صدور مجوز افزایش سرمایه 19 شرکت بورسی در مهرماه 92

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

ادارۀ نظارت بر انتشار و ثبت اوراق بهادار سرمایه­ ای در راستای اجرای مفاد قانون بازار اوراق بهادار و مقررات مربوطه در حوزه بازار اولیه و عرضه اوراق بهادار، در مهر ماه سال 92 اقدام به بررسی درخواست افزایش سرمایه شرکت­ های سهامی عام، شامل شرکت­­ های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران و شرکت­ های فرابورسی و ثبت شده نزد سازمان کرده است.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، غلامرضا ابوترابی، رئیس ادارۀ نظارت بر انتشار و ثبت اوراق بهادار سرمایه ­ای سازمان بورس و اوراق بهادار، در خصوص مجوزهای افزایش سرمایۀ صادر شده در مهرماه 92 اظهار داشت: ادارۀ نظارت بر انتشار و ثبت اوراق بهادار سرمایه ­ای در راستای اجرای مفاد قانون بازار اوراق بهادار و مقررات مربوطه در حوزه بازار اولیه و عرضه اوراق بهادار، در مهر ماه سال 92 اقدام به بررسی درخواست افزایش سرمایه شرکت­ های سهامی عام، شامل شرکت­­ های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران و شرکت­ های فرابورسی و ثبت شده نزد سازمان کرده است و بر این اساس، مجوز افزایش سرمایة 19 شرکت صادر شد که سایر درخواست ها نیز در حال رسیدگی است که پس از بررسی­ نهایی، در صورت موافقت مجوزهای آنها نیز صادر خواهد شد.

وی با بیان اینکه مبلغ کل مجوزهای افزایش سرمایه شرکت­ های سهامی عام در مهر ماه سال 92 معادل 888ر591ر52 میلیون ریال بود، بیان کرد: از این مبلغ، سهم شرکت های پذیرفته شده در بورس، 387ر376ر49 میلیون ریال (معادل 94 درصد) و سهم شرکت­ های فرابورسی و ثبت شده نزد سازمان 501ر215ر3 میلیون ریال (معادل 6 درصد) بوده است.

 ابوترابی خاطر نشان کرد: در این میان بیشترین مبلغ مجوزهای افزایش سرمایه مربوط به بانک صادرات ایران به میزان 858ر893ر34 میلیون ریال از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی­ ها و سود انباشته، گروه مدیریت سرمایه­ گذاری امید به مبلغ 10 میلیون ریال از محل مطالبات حاصل شدۀ سهامداران و آوردۀ نقدی، بانک اقتصاد نوین به مبلغ  000ر312ر3 میلیون ریال از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی­ ها، مؤسسۀ مالی و اعتباری عسکریه به مبلغ 1.500 میلیون ریال از محل مطالبات حاصل شدۀ سهامداران و آوردۀ نقدی و گروه سرمایه­ گذاری مسکن به مبلغ 1 میلیون ریال از محل مطالبات حاصل شدۀ سهامداران و آوردۀ نقدی و سود انباشته بوده است.

ابوترابی در خصوص این افزایش سرمایه ها گفت: 24 درصد از مجوزهای افزایش سرمایه از محل مطالبات حاصل شده سهامداران و آورده نقدی، 75 درصد از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی­ ها و  یک درصد از محل سود انباشته و اندوخته­ ها صادر شده است.

به گفتۀ وی، در مهر ماه سال جاری 4 شرکت سهامی­ عام و 3 صندوق سرمایه­گذاری (به عنوان نهادهای مالی) نزد سازمان به ثبت رسیده­ اند. همچنین طی ماه اخیر سازمان بورس و اوراق بهادار با تبدیل شخصیت 4 شرکت شامل 3 شرکت سرمایه ­گذاری سهام عدالت استانی به شرکت سهامی­ عام موافقت کرده است.

ابوترابی در پایان اضافه  کرد: مجوز افزایش سرمایه شرکت­های مدیریت پروژ­های نیروگاهی ایران (مپنا)، صنعتی بهشهر و کاشی و سرامیک الوند در روز 5 آبان 92 صادر شده است که اطلاعات مربوط به آنها در سامانه کدال قابل دسترسی است.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: افزایش سرمایه های شرکت ها در مهر ماه

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب