جدیدترین پیش بینی حسینا

شیرازی
شیرازی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter

شرکت توسعه خدمات دريايي و بندري سينا در جدیدترین گزارش پیش بینی 93 سود هر سهم خود را مبلغ 3449 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی با افزایش 9 ریالی همراه بوده است شرکت در دوره سه ماهه منتهی به 93/03/31 موفق به پوشش 26 درصدی ( 895 ریال سود به ازای هر سهم ) شده است .

از مقايسه اطلاعات فعلي پيش بيني عملکرد سال مالي 93 شرکت نسبت به آخرين اطلاعات منتشره مشخص مي گردد که تنها تغييرات مربوط به افزايش 4 درصدي درآمد ارائه خدمات و جزئيات مبالغ درآمد و هزينه اي قراردادها مي باشد که شرکت در اين خصوص توضيحات ذيل را ارائه نموده است :

 

الف. درآمد و هزينه هاي بهاي تمام شده بنادر در بودجه سال 1393 بر حسب عملکرد واقعي 4 ماهه اول سال 93 اصلاح گرديده است که موجب تغيير در ترکيب درآمد و هزينه هاي بنادر شده است .

 

ب. علت کاهش پيش بيني درآمد ترمينال 3 بندر امام (جنرال کارگو ) دقيقا بر اساس ارقام واقعي 4 ماهه درج گرديده و نشانگر کاهش ورود کالا به شکل غير کانتينري و عمومي است. همچنين افزايش هزينه هاي آن بعلت تسهيم بيشتر هزينه هاي پرسنلي و سربار بندر امام بر ترمينال جنرال کارگو (3) بوده است .

لازم به ذکر است واردات نفت از عراق که در ماه هاي اخير بعلت جنگ داخلي کاهش يافته است در عرض ماهاي آتي به سهولت ارقام پيش بيني شده را تعديه نمايد .

 

ج. دليل افزايش درآمد اسکله نفتي که قرارداد آن تا 31/05/93 بوده است طبق آخرين اطلاع تا پايان سال جاري تمديد خواهد شد. همچنين کاهش هزينه هاي آن بعلت تسهيم بيشتر هزينه هاي پرسنلي و سربار بندر امام بر ترمينال جنرال کارگو (3) بوده است .

 

د. هزينه هاي پرسنلي و ساير هزينه هاي بندر عباس که اجباراً همراه با قرارداد به شرکت انتقال يافته، بدليل رقم هاي بسيار بالا که قبلا به اين اندازه پيش بيني نشده بود موجب صعود هزينه ها گرديده است که با توجه به وجود افزايش در درآمد ها باز هم باعث کاهش حاشيه سود شده است .

 

م. هزينه هاي سال قبل بندر بوشهر بخاطر انجام برخي اصلاحات فيزيکي در بندر مذکور مانند آسفالت و زير سازي بخشي از محوطه ها در 4 ماهه نخست آن نسبت به امسال بيشتر بود که اين در هزينه هاي سال جاري آن بندر نبوده است .

 

ن. کاهش حاشيه زيان در نوشهر که عينا بر مبني 4 ماهه واقعي 93 ميباشد بعلت ورود کالا هاي فله و بخصوص گندم بوده است.

همچنین شرکت اعلام نموده است مصارف ناشي از افزايش سرمايه به پرداخت بدهي هاي شرکت در قبال خريد ماشين الات طرح توسعه اي ميباشد و تاثيري در پيش بيني سود و زيان سال جاري نخواهد داشت. همچنين، دريافت وام پيش بيني شده در بودجه سال 93 در دست اقدام ميباشد که هزينه هاي مالي در ماههاي آينده تحقق خواهد يافت . ضمنا ناشر در تير ماه سال 93 يک قطعه زمين به مساحت حدودا 12 هکتار واقع در منطقه ويژه اقتصادي بندر امام خميني به منظور احداث و بهره برداري از مراکز لجستيک کانتينر (ICD ) به مدت 16 سال از سازمان بنادر و دريانوردي اجاره نموده است. لازم به ذکر است مطابق قرارداد مراحل ساخت و محوطه سازي نيازمند حدودا دو سال زمان ميباشد که قرارداد فوق تاثيري در پيش بيني سود و زيان سال جاري نخواهد داشت. اين زمين تا زمان شروع درآمد از آن هزينه اي ندارد.

دسته بندی : تحلیل ها

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • باشگاه مشتریان با جایزه
 • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
 • دریافت اعتبار معاملاتی
 • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
 • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
 • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
 • شناخته‌شده‌ترین اساتید
 • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
 • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
1 نظر
 1. سود منتهی به 29/12/92 برابر 600 تومنه یا این مقداری که جدید اعلام کردن؟(حدود 300تومن)

  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب