گزارش بازار دوشنبه 27 مرداد

شیرازی
شیرازی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار اقتصادی و بورس

بنظر می رسد امروز بازار به سمت گروه های خودرو، پتروشیمی، دارو و کانی های غیر فلزی متمایل شود. این روزها بازار رشد چشمگیری را شاهد نخواهد بود و بیشتر شاهد نوسانات مثبت یا منفی بازار هستیم. شرایط بگونه ای است که بازار نه فروشنده جدی دارد و نه خریدار مصمم.
ضعف نقدینگی هنوز مانع بزرگی در برابر تقویت تقاضاست و البته شرایط مبهم مذاکرات هسته ای برخی سرمایه گذاران ریسک گریز را دست به عصا کرده است ولی اقتصاد در حال طی مسیر خود است.
لایحه خروج از رکود به دولت می رود و دولت در تلاش برای تحرک بخش تقاضا در مسکن و صادرات است. دولت در بخش مسکن با ابزارهای مالی و افزایش سقف وام مسکن سعی در ایجاد تحرکاتی در تقاضای مصرفی قشر ضعیف می کند.
در گروه انبوه سازی، وساخت با فروش بلوک سرمایه گذاری نوین با 14 تومان سود برای هر سهم مواجه خواهد شد. شنیده می شود شرکت افزایش سرمیاه هم دارد.
اگر صندوق های زمین و ساختمان راه اندازی شود، تامین مالی شرکت ها تسهیل شده و سرمایه در گردش آن ها افزایش می یابد.
ثتران پیش بینی سود سال مالی 94 را با 3 درصد رشد مبلغ 523 ریال اعلام کرده است.
در گروه خودرو، ایران خودرو گزارشی را منتشر نموده است و میزان تولید خودرو در 4 ماه نخست سال را 177 هزار و 116 دستگاه عنوان کرده است و 36 درصد از پیش بینی سالانه را پوشش داده است در حالیکه در گزارش سه ماهه پوشش 26 درصدی داشته است.

از طرف دیگر رییس شورای رقابت اعلام کرده است:خودرو ارزان نمی‌شود و این خبر نسبتا خوبی برای گروه خودرو است. خودرو سازان مانند پتروشیمی ها مدتی است دچار چالش های قیمت گذاری هستند و نامشخص بودن قیمت ریسک گروه را افزایش داده است. بنابراین با ثبات تصمیم گیری در این گروه بنظر می رسد شرایط برای بازار قابل تحلیل تر شده و تصمیم گیری در خصوص گروه بهتر شود.
در این گروه برخی قطعه سازها و سرمایه گذاری های خودرویی می توانند مورد توجه باشند و نوسانات مثبتی داشته باشند.
در گروه لیزینگی هم احتمال نوسانات مثبت بیشتر است. ولصنم در دوره 6 ماهه منتهی به 31 خردادماه 93 مبلغ 294 ریال سود محقق کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 137 درصد رشد داشته است. ولساپا نیز از شرایط بنیادی خوب برخوردار بوده است.
در گروه سرمایه گذاری احتمال اینکه وساپا، وصنعت مورد توجه باشند ، هست.
در گروه دارو، شرایط بنیادی گروه خوب است و احتمال افزایش نرخ دارو در نیمه دوم سال می تواند رشد سود بسیاری از داروسازان را در بر داشته باشد. بنابراین بنظر می رسد این گروه برای میان مدت خوب باشند. کی بی سی هم افزایش سرمایه دارد.
کاهش قیمت فلزات اساسی در بازارهای جهانی در کنار رکود بخش عمرانی سبب شده بازار نسبت به گروه فولادی کم توجه باشد. این در حالی است که در 5 ماه نخست سال در رینگ صنعتی بورس کالا 77 هزار و 459 میلیارد ریال کالا معامله شده است که 47 درصد از ارزش کل معاملات بورس کالا بوده است.
گروه کانی های فلزی، گروهی است که مورد توجه نوسان گیران قرار گرفته است و مدتی است با رشد تقاضا همراه است.
در گروه پتروشیمی، شرایط بنیادی شرکت ها خوب است اما گزارش پتروشیمی پارس با تحقق 298 تومان سود بریا هر سهم سال مالی 92 کمتر از انتظار است و احتمالا سهام پارسان و غدیر و فارس را تحت تاثیر قرار می دهد.
شلرد 8 شهریور برای افزایش سرمایه مجمع فوق العاده تشکیل می دهد.
در گروه برق، یکی از شرکت های زیر مجموعه بنیرو بنان مدیریت توسعه سرمایه گذاری ارمان فردا 6 ماهه104 تومان سود محقق کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 149 درصد رشد نشان می دهد.

دسته بندی : تحلیل ها

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب