گزارش لحظه‌ای بورس – آرشیو دوشنبه 6 آبان

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
بورس تهران

بازار بسته شد. شاخص کل بورس با افزایش 14 واحدی به 72215 واحد رسید. نماد معاملاتی وتجارت با 126 واحد، وبملت با 55 واحد و وپاسار با 34 واحد بیشترین تاثیر مثبت و نماد معاملاتی شبندر با 143 واحد، شپنا با 85 واحد و فارس با 78 واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند. ارزش کل معاملات بورس به 279.4 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات شبندر با 31.8 میلیارد تومان و تاپیکو با 26 میلیارد تومان تعلق داشت. شاخص کل فرابورس هم افت 0.3 واحدی را تجربه کرد و به 795 واحد رسید. ارزش کل معاملات این بازار هم به 57.7 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات شاوان با 12 میلیارد تومان و شتران با 10.1 میلیارد اختصاص داشت.
————– 12:12 ب.ظ
یک کارگزار بورس تهران عوامل افت بورس را تشریح کرد و گفت: مشکل خاصی در بورس وجود نداشته و بورس چند روزی به فاز استراحت رفته است. اسماعیل فرقی، رئیس هیات مدیره کارگزاری بانک دی در گفت و گو با خبرنگار بورس خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)در خصوص عوامل افت بورس در روزهای اخیر گفت: تصویب اخذ مالیات یک درصدی شرکتهای پالایشگاهی و پتروشیمی به دلیل آلایندگی در مجلس از عوامل اصلی افت شرکتهای پالایشگاهی و پتروشیمی در روزهای اخیر است. وی با بیان اینکه مالیات یک درصدی تاثیر چندانی در شرکتهای پالایشگاهی و پتروشیمی ندارد،عنوان کرد: موضوع افزایش نرخ خوراک مهم تر از اخد مالیات یک درصدی است که هنوز نهایی نشده است و سهامداران بر این اساس در خریداری سهام این شرکتها محتاطانه عمل می کنند.
————– 12:06 ب.ظ
در پی کاهش ارزش دلار در بازار تهران صبح امروز بهای سکه و طلا روند نزولی داشت. بدین ترتیب هر قطعه سکه تمام ۹ میلیون و ۶۵۰ هزار ریال همچنین نیم سکه ۴ میلیون و ۹۴۰ هزارریال،ربع سکه۲ میلیون و ۹۴۰ هزار ریال و هر گرم طلای ۱۸عیار۹۸۸هزار ریال فروخته شد.
————– 12:05 ب.ظ
رییس اداره ادارۀ نظارت بر انتشار و ثبت اوراق بهادار سرمایه ای سازمان بورس و اوراق بهادار گفت : مجوز افزایش سرمایه 19 شرکت بورسی در مهرماه امسال صادر شد که سایر درخواست ها در این اداره در حال بررسی است.
————– 12:04 ب.ظ
وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه همایش صندوق توسعه ملی با بیان اینکه بودجه عمومی دولت در سال جاری با ۱۱۰ هزار میلیارد تومان کسری روبرو است، گفت: با وجود اینکه قصد حذف یارانه نقدی کم درآمدها را نداریم اما منابع یارانه نقدی با ۲۸ هزار میلیارد تومان کسری مواجه است.
————– 12:03 ب.ظ
ولساپا ” در دوره 6 ماهه منتهی به 1392/06/31 مبلغ 67 ریال سود محقق کرده است.
————– 12:02 ب.ظ
حفارس” در دوره 6 ماهه به ازای هر سهم مبلغ 4 ریال زیان محقق کرده است
————– 12:01 ب.ظ
شاخص بورس با کمک بانکی ها از منفی به مثبت رسید
————– 11:56 ق.ظ
فشار فروش در پالایشی ها همچنان زیاد است، شتران به صف فروش نزدیک میشود
————– 11:54 ق.ظ
همه نمادهای گروه حمل و نقل منفی هستند. در حفارس ، حپترو و حتوکا صف فروش تشکیل شده
————– 11:53 ق.ظ
شنفت” در دوره 6 ماهه منتهی به 1392/06/31 مبلغ 2532 ریال سود محقق کرده است که نسبت به دوره مشابه در سال قبل افزایش 717 درصدی داشته است.
————– 11:51 ق.ظ
قیمت نفت در ساعات اولیه آغاز به کار بازارهای جهانی پس از سه روز کاهش 11 سنت افزایش یافت و به 107.05 دلار در هر بشکه رسید.
————– 11:50 ق.ظ
گروه فلزات اساسی به جز نمادهای فخاس ، وسدید ، فولادی” href=”https://www.bourseiness.com/groups/NGFO/” target=”_blank”>فنورد ، وتوکا منفی هستند. فولاد در قیمتهای متعادل معامله میشود
————– 11:49 ق.ظ
در رتکو بازهم صف فروش تشکیل شده ، رمپنا در مثبت 3 به بالا معامله میشود. حفاری نیز امروز در قیمت های منفی 2 در حال معامله است
————– 11:48 ق.ظ
دجابر و سفانو پس از بازگشایی رشد قیمت بیش از 4 درصدی داشته اند
————– 11:45 ق.ظ
کخاک” با افزایش قیمت بیش از 15 درصدی بازگشایی شده
————– 11:44 ق.ظ
گزارش‌ها نشان می‌دهد روند افزایشی قیمت‌ها در شهریور ماه همچنان ادامه داشته، هر چند نشانه‌ها از کاهش رشد قیمت‌ها در ماه‌های آتی حکایت دارد. بر اساس آمارهای بانک مرکزی، در شهریور ماه رشد شاخص‌ قیمت مصرف‌کننده و تولیدکننده در سطح زیر 2 درصد متوقف بوده است. همچنین آمارهای جدید بیانگر این است که در سه ماه گذشته، دستمزد کارگران ساختمانی با نرخی بیشتر از تورم در حال افزایش بوده و شکاف بین «افزایش قیمت‌ها» و «افزایش دستمزدها»، در حال کاهش بوده است. گزارش بانک مرکزی همچنین حکایت از این دارد که درصد چک‌های برگشت خورده به کل چک‌های مبادله شده، از رقم 1/11 درصدی در مردادماه به رقم 7/10 درصدی در شهریور ماه کاهش یافته است. ب
————– 11:42 ق.ظ
اداره اطلاعات انرژی آمریکا از ثبات تولید نفت ایران روی رقم ۲.۸ میلیون بشکه در روز در فصل تابستان خبر داد و ایران را سومین تولید کننده اوپک در این دوره معرفی کرد.
————– 11:39 ق.ظ
عرضه اولیه دو شرکت زیرمجموعه غیر بورسی شرکت سرمایه گذاری مسکن در بازار فرابورس یکی از اولویت های “ثمسکن” به شمار می آید. به گونه ای که مراحل قانونی اجرای این برنامه در حال سپری شدن است و پیش بینی می شود سهام شرکت های سرمایه گذاری مسکن پردیس و نیز سرمایه گذاری مسکن زاینده رود پس از ارایه گزارش های میان دوره ای آنها، تا پایان سال جاری در بازار فرابورس عرضه شود.
————– 11:38 ق.ظ
مدیر مالی شرکت معادن بافق در خصوص چگونگی تسعیر درآمدهای ارزی این شرکت در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: دلیل اصلی در نظر گرفتن نرخ مبادله ای برای تسعیر درآمدهای مذکور، عدم قطعیت در خصوص فروش ارز حاصل از آنها در بازار آزاد است. بنابراین در صورت دریافت درآمدهای ارزی مذکور و تسعیر آنها به نرخ بالاتر از اتاق مبادلاتی به طور قطع اثرات حاصل از افزایش آن در صورت های مالی “کبافق” نمایان خواهد شد.
————– 11:37 ق.ظ
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم؛ سومین نمایشگاه تخصصی خدمات بانکداری، بیمه بورس و بازار سرمایه از فردا(7 آبان) در اصفهان آغاز به کار می کند و تا روز جمعه(10 آبان) ادامه خواهد داشت.
————– 11:36 ق.ظ
به گزارش الف از رسانه ملی، سیدشمس‌الدین حسینی با حضور در برنامه اقتصاد پایش با اشاره به آمارها و ابهامات ارائه شده از سوی برخی از مسئولان اقتصادی دولت یازدهم گفت: در ابتدا باید بدانیم که این آمارها از مراکز رسمی و قابل مستند ارائه شود. حسینی در خصوص موجودی صندوق توسعه ملی و رشد اقتصادی کشور گفت: هم‌اکنون ذخیره ارزی کشور ۱۰۰ میلیارد دلار است که البته ۲۰ میلیارد دلار دیگر نیز هنوز به کشور نیامده است.
————– 11:35 ق.ظ
دیوان محاسبات کشور در نامه ای از شرکت ملی پالایش و پخش درخواست کرده که به تمامی شرکتهای پالایشگاهی اعلام کند بستانکاری حساب های مربوط به مالیات بر ارزش افزوده فرآورده های فروش رفته برای سال های 1390، 1391و شش ماهه اول سال 92 را به تفکیک سال را که در حساب های خود منظور کرده اند از طریق شرکت ملی پالایش و پخش به حساب خزانه داری کل کشور منظور نمایند.
————– 11:34 ق.ظ
شرکت پتروشیمی خراسان با سرمایه ای بالغ بر 179 میلیارد تومان برای هر سهم در سال مالی منتهی به 29 ا اسفند 92 مبلغ 211 تومان سود خالص پیش بینی کرده که در مقایسه با اطلاعیه قبلی (مبلغ 161 تومان) 31 درصد افزایش داشته است. این شرکت که در دوره 6 ماهه موفق به تحقق 57 درصد از بودجه خود شده علت تعدلی مثبت را افزایش نرخ فروش محصولات اوره داخلی، آمونیاک و ملامین در عملکرد واقعی 6 ماهه و درآمدهای غیر عملیاتی شامل سود حاصل از فروش یک باب ساختمان شرکت، اعلام نموده است
————– 11:33 ق.ظ
خرید و فروش‌ حقوقی‌های بازار دیروز را از اینجا بخوانید
————– 11:33 ق.ظ
گروه ساختمانی اکثرا منفی و متعادل هستند. ثشرق ، ثباغ و ثاخت وضعیت بهتری دارند
————– 11:21 ق.ظ
در گروه معدنی و استخراج کانه های فلزی ، کچاد و کبافق و کنور مثبت هستند
————– 11:20 ق.ظ
نماد “خودرو” پس از 3 روز منفی امروز مورد توجه بازار قرار گرفته و با حجم معامله 36 میلیون سهمی دارای صف خرید بیش از 11 میلیونی میباشد. بقیه نمادهای خودرویی نیز مثبت و بعضا مانند خساپا و خزامیا دارای صف خرید هستند
————– 11:18 ق.ظ
امروز شاخص افت کرده ولی نمادهای وتجارت ، وبملت ، رمپنا ، تاپیکو و اخابر در حال مثبت کردن شاخص هستند
————– 11:16 ق.ظ
وتجارت” بازگشایی شده و با افزایش قیمت بالای 13 درصد معامله میشود
————– 11:13 ق.ظ
در گروه پتروشیمی ، تاپیکو ، پارسان ، جم ، شیران ، زاگرس ، مارون و شپدیس در قیمتهای مثبت و متعادل معامله میشوند
————– 11:11 ق.ظ
گروه بانکی امروز مورد توجه بازار قرار گرفته اند. وبصادر همچنان دارای صف خرید سنگین میباشد و تنها 1.2 میلیون سهم معامله شده است
————– 11:09 ق.ظ
در گروه فرآورده های نفتی و پالایشی فقط شاوان در قیمتهای مثبت معامله میشود
————– 11:06 ق.ظ
به اطلاع می رساند، در پایان معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت بیمه آسیا جهت برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده به منظور انتخاب اعضای هیات مدیره، متوقف خواهد شد.
————– 11:05 ق.ظ
نمادهای معاملاتی وتجارت، دجابر، ولساپا، شنفت، قزوین و تپمپی بازگشایی می شوند
————– 10:11 ق.ظ
با عرض پوزش دلیل تاخیر در ارسال خبر ، قطعی یک و نیم ساعته اینترنت بود
————– 10:10 ق.ظ
پیش از شروع بازار ، برای “وبصادر ” صف خرید بالای 150 میلیون چیده شده است.
————– 8:36 ق.ظ
رمپنا” مدارک و مستندات درخواست افزایش سرمایه را روی کدال ارسال کرده است.
————– 8:35 ق.ظ
امروز نیز فشار عرضه ها در گروه پالایشی زیاد است. برای شبندر صف فروش چیده شده
————– 8:33 ق.ظ
در حالی مدیرعامل سابق شرکت نفت و گاز پارس تولید از لایه نفتی میدان پارس جنوبی را یکی از آرزوهای دیرین ایرانیان دانسته بود که با توقف توسعه طرح تولید نفت از لایه نفتی میدان مشترک پارس جنوبی به دستور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران همچنان باید در حسرت برداشت نفت از این میدان مشترک با عربها بماند.
————– 8:31 ق.ظ
وزیر امور اقتصادی و دارایی از تشکیل کارگروهی برای دستیابی به راهکاری منطقی با ضریب خطای پایین برای شناسایی افراد با درآمد بالا در کشور خبر داد و گفت: هنوز راهکار شناسایی دهک‌های پردرآمد در کوتاه مدت مشخص نشده و تا این لحظه راه منطقی و قابل اتکا پیدا نکرده‌ایم.
————– 8:31 ق.ظ
رییس‌جمهور در جلسه دیروز هیات دولت که با ارائه گزارشی از سوی رئیس سازمان بورس درباره رشد ۱۱۳ درصدی ارزش بازار سرمایه در سال جاری همراه بود، با مثبت خواندن حضور مردم در بازار سرمایه بر حمایت از این بازار تاکید کرد.
————– 8:30 ق.ظ
با نام و یاد خدا ، با گزارش لحظه‌ای بورس تهران در روز دوشنبه 6 آبان 92 در خدمت شما هستیم.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب