خلاصه اخبار بورس دوشنبه 27 مردادماه / بازار همچنان بی‌حرکت

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
خلاصه اخبار بورس

به گزارش بورسینس به نقل از پرشین تحلیل، امروز شاخص کل در ادامه روند نزولی روز گذشته افت 45 واحدی را تجربه کرد و در همان کانال 73 هزاری خود درجا زد و به رقم 73،906 واحد رسید. نماد های کگل با 20 واحد، تاپیکو با 16 واحد و وامید با 14 واحد بیشترین تاثیر منفی و نماد پارسان با 20 واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس گذاشتند.

ارزش معاملات در این بازار به رقم 107.2 میلیارد تومان رسید . نمادهای پارسان و وسپه هر کدام به ترتیب با 14.1 میلیارد تومان و 7.2 میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.

در بازار فرابورس شاخص توانست 4 واحد نسبت به روز گذشته رشد داشته باشد و به رقم 805 واحد رسید. نمادهای جم،زاگرس و حسینا بیشترین تاثیر مثبت را شاخص ایفکس گذاشتند. ارزش معاملات در این بازار به رقم 130.2 میلیارد تومان رسید .

بازار سرمایه در این روز نیز حرکت خاصی نداشت و شاهد درجا زدن شاخص و کم حجمی بازار در تمام گروه ها و نمادها بودیم . در گزارشات قبلی نیز به این مهم اشاره کردیم که شرایط برای نوسان‌گیران کوتاه مدت فراهم شده چرا که فقط در بعضی از تک نمادها که برای رشد و حرکت ان نیار به نقدینگی زیادی نباشد شاهد رشد دو یا سه روزه می باشیم. در هر صورت هر مشکل اقتصادی دورانی دارد و دیر یا زود رکودی که در کشور شاهدش هستیم دوران خود را سپری می کند و با رشد تولید و افزایش نقدینگی شاهد بازگشت اقتصاد به دوران رشد و توسعه اقتصادی خواهیم بود. امیدواریم در کنار رشد اقتصادی که در آینده نه چندان دور به ان دست خواهیم یافت به دوران توسعه اقتصادی نیز بازگردیم چرا که در خیلی از موارد این توسعه است که می تواند به کمک رشد بیاید و به کمک یکدیگر به رونق اقتصادی منتهی شود.

بازار سرمایه را همچنان نوسانی و کم رونق پیش بینی می کنیم . همان طور که در بازار های موازی شاهد افت نسبی قیمت دلار و سکه می باشیم نمی توان انتظار خاصی از بورس داشت ولی ذکر این نکته خالی از لطف نیست که در حال حاضر با توجه به شرایط و آینده ای که از اقتصاد ایران پیش بینی می شود سرمایه گذاری در بورس با دید بلند مدت از سایر بازارهای موازی می تواند کم ریسک تر باشد. البته بعضی از کارشناسان بازار مسکن را نیز جزء بازار های موازی قلمداد می کنند

این در حالی است که برای سرمایه گذاری در این حوزه از اقتصاد باید با سرمایه نسبتا بیشتر از سایر بازارها وارد شد. به همین علت این صنعت طرفداران خاص خود را دارد که حتما سرمایه های بیشتری دارند. در هر صورت بخش مسکن نیز در حال حاضر با رکود همراه است . امروز نیز قرار است جلسه معارفه شرکت سرمایه گذاری مسکن زاینده رود برگزار شود . این شرکت سرمایه گذاری نیز خود را برای ورود به بازار سرمایه اماده خواهد کرد.امیدواریم در شرایطی که بازار سرمایه بسیار کم حجم و کم رونق می باشد این عرضه صورت نگیرد .

مهمترین اخبار اقتصادی

محمد باقر نوبخت امروز صبح طی سخنانی اعلام کرد معاوت نظارت و راهبردی ریاست جمهوری مسئولیت برنامه ریزی و توسعه کشور را برعهده دارد و همچنین در استفاده از تمام ظرفیت ها تاکید دارد، وی افزود: برنامه توسعه ششم نیز هم اکنون در حال تدوین است البته این برنامه با توجه به سیاست های طبق بند 2 اصل 110 قانون اساسی که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ می شود تدوین خواهد شد .

نوبخت ادامه داد: در دیدار ماه گذشته ای که با مقام معظم رهبری داشتیم ایشان اعلام کردند پیش نویس این سیاست ها را تهیه کنید که ما نیز طبق سخنان رهبر معظم انقلاب این پیش نویس را تهیه کرده و تا پایان مرداد خدمت ایشان تحویل خواهیم داد . نوبخت ادامه داد: در سند چشم انداز قرار بود ایران در 20 سال آینده به کشوری توسعه یافته تبدیل شوددر حالی که هم اکنون به نیمه راه رسیدیم و 50 درصد از زمان اجرایی این برنامه گذشته است اما به اهدافمان به همان میزان 50 درصد نرسیده ایم .

همچنین در خبری دیگر شنیدیم که، پس از رشد بی سابقه نرخ تورم در دو سال گذشته، نرخ تورم در 9 ماه اخیر 12 درصد کاهش یافت تا بار دیگر به رقم دو سال گذشته خود بازگردد . در اواخر دولت دهم سرعت تورم افزایش یافت تا اینکه نرخ تورم 12 ماهه تحت تاثیر سیاست‌های قبلی در مهرماه 1392 به قله خود یعنی رقم 36.2 برسد. این در حالی است که در خرداد 1392 نرخ تورم نقطه به نقطه یعنی درصد تغییر نسبت به ماه مشابه سال قبل به 41.2 درصد رسید .

تیم اقتصادی دولت یازدهم عمده مشکلات اقتصادی کشور را ناشی از بالا بودن نرخ تورم و بی ثباتی در کشور دانست. بر همین اساس سیاست‌های خود را در جهت کاهش نرخ تورم به کار گرفت . سیاست‌های دولت موفقیت آمیز بود و توانست تورم 12 ماهه را تا پایان سال 1392 به 32.2 درصد برساند. از سوی دیگر تورم ماهانه که در سال‌های اخیر معمولا ارقامی بیش از یک را تجربه کرده بود در اسفند 1392 به 0.7 کاهش یافت .

و اما بشنویم از آمار صندوق توسعه ملی، طبق اعلام رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی از ابتدای تشکیل این صندوق تا پایان خرداد ماه امسال میزان واریزی به صندوق توسعه به 64 میلیارد دلار می‌رسد . صفدر حسینی امروز که در یک نشست خبری سخن می‌گفت، اعلام کرد: از ابتدای تشکیل صندوق توسعه ملی تا پایان خرداد ماه امسال واریزی به صندوق توسعه ملی و نه لزوما موجودی آن به 64 میلیارد و 827 میلیون دلار می‌رسد .

مهمترین اخبار سیاسی

در حوزه داخلی ، ظاهراً قرار شده است پس از کش و قوس های زیادی که در مورد استیضاح وزیر شنیدیم جلسه در روز چهار شنبه برگزار شود در همین راستا، معاون نظارت و هماهنگی معاونت پارلمانی رئیس جمهور، از برگزاری جلسه استیضاح وزیر علوم در چهارشنبه 29 مردادماه خبر داد . مجيد نصيرپور، گفت: طبق آخرین برنامه ریزی‌ها جلسه استیضاح وزیر علوم روز چهارشنبه برگزار خواهد شد . وی در پاسخ به این سوال که با توجه به برنامه رئیس جمهور برای سفر استانی به اردبیل در روز چهارشنبه، چه کسانی فرجی دانا را در جلسه استیضاح همراهی خواهند کرد، گفت: قطعا دولت در این زمینه برنامه ریزی کرده و از اعضای هیات دولت فرجی دانا را همراهی خواهند کرد؛ اما هنوز مشخص نشده است چه کسانی همراه فرجی دانا به مجلس می آیند .

در حوزه خارجی، معاون دبیر کل سازمان ملل در امور بشردوستانه با معاون حقوقی و بین الملل وزارت امور خارجه دیدار و گفتگو کرد . والری آموس معاون دبیر کل سازمان ملل در امور بشردوستانه که به تهران سفر کرده است صبح امروز با سید عباس عراقچی معاون حقوقی و بین الملل وزارت امور خارجه در دفتر مطالعات و برنامه ریزی این وزارتخانه دیدار و گفتگو کرد .

همچنین ، یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین المللی اتمی در سفر خود به تهران و در پایان مذاکرات هسته ای با رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به اینکه این دیدار کوتاه اما مفید بود گفت: این سومین سفر من به تهران است و اولین سفری است که بعد از امضای بیانیه مشترک در 11 نوامبر 2013 داشته ایم .  آمانو بیان کرد: خیلی خوشحالم که اینجا هستم. در این دیدارها دو طرف توانستند به برنامه ریزی در خصوص چگونگی پیشروی با تدابیر عملی موجود شامل 5 اقدام مشترک که از 20 می در مورد آن توافق شده بود، بپردازند . مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی تصریح کرد: ما پیشنهاد بحث در خصوص شماری از تدابیر عملی جدید را دادیم تا به عنوان گام بعدی ذیل چارچوب همکاری انجام شود و امیدواریم در آینده نزدیک اتفاق بیفتد .

در همین راستا رئیس‌جمهوری ایران در دیدار با آمانو با تاکید بر اینکه آژانس باید نقش موثرتری در حل و فصل موضوع هسته‌ای ایران برعهده گیرد، گفت: «توان موشکی ایران به هیچ‌عنوان و در هیچ رده‌ای قابل مذاکره نیست.» به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حسن روحانی در دیدار با آمانو افزود: «تهران در مذاکرات خود با کشورهای 1+5 و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی جدی است و چیزی بیش از حق خود ازجمله غنی‌سازی برای اهداف صلح‌آمیز نمی‌خواهد.» او همچنین افزود: «طی 12 سال گذشته، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به‌طور منظم از تاسیسات صلح‌آمیز هسته‌ای ایران بازدید و بارها اعلام کرده که برنامه اتمی ایران هیچ‌گاه از مسیر صلح‌آمیز منحرف نشده است .»

در مورد داعش و نا آرامی های عراق، رئیس‌جمهور آمریکا روز یکشنبه با ارسال نامه‌ای به کنگره این کشور، سد موصل را محلی استراتژیک برای عراق توصیف کرده، حملات نیروی هوایی این کشور به مواضع گروه تروریستی «داعش» در اطراف این سد را به اطلاع کنگره رساند . اوباما با ارسال نامه‌ای به کنگره، این منطقه را دارای اهمیت راهبردی برای عراق دانسته و نوشته است که «حملات هوایی با هدف پشتیبانی از عملیات نیروهای عراقی برای بازپس‌گیری سد موصل»، صورت می‌گیرد . سد موصل از دو هفته قبل به کنترل گروه تکفیری داعش درآمد. هرچند که رسانه‌ها به نقل از مقامات اقلیم کردستان از بازپس‌گیری این منطقه خبر دادند، اما اکنون گفته می‌شود که هنوز بخش‌هایی از سد در اختیار تروریست‌هاست .

در پایان لازم به ذکر است، مرکز فرماندهی بعقوبه عراق اعلام کرد که عناصر تکفیری داعش طی روزهای اخیر اقدام به بمب‌گذاری در۳۰۰ منزل مسکونی در شهرستان «الخالص» و حومه آن کردند . فرماندهی شهرستان «الخالص» استان دیاله (در شرق) عراق، روز یکشنبه اعلام کرد که داعش 300 منزل مسکونی را در شمال بعقوبه بمب گذاری کرده است

فلزات اساسی ، دلار و سکه

در بازار های جهانی نرخ مس به 6852 دلار ، آلومنیوم به 1980 دلار ، سرب 2194 دلار و روی به 2260 دلار رسید. دلار در محدوده قیمت 3098 تومان و سکه به قیمت 945 هزار تومان رسید.

در گروه‌های مختلف بورسی چه خبر بود ؟

در گروه خودرویی همچنان درگیرهایی بین نمایندگان مجلس و شورای رقابت در مورد قیمت خودرو وجود دارد ، امیدواریم تا این مشکلات هر چه زودتر مرتفع شود چراکه در بعضی از مواقع بلاتکلیفی می تواند اثر مضر تر و بدتری از افزایش یا کاهش قیمت برای اقتصاد داشته باشد . روز گذشته رئيس هيات تحقيق و تفحص از خودروسازان در حالي اولتيماتومي يك هفته‌اي به خودروسازان براي ارسال اطلاعات به منظور بازنگري در قيمت خودرو داد كه با توجه به اظهارات رئيس شوراي رقابت بحث قيمت خودرو تمام شده به‌نظر مي‌رسيد .

با این حال علي علي‌لو از نامه‌اي مي‌گويد كه بيش از 20 روز قبل به منظور دريافت اطلاعاتي براي بازنگري در قيمت خودرو از سوی مجلس  به خودروسازان ارسال شده است.  اگرچه زمان زيادي از ارسال اين نامه مي‌گذرد، اما خودروسازان تا كنون به اين نامه پاسخي نداده‌اند. سكوت خودروسازان در مقابل اين نامه در حالي است كه آنها پيش از اين اطلاعات موردنياز براي تعيين قيمت خودرو را به شوراي رقابت ارائه كرده بودند و اين شورا نيز بر اساس اين اطلاعات فرمول نهايي تعيين قيمت خودرو را در اواسط تيرماه گذشته ارائه كرد

شایان ذکر است، نحوه قیمت گذاری خودرو در جلسه امروز کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی بررسی و مقرر شد با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، گزارش کارگروه مربوطه قرائت شود .

روند معاملات در گروه خورویی هر چند کم حجم بود ولی با اقبال خوبی همراه شد. انتشار آمار تولیدات میان دوره ای سایپا و ایران خودرو باعث افزایش تقاضا در این گروه شد. بر این اساس خساپا توانسته است تا تاریخ 25 مرداد 93 ،133،741 از کل بودجه پیش بینی شده برای سال 93 را تولید کند . خساپا برای سال مالی 93 پیش بینی کرده است که 420،000 دستگاه خودرو تولید می کند بر این اساس شرکت موفق به پوشش 32 درصدی تولید در این مدت شود.

ایران خودرو نیز موفق شده است که از تولید 488000 دستگاه پیش بینی شده برای سال 93 مقدار 177،116 دستگاه که معادل 36 درصد می شود را در 4 ماهه نخست سال مالی پوشش دهد.

در گروه سرمایه گذاری خبر واگذاری دوزیر مجموعه غیر بورسی وصندوق قابل توجه بود. در همین راستا معاونت سرمایه گذاری شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی از ورود سهام دو شرکت غیر بورسی به بورس خبر داد و گفت: شرکت های فولاد اکسین خوزستان و صبا فولاد خلیج فارس تا پایان سال جاری به بورس یا فرابورس عرضه خواهند شد . علاوه بر آن، افزایش سرمایه شرکت فولاد اکسین خوزستان اعمال شده و این شرکت با توجه به عملکرد مناسب آن طی سال گذشته از زیان دهی خارج شده و به سود دست یافته است.

همچنین لازم به ذکر است که معامله عمده شرکت توسعه شهری توس گستر قطعی شده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، بر اساس گزارش معاونت بازار، تعداد 134 میلیون و 325 هزار سهم معادل 19.9 درصد از سهام شرکت توسعه شهری توس گستر به ارزش 484 میلیارد ریال که توسط شرکت سرمایه گذاری فرهنگیان به صورت یکجا و نقد و اقساط (طبق شرایط اعلامی) و به قیمت پایه هر سهم سه هزار و 600 ریال، در تاریخ 20 مرداد ماه 93 انجام شده بود پس از احراز شرایط قطعی شد.

در گروه پتروشیمی هماهنگی با دولت درخصوص تعیین قیمت اوره، با رعایت ملاحظات شرکت های پتروشیمی ازنظر میزان سودآوری، حل مشکل خوراک شرکت های پتروشیمی، با راه اندازی فازهای جدید پارس جنوبی و تأثیر مثبت این موضوع بر افزایش ظرفیت تولید پتروشیمی ها و نیز ماده 25 آیین نامه فضای کسب و کار مبنی بر پرداخت خسارت به شرکت های پتروشیمی، درصورت قطع گاز و برق و آثار مثبت این موضوع بر صنعت پتروشیمی، از مواردی بود که در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت در جلسه مدیران صنعت پتروشیمی و هلدینگ های فعال در این حوزه با رییس سازمان بورس و اوراق بهادار و سایر مسئولان بازار سرمایه، ضمن بررسی ظرفیت های و چشم انداز صنعت پتروشیمی، دغدغه های فعالان این صنعت بررسی شد.

در این نشست که با حضور مدیران عامل بورس تهران و فرابورس در محل سازمان بورس و اوراق بهادار برگزار شد، موضوعاتـی همچون وضعیت و چشم انداز سودآوری شرکت های پتروشیمی حاضر در بورس، طرح های توسعه ای این صنعت و فرصت های پیش رو مورد بررسی قرار گرفت .فعالان صنعت پتروشیمی در این نشست، با بیان اینکه چشم انداز کلی صنعت پتروشیمی، مثبت و رو به پیشرفت است، افزایش شفافیت در تعامل فیمابین دولت و صنعت پتروشیمی، به منظور رفع برخی ابهامات موجود در این صنعت را خواستار شدنـد .

روند معاملات در این گروه با اقبال خوبی همراه بود و نمادهایی از جمله شفارس،شپترو،شلعاب و شمواد با صف خرید به کار خود خاتمه دادند.

در گروه ساختمانی که گزارشات 9 ماهه خوبی ارائه نکرده بودند ثتران اولین پیش بینی سال 94 خود را امیدوار کننده گزارش داد.

سرمايه گذاري مسکن تهران در جدیدترین پیش بینی 94 سود هر سهم خود را به مبلغ 523 ریال اعلام نموده است که نسبت به سال مالی مشابه قبل با افزایش 3 درصدی همراه بوده است همچنین  فروش 15 درصد افزايش، بهاي تمام شده کالاي فروش رفته 29 درصد افزايش، سود عملياتي 3 درصد افزايش و سود پس از کسر ماليات 3 درصد افزايش را نشان مي دهد .

و اما خبری شنیدیم در مورد جزئیات طرح جدید مسکنی دولت، مدیر اعتبارات بانک مسکن با اشاره به افزایش سقف تسهیلات مسکن برای زوجین تا سقف 50 میلیون تومان، گفت: مجموعه این عوامل باعث شد که میزان مصرف اوراق در مقطعی (6 ماه از اجرای مصوبه گذشته است) به حدود سه برابر افزایش پیدا کند . مدیر اعتبارات بانک مسکن با اعلام اینکه در طرح جدید وام مسکن وزارت راه و شهرسازی و بانک مسکن فقط بانک مسکن مجری نخواهد بود، از به صفر رسیدن دلالی و سفته بازی اوراق مسکن خبر داد و گفت: در حال حاضر هیچ تورمی در بخش مسکن وجود ندارد و در رکود به سر می برد .

این مقام مسئول در بانک مسکن در پاسخ به این سئوال که آیا یکی از دلایل افزایش قیمت اوراق تسهیلات مسکن دلالی و سفته بازی است؟ گفت: یکی از دلایل دلالی و سفته بازی بود که با تمهیدات اندیشیده شده در فرابورس تقریبا به صفر رسیده، بدین معنی که محدودیت‌هایی در خرید اوراق ایجاد شده که براساس آن، بیش از 90 واحد قابل خرید نیست که ارزش آن، معادل 45 میلیون تومان است که شامل همان 35 میلیون تومان تسهیلات خرید و 10 میلیون تومان تسهیلات جعاله است .

در گروه بانکی در مورد اصرار وزير اقتصاد بر کاهش نرخ سود بانکي  شنیدیم که ، علي طيب نيا که پيش از اين طي چند روز اخير بر ضرورت کاهش نرخ سود بانکي تاکيد کرده بود، بار ديگر در حاشيه مراسم ختم پدر رئيس سازمان بازرسي در پاسخ به سوالي مبني بر اينکه آيا با توجه به کاهش تورم با کاهش نرخ سود بانکي نيز روبرو خواهيم بود و اين امر در شوراي ملي پول و اعتبار بررسي خواهد شد يا خير گفت: اين موضوع را بررسي مي کنيم و با توجه به نرخ تورم نرخ سود بانکي نيز بايد کاهش پيدا کند. هم اکنون نرخ سود علي الحساب سپرده هاي بانکي يک ساله 22 درصد است.

در گروه فولادی و فلزی  روز شنبه 25 مرداد ماه خبر رسمی مصوبه جدید سازمان توسعه تجارت ایران مبنی بر عدم تخصیص ارز مبادله‌ای برای واردات برخی محصولات فولادی از قبیل شمش، میلگرد، ورق 2 میلی‌متری، تیرآهن و… منتشر شد . به گفته یکی از تجار واردکننده شمش، این مصوبه مربوط به اوایل هفته‌ گذشته بوده اما به‌طور رسمی از روز شنبه 25 مرداد ماه کلیه تعرفه‌هایی که با عدد 72 و 73 شروع می‌شوند مشمول ارز متقاضی شدند؛ به عبارت دیگر تمامی محصولات فولادی اعم از شمش، ورق، میلگرد و تیرآهن و همه افرادی که از روز پنج‌شنبه 23 مرداد به ادارات بازرگانی مراجعه کردند باید واردات را بر‌اساس ارز آورده محاسبه کنند نه ارز اتاق مبادله‌ای یا دولتی که البته ارز متقاضی هم می‌تواند ارز حاصل از صادرات یا ارز آزاد باشد.

در ارتباط با این مصوبه نايب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد نیز 2 روز پیش بیان کرد: حدود 10 روز است که ثبت سفارش برای واردات محصولات فولادی از‌جمله کلاف، میلگرد و تیرآهن با ارز مبادله‌ای صورت نمی‌گیرد. حمیدرضا طاهری‌زاده با بیان اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت و همین‌طور بانک مرکزی با مصوبه جدید سازمان توسعه تجارت موافقت کرده‌اند گفته بود: در‌صورت اجرای این مصوبه شاهد رونق بازار و افزایش قیمت فولاد خواهیم بود.

فالوم در نظر دارد سرمایه خود را از مبلغ 125 میلیارد ریال به مبلغ 445 میلیارد ریال افزایش دهد این  افزایش سرمایه به مبلغ 320 میلیارد ریالی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها می باشد .

در سایر نمادها و گروه ها :

در گروه پالایشگاهی افزایش سرمایه شتران به ثبت رسید.بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده مورخ 1393/01/28  افزایش سرمایۀ شرکت از مبلغ 61220 میلیون ریال به‌مبلغ 476599 میلیون ریال ( از محل اندوخته مبلغ 415379 میلیون ریال، ) در تاریخ 1393/05/26 در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است.

در گروه دارویی، ک ب س تصمیم دارد سرمایه خود را از مبلغ 60 میلیارد ریال به مبلغ 90 میلیارد ریال افزایش دهد که این افزایش سرمایه به میزان 30 میلیارد ریال ( معادل 50 درصد ) از محل آورده های نقدی سهامداران می باشد .

در گروه قندی قشهد سود هر سهم 93 خود را بر اساس عملکرد واقعی 12 ماهه مبلغ 1643 ریال گزارش نموده است که نسبت به آخرین پیش بینی شرکت 12 ریال با کاهش همراه بوده است سود عملیاتی شرکت نیز به مبلغ  ۶۵,۸۴۴ میلیون ریال اعلام شده است که نسبت به پیش بینی قبلی به میزان 495 میلیون ریال کاهش یافته است .

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب