خبرسازترین سهم های بورس کدامند؟

شیرازی
شیرازی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter

اگر چه بازار در روزهای اخیر ناتوان به نظر می رسد و با توجه به ارزش معاملات بورس و فرابورس فعلاً نمی توان تارگت های صعودی را در نظر گرفت ولی در این میان نوسانگیرها بر روی تک سهم ها و شرکت های کوچک سودهای قابل توجهی را در کوتاه مدت کسب می کنند که در ادامه به برخی از آن ها خواهیم پرداخت.

به گزارش اکوبورس،بازار بورس اوراق بهادار در هفته ای که گذشت با افت اندکی که داشت بالاخره کانال 74 هزار واحد را از دست داد و وارد کانال 73 هزار واحد شد. بازار هفته کم رونقی را آغاز کرد که فعالان بازار این امر را به فروش اعتباری ها نسبت می دادند و این نشانه ای از کم عمق بودن بازار در ماه های اخیر دارد. چارتیست ها در حال حاضر حمایت شاخص را در محدوده 73500 واحد می دانند.

اما در حوضه اقتصادی شاهد کاهش سودهای روز شمار سپرده ها به 10 درصد بودیم که این امر نکته مثبتی می باشد و به نظر می رسد سیاست دولت کاهش تدریجی و پله ای سود سپرده ها باشد که بطبع می تواند در بازه زمانی بلند مدت سبب رونق نسبی بازار باشد. در حوضه سیاسی نیز مهم ترین خبر استیضاح وزیر علوم بود که با رای 145 تن از نمایندگان نتوانست رای اعتماد از مجلس بگیرد که این امر تقریباً در بازار سرمایه بدون تاثیر می باشد.

اما نمادها و گروه های بازار …

در گروه پتروشیمی همچنان وضعیت خنثی ادامه دارد و نمادها در بازه های مشخص رنج می شوند در این میان نمادهای شیمایی مانند شفارس هفته پر تقاضایی را سپری کردند. در بازارهای جهانی قیمت اوره به محدوده 350 دلار در هر تن رسیده و ثبات این قیمت می تواند برای اوره سازها مثبت باشد. در این میان خراسان و کرماشاه روند رنج را سپری می کنند و بر اساس مفروضات این شرکت ها یک تعدیل قابل توجه دور از ذهن می باشد. در همین گروه خبرهای ضد و نقیضی از شپلی به گوش می رسد. بر اساس شنیده ها شرکت در نظر دارد افزایش سرمایه دهد و برخی منابع نیز از پی گیری شرکت برای افزایش نرخ خبر می دهند. این شرکت دارای هزینه های سنگین مالی و زیان انباشته بالایی است. در همین گروه وپترو پس از مجمع تقسیم سود در روز چهارشنبه با رشد 10 درصدی بازگشایی شد. شایعه شده که وپترو در نظر دارد زیر مجموعه خود وساخت را به فروش برساند و همچنین شکربن دیگر زیر مجموعه وپترو در نظر دارد تا یک ماه آینده زمین خود را به فروش برساند. این شایعات سبب افزایش تقاضا در شکربن و بازگشایی مثبت وپترو شد.

گزارش از تحلیلگران برتر

در گروه ساختمان ثتران و ثباغ گزارش سال 94 را بر روی کدال قرار دادند که سود هر سهم این شرکت ها نسبت به سال 93 تقریباً بدون تغییر تکرار شده است. مدیر امور سهام شرکت سرمایه گذاری مسکن تهران در گفتگو با خبرنگار اکوبورس، شایعات اخیر بازار در رابطه با توافق شرکت با شهرداری شهریار درباره ساخت و ساز در زمین های این منطقه را تکذیب کرد.  حاتمی در رابطه با موضوع باز پس گرفتن انبار ملارد توسط شرکت نیز عنوان کرد: این انبار اصلا به شرکت سرمایه گذاری مسکن تهران تعلق نداشته و ندارد و این موضوع نیز شایعه ای بیش نیست.  در همین گروه ثشاهد در هفته های آتی مجمع تقسیم سود خواهد داشت که پیش بینی می شود به صورت سنتی 50 درصد از سود پوشش داده شده را بین سهامداران تقسیم کند.

در گروه رایانه ای مرقام بر اساس عملکرد نه ماهه سود هر سهم سال جاری را 3 درصد کاهش داده است و مبلغ 395 ریال را پیش بینی کرده است. همچنین شرکت در هفته ای که گذشت بلوک 19.9 درصدی خود را با قیمت 3400 ریال به فروش رساند.

اغلب نمادهای سیمانی به محدوده های حمایتی خود نزدیک شدند ولی با توجه به حجم پایین معاملات و عدم تقاضای بالا در حال حاضر برای یک نوسان مثبت ناتوان هستند. در واقع میزان تولید اغلب شرکت ها در حال حاضر بیشتر از تقاضای بازار می باشد و همین امر یکی از نکات مهم در بی اقبالی این گروه می باشد. در مورد ورود سیمان نیز به بورس کالا هنوز خبر در دسترس نیست و پیش بینی می شود تا اوایل فصل پاییز موضوع ورود و یا عدم ورود این کالا به بورس کالا مشخص شود.

در هفته ای که گذشت برخی از تک سهم ها رشد قابل ملاحظه داشتند که در این میان فالوم در بازار توافقی با توجه به افزایش سرمایه 256 درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها با رشد 170 درصدی مواجه شدند.  بمیلا نیز در نظر دارد افزایش سرمایه 100 درصدی از محل مطالبات حال شده و آورده نقدی انجام دهد و پیش بینی کرده که این افزایش سرمایه باعث رشد سود خالص شرکت تا سطح 90215 میلیون ریالی تا سال 95 شود.  چکارن دیگر نماد بازار بود که در هفته ای که گذشت روند صعودی شارپ داشت که برخی فعالان بازار دلیل این روند صعودی را شایعه افزایش سرمایه شرکت می دانند.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب