالی شرکت کشت و صنعت پیاذر در رابطه با “غاذر” نیز عنوان کرد: شرکت افزایش هزینه های خود را در سال جاری هم از طریق افزایش نرخ ها و هم افزایش مقدار فروش پوشش داده است. بنابراین چنانچه از این پس نیز افزایش نرخی تصویب شود به سودآوری “غاذر” خواهد افزود.

وی افزود: وضعیت شرکت هم از لحاظ تولید و هم فروش در مقایسه با سال گذشته بهترشده است. به محض تصویب قیمت ها از سوی شورای قیمت گذاری نیز مراتب از طریق سامانه کدال به اطلاع سهامداران خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار اکوبورس، شرکت کشت و صنعت پیاذر در سال جاری نسبت به سال گذشته به طور میانگین بیش از 50 درصد افزایش نرخ در محصولات خود داشته است.

میزان افزایش نرخ و عملکرد شرکت طی سال گذشته و سه ماهه اول امسال در جدول زیر آمده است. با مشاهده این جدول می توان دید که شرکت در برخی از مصولات همچون آرد سوخاری 150 گرمی و جو پوست کنده، افزایش قیمتی بیش از 100 درصد داشته است.

 http://dl.bourseiness.com//2014/08/IMG11343700.jpg

دسته بندی : تحلیل ها

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس