زمان بازگشایی نماد پالایشی ها/ رأساً از حساب بانکی شرکتهاسود سهام را برداشت می کنیم

شیرازی
شیرازی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter

مدیر نظارت بر ناشران شرکت بورس پیرامون زمان بازگشایی نماد پالایشی ها اظهارنظر کرد.

امیرحمزه مالمیر در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: با توجه به برگزاری مجامع عادی سالیانه سال 92 شرکت های پالایشگاهی طی روزهای اخیر، بازگشایی نماد معاملاتی سهام آنها منوط به ارایه پیش بینی سال 93 این شرکت ها است.

وی افزود: برخی شرکت های این گروه پیش بینی 93 خود را اعلام نکرده بودند و بازگشایی نماد آنها به شرط ارایه بودجه های برآوردی آنها است. سایر شرکت ها نیز که پیش از این اولین بودجه خود را در سایت کدال منتشر کرده اند، بایستی این پیش بینی را بر مبنای عملکرد سه ماهه خود اعلام کنند.

این مقام مسئول تأکید کرد: لزوم ارایه پیش بینی شرکت ها برای بودجه سال 93 جهت بازگشایی نماد معاملاتی آنها به این دلیل است که مقرر بود موضوع کیفی سازی محصولات آنها از سال 92 در بودجه این گروه لحاظ شود. اما پس از جلسات متعددی که برگزار گردید، تصمیم بر این امر گرفته شد تا آثار مربوط به کیفی سازی فرآورده ها از سال مالی جاری لحاظ گردد. از این رو پالایشی ها بایستی این موضوع را در ارایه پیش بینی سال 93 خود لحاظ کنند.

مالمیر بحث کیفی سازی محصولات پالایشی ها و اعلام پیش بینی بودجه سال 93 بر مبنای این شاخص را یکی از اصلی ترین دلایل ادامه توقف نماد پالایشی ها عنوان کرد.

اداره تخلفات، پیگیر سود پرداخت نشده سهامداران است

وی همچنین در خصوص سود پرداخت نشده سنوات گذشته سهامداران توسط برخی شرکت ها در مهلت قانونی اعلام شده توسط آنها اظهار داشت: موضوع عدم پرداخت سود سنوات گذشته به سهامداران توسط برخی شرکت های بورسی طی زمانبندی اعلام شده، از سوی اداره پیگیری تخلفات سازمان بورس در حال پیگیری می باشد.

مالمیر افزود: در این رابطه برخی شرکت ها در حال پرداخت مبالغ ناشی از سود تقسیمی به سهامداران خود می باشند و برخی نیز تاکنون این مبالغ را پرداخت کرده اند. اما در خصوص مابقی موارد بایستی منتظر صدور رأی کمیته انضباطی اداره تخلفات سازمان بورس بود.

این مقام مسئول تأکید کرد: چنانچه شرکت ها بر مبنای رأی صادره از سوی کمیته انضباطی عمل نکنند، در صورت وصول شکایت سهامداران به هیأت داوری سازمان بورس، موارد به صورت قانونی پیگیری می شود. چنانچه طبق بررسی های به عمل آمده، هیأت داوری به این نتیجه برسد که شرکتی موارد قانونی لازم را در خصوص پرداخت سود سهام خود به سهامداران رعایت نکرده، هیأت مذکور براساس قانون این اختیار را دارد که رأساً از حساب بانکی شرکت ها مبالغ لازم جهت پرداخت سود سهام را برداشت نماید.

مدیر نظارت بر ناشران شرکت بورس در خاتمه سخنان خود اظهار کرد: هم اکنون شرکت های اعلام شده توسط سهامداران که سود سهام سنوات گذشته خود را پرداخت نکرده اند، به مرور در حال بررسی می باشد که تاکنون مواردی در امور رسیدگی به تخلفات بورسی به نتیجه رسیده و برخی نیز بایستی در هیأت داوری مورد بررسی قرار گیرد تا رأی لازم برای آن صادر شود.

دسته بندی : تحلیل ها

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب