تشریح آثار مثبت ورود صندوق های سرمایه گذاری به بازار تسهیلات مسکن

شیرازی
شیرازی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، ایوب باقرتبار در خصوص مصوبه جدید سازمان بورس افزود: بنابراین ورود صندوق های سرمایه گذاری به این بازار، یک رویکرد برد – برد برای صندوق ها و نیز متقاضیان استفاده از اوراق تسهیلات مسکن خواهد بود.

وی اظهار داشت: با توجه به این که بیش از 120 صندوق در بازار سرمایه به ارزشی بالغ بر چهار هزار میلیارد تومان وجود دارد و بخش قابل توجهی از ارزش این صندوق ها مخصوص به صندوق های با درآمد ثابت است، ورود صندوق های سرمایه گذاری به اوراق تسهیلات مسکن آزاد شد.

وی ادامه داد: عمده توجه صندوق ها، سرمایه گذاری در اوراق با درآمد ثابت مثل اوراق مشارکت، اوراق صکوک، مرابحه، گواهی سپرده بانکی تخصیص داده شده است که به این ترتیب ریسک پایینی متوجه آنهاست و بازدهی کمی بالاتر از سپرده های بانکی ارائه می دادند.

باقرتبار افزود: با توجه به اینکه سپرده گذاری در بانک مسکن به عنوان یک بانک در اساسنامه و امیدنامه ذکر شده است مشکلی برای ورود این صندوق ها در اوراق تسهیلات مسکن وجود ندارد.

وی ادامه داد: سپرده ای در بانک مسکن می توان افتتاح کرد که بانک بخشی از آن را به صورت سود سالانه و بخش دیگری را به عنوان حق تقدم اوراق تسهیلات مسکن ارائه می کند که به نظر ورود صندوق ها به عنوان یک سپرده در این بخش با مانعی رو به رو نخواهد بود.

** تعادل عرضه و تقاضا و کاهش قیمت اوراق تسهیلات مسکن

باقرتبار ادامه داد: سابق بر این نحوه تعامل و ثبت این اوراق مانع ورود صندوق های سرمایه گذاری به آن بود اما با توجه به افزایش قیمت این اوراق، تصمیم بر آن شد تا صندوق های سرمایه گذاری با ورود به این حوزه، در برقراری تعادل عرضه و تقاضا در بازار تسهیلات مسکن ایفای نقش کنند، ضمن اینکه از مزایای کسب بازدهی در این بازار نیز که ریسک اندکی دارد، برخوردار شوند

وی تأکید کرد: ورود صندوق های سرمایه گذاری به اوراق تسهیلات مسکن مزایای زیادی برای بازار و منابع صندوق ها خواهد داشت به این ترتیب که از یک طرف زمینه تعادل در میزان عرضه و تقاضا برای این اوراق را فراهم خواهد کرد و از طرف دیگر، منابع صندوق به بازدهی مناسبی خواهند رسید، بنابراین ورود صندوق های سرمایه گذاری به این بازار، یک رویکرد برد – برد برای صندوق ها و نیز متقاضیان استفاده از اوراق تسهیلات مسکن خواهد بود.

یادآور می شود: مجوز ورود صندوق های سرمایه گذاری به اوراق تسهیلات مسکن توسط سازمان بورس و اوراق بهادار صادر شد.

دسته بندی : تحلیل ها

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب