وقتی که دو مورد ابهام پالایشگاهی ها برطرف می شود

شیرازی
شیرازی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter

طیق جدیدترین اعلام مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی کشور دو مورد از موارد ابهام شرکت های پالایشگاهی که نگرانی زیادی را در بین اهالی بازار ایجاد کرده بود، روز جمعه مورخ 24 مرداد ماه 1393 توسط سایت شانا شفاف و برطرف گردید، این دو مورد در زمینه زمان کیفی سازی محصولات پالایشگاهی و دیگری تنظیم قراردادی برای فروش نفت خام و خرید محصولات پالایشگاهی است که در ادامه به مشروح خبر پرداخته می شود.

 براساس تکلیف دولت، کیفی سازی محصولات پالایشگاهها طبق استانداردهای یورو ٤ و ٥ باید تا سال ٩٥ محقق شود و با امضای قراردادی میان پالایش و پخش و شرکتهای پالایشی، کیفیت محصولات تولیدی ارتقا می یابد . مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی کشور گفت : انتظار می رود پالایشگران خصوصی هرچه سریعتر طرحهای توسعه کیفی و کمی پالایشگاهی را به سرانجام رسانند . عباس کاظمی با اشاره به پیگیریهای مداوم شرکت ملی پالایش و پخش در اجرای هرچه سریعتر طرحهای پالاشگاهی، افزود: هیئت دولت به پالایشگاههای نفتی که به بخش بخصوصی واگذار شده، فرصت داده است تا محصولات خود را تا سال ١٣٩٥ به استانداردهای روز دنیا ارتقا دهند و پس از آن مهلت ارفاقی وجود نخواهد داشت

 وی در همین رابطه به طرح افزایش کیفیت پالایشگاه بندرعباس اشاره کرد و گفت : امیدواریم با بهره برداری از این طرح تا پایان امسال به نفتگاز و بنزین مطابق با استاندارد یورو ٤ دست یابیم .

کاظمی درباره پروژه پالایشگاه اصفهان نیز گفت: نفتگاز و نفت سفید تولیدی این شرکت هم اکنون دارای کیفیت مطلوبی است و انتظار می رود در سال جاری بنزین آن نیز با استاندارد یورو ٤ تولید شود .

او با اشاره به پالایشگاه شیراز که تاکنون از اجرای طرحهای توسعه ای بی نصیب مانده بود، گفت: قرار است طرح بهبود کیفیت بنزین این پالایشگاه اجرا شود و هم اکنون کارشناسان در حال کار روی این پروژه مهم هستند .

مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی کشور همچنین از امضای قرارداد فروش نفت خام به پالایشگاهها و دریافت محصولات آنها از امسال خبر داد .

عباس کاظمی گفت: پیش از این قراردادی برای فروش نفت خام و خرید محصولات پالایشگاهی وجود نداشت و بصورت تفاهمی شرکت ملی پالایش و پخش و پالایشگاههای خصوصی با یکدیگر همکاری می کردند .وی تاکید کرد: از امسال قرارداد مکتوبی برای تحویل نفت خام و دریافت محصولات مطابق با استاندارهای درخواستی، میان شرکت ملی پالایش و پخش و پالایشگاههای نفت امضا می شود . بر این اساس در این قرارداد قیمت و کیفیت محصولات تولیدی در قرارداد درج می شود و شرکتهای پالایشی موظف هستند بر این اساس، محصولات پالایشی را تولید کند.

دسته بندی : تحلیل ها

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب