یخ تالار آب نمی‌شود

شیرازی
شیرازی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter

روز گذشته معاملات بورس تهران درحالی دنبال شد که سهامداران همچنان نظاره‌گر رکود شدند و دست از معامله کشیدند‌. به گزارش ایسنا، بورس اوراق بهادار تهران روز گذشته نیز معاملات ضعیفی را از خود به نمایش گذاشت و با رشد تنها 30 واحد در کانال 74 هزار واحد باقی ماند‌.

بر این اساس و درحالی که خبرهای منفی در بازار وجود ندارد، اما بازار سرمایه تحت تاثیر ضعف برخی از نمادهای عمده بازار وضعیت نامناسبی از خود نشان داد و مانع از خریدهای قابل ملاحظه سرمایه‌گذاران شد‌. به این ترتیب در شرایطی که اخبار منفی در بازار وجود ندارد اما به نظر می‌رسد فعالان بازار در انتظار قرار داشته و سهامداران خرید و فروشی انجام نمی‌دهند‌. در بازار کم‌رمق روز گذشته شرکت‌های فولاد مبارکه، غدیر، نفت و گاز پارسیان، امید، پتروشیمی فناوران، تاپیکو، پتروشیمی خارک و نفت بهران بیشترین تاثیر مثبت را در شاخص بورس گذاشتند و بانک پاسارگاد، چادرملو، مپنا، توسعه معادن و فلزات، مخابرات و هلدینگ خلیج فارس مانع از رشد شاخص بورس شدند‌.

همچنین در بازار روز گذشته صنایع محصولات شیمیایی، شرکت‌های چند رشته‌ای صنعتی و فلزات اساسی بیشترین تاثیر را در شاخص بورس گذاشته و بانک‌ها، استخراج کانه‌های فلزی و سیمان و آهک بیشترین تاثیر منفی را ایفا کردند‌. در بازار روز گذشته حقیقی‌ها نسبت به خروج سهام خود اقدام کرده و از صنایعی همچون محصولات شیمیایی، بانک‌ها، فرآورده‌های نفتی، فلزات اساسی و خودرو و محصولات دارویی خارج شدند‌.

به این ترتیب میزان فروش حقیقی‌ها بیشتر از خرید آنها بود به طوری که سرمایه‌گذاران حقیقی در معاملات روز گذشته 438 هزار و 75 میلیون سهم خریداری کرده و در مقابل 491 هزار و 157 میلیون سهم فروختند‌. در مجموع در بازار روز گذشته بیش از 503 میلیون سهم به ارزش 127 هزار میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت و ارزش بازار سرمایه به 339 هزار میلیارد تومان رسید‌.

دسته بندی : تحلیل ها

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب