پیش بینی چشم‌انداز مثبت صنعت سیمان در سال 93

شیرازی
شیرازی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter

با توجه به اختصاص بودجه به طرح های عمرانی طی سال جاری و نگاه ویژه دولت به آن، انتظار می‌رود صنعت سیمان نیز با چشم انداز مثبتی همراه گردد.به گزارش ماین نیوز؛ با توجه به اختصاص بودجه به طرح های عمرانی طی سال جاری و نگاه ویژه دولت به آن، انتظار می رود صنعت سیمان نیز با چشم انداز مثبتی همراه گردد.

این در حالی است که به دلیل افزایش هزینه های ناشی از اجرایی شدن فاز دوم هدفمندی یارانه ها، با افزایش نرخ 14 الی 22 درصدی محصولات سیمانی نیز موافقت شد.

بر این اساس، پیش بینی می شود با توجه به بسته حمایتی دولت جهت خروج از رکود و نگاه خاص به صنعت ساختمان، گروه سیمان نیز با چشم انداز مثبتی همراه گردد.

براساس این گزارش، تولید کلینکر و همچنین تولید سیمان طی تیر ماه سال 93 در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با کاهش مواجه شده است. این در حالی است که تنها نسبت تولید کلینکر طی 4 ماه ابتدایی سال جاری نسبت به دوره مشابه سال گذشته با افزایش حدود 7 درصدی مواجه بوده است. آمار مربوط به مطالب مذکور در جدول زیر آورده است.

علاوه براین آخرین آمار اعلامی انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان برای تیر ماه سال جاری حکایت از آن دارد که بیش از 6 میلیون تن کلینکر و حدود 6 میلیون تن سیمان در کشور تولید شده است.

همچنین می توان گفت که بین شرکت های سیمانی، شرکت های ساروج بوشهر، سیمان بهبهان و سامان غرب بیشترین میزان صادرات سیمان را طی تیر ماه سال جاری داشته اند این در حالی است که میزان صادرات شرکت های مذکور به ترتیب 41، 34 و 31 درصد می باشد. براساس این گزارش 61 درصد تولید تیر ماه سال جاری مربوط به بخش داخلی است که 42 درصد آن مربوط به سیمان و 19 درصد آن مربوط به کلینکر جهت تولید داخل می باشد علاوه بر این 39 درصد تولید تیر ماه سال جاری مربوط به صادرات می باشد.

گفتنی است، در صورت تحقق نتیجه مثبت در مذاکرات و افزایش درآمدهای ارزی، پروژه های عمرانی با رونق همراه گردد و تقاضا برای محصولات سیمانی نیز افزایش یابد.

بدنبال خبر عرضه سیمان در بورس کالا ، امروز یک شفاف سازی از جنس سیمانی داشتیم که متن آن به شرح زیر می باشد ، این خبر می تواند یک محرک برای گروه مذکور تلقی شود.

سکارون طی اطلاعیه ای اعلام نموده است که شرکت تغییرات نرخ فروش تولیدات و حامل های انرژی در مرحله دوم هدفمندی یارانه ها را در اولین پیش بینی درآمد هر سهم 93 لحاظ ننموده بود . لذا تعدیلات مربوطه در بودجه پیش بینی شده اعمال گردیده و سود هر سهم سال 93 از مبلغ 1533 ریال به مبلغ 1617 ریال تغییر یافته که جزئیات بودجه تعدیل شده طی گزارش سه ماهه اعلام خواهد شد

دسته بندی : تحلیل ها

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب